Paskelbtas nuosprendis „agurkinių“ byloje – gaujos nariai sės už grotų

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Teisėsaugos įvardijamas mirtimi prekiavusios „agurkinių“ gaujos lyderis Saulius Velečka teisme pripažintas kaltu dėl organizuotos gaujos organizavimo ir tarptautinės narkotikų kontrabandos, tačiau dėl pasikėsinimo nužudyti ir nužudymo jis išteisintas.

Į laisvę išleisto „agurkinių“ vado jo žmona Marina Bui-Velečkienė ir vaikas turėtų sulaukti maždaug po dešimties metų. Klaipėdos apygardos teismas paskelbė, kad S. Velečka nuteisiamas 14,5 metų, tačiau į laisvės atėmimo bausmės atlikimo terminą įskaičiuojami kone penkeri metai, kuriuos S. Velečka jau praleido už grotų dėl kardomosios priemonės.

Prokuroras „agurkinių“  lyderiui teismo prašė skirti 20-ties metų laisvės atėmimo bausmę, tačiau teismas paskelbė, kad S. Velečkos dalyvavimas Kauno verslininko Vidmanto Sadausko nužudyme nėra įrodytas.

S. Velečka pripažintas kaltu dėl kelių tarptautinės kontrabandos gabenimo epizodų, tačiau teismui kilo abejonių, kurios buvo išnagrinėtos S. Velečkos naudai. Be to, nuspręsta konfiskuoti S. Velečkos laikrodį, dėl kurio įsigijimo vyrui teko aiškintis teisme Kaune.

Už grotų nusiųsti ne visi sėbrai

Prokuroras visiems kaltinamiesiems prašė itin griežtų bausmių. 20-čiai metų įkalinti siūlė ne tik S. Velečką, bet ir Dainių Petkauską. Tačiau teismas ir šiam kaltinamajam skyrė – 14,5 metų, ir motyvavo tuo, kad ne visi kaltinimai įrodyti.

Audriui Petkauskui siūloma 19 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė teisme taip pat nebuvo tenkinta. Teismas paskelbė, kad jis už grotų siunčiamas 13,5 metų.

Vos trimis mėnesiais trumpesnį įkalinimo laiką prokuroras prašė Norbertui Tučkui – 19 metų ir 3 mėnesius. Teismas šiam kaltinamajam skyrė 13 metų. Tokia pat laisvės atėmimo bausmė skirta ir Tadui Petrošiui (prokuroras prašė skirti 17 metų ir 6 mėnesių bausmę).

Prie bylos baigiamojoje stadijoje vėl prijungtą R. Vilkauską prokuroras prašė įkalinti 14 metų, tačiau teismas paskelbė, kad vyras turi kalėti 11 metų.

Kęstučiui Liukaičiui – 13,5 metų, Tadui Vieraičiui ir Sauliui Vyšniauskui prašyta 13 metų įkalinimo bausmių. Teismas paskelbė, kad K. Liukaičiui skiriama 4 metų bausmė, atidedant jos vykdymą dvejiems metams. T. Vieraitis išgirdo, kad jis už grotų siunčiamas 11 metų, o S. Vyšniauskas – 12 metų.

Kaltinamajam Linui Perminui prokuroras siūlė 12 metų nelaisvės. Jo teko ieškoti užsienyje – nuo teisėsaugos sprukęs vyras buvo surastas Švedijoje, kai įkliuvo dėl vagystės. Teismas paskelbė, kad jis turi atlikti ketverių metų laisvės atėmimo bausmę.

Vyriausią kaltinamąjį – Gintautą Cegelskį, prokuroras prašė nuteisti 10 metų nelaisvės. Teismo nuomone, ne visi vyro padaryti nusikaltimai įrodyti, todėl skyrė 4 metų laisvės atėmimo bausmę, o jos vykdymas atidėtas.

Trumpiausio įkalinimo laiko prašyta Dmitrijui Romanovičiui – atimti laisvę 8 metams ir 3 mėnesiams. Tačiau jam taip pat skirta kitokia laisvės atėmimo bausmė, ir kur kas didesnė, – 12 metų. Dar vienas kaltinamųjų Česlovas Stanevičius bylos baigties nesulaukė.

Ne visi liudytojai įtikino teismą

Teismas nurodė, kad tik penki kaltinamieji nuteisiami kaip gaujos nariai. Jie, bylos duomenimis, veikė kaip gauja, kuri buvo finansuojama iš nusikalstamos veikos. Kontrabanda keliavo iš Ispanijos, Brazilijos, Karibų salų. Kiti kaltinamieji, teismo duomenimis, dalyvavo nusikaltimuose tik kaip vykdytojai.

Dar 2014 metais pradėtoje nagrinėti byloje teismui sukėlė abejonių ir tam tikri policijos veiksmai. Kai kuriuos teismas pavadino provokacija. Be to, trys kaltinamieji prieš teismą stojo pirmą kartą, anksčiau jie nebuvo teisti. Teismas paskelbė, kad jie ir taip kone penkerius metus praleido griežtomis suėmimo sąlygomis.

Visgi Ukrainos, Rusijos ir Baltarusijos teisėsaugos žinios buvo svarios priimant sprendimą.

Teismas konfiskavo turtą, automobilius ir žemes

Klaipėdos apygardos teismas paskelbė, kad nuteisiami kaltinamieji ne tik praranda laisvę, bet ir turtą. Teisėjas Remigijus Preikšaitis sprendimą motyvavo tuo, kad turtas įsigytas darant nusikaltimus, tad turi būti konfiskuojami pinigai iš jau areštuotų sąskaitų, taip pat automobiliai ir net žemės. Be to, teismo nuomone, turi būti paimtas ir S. Velečkos laikrodis, dėl kurio jis jau anksčiau kovojo Kauno teisme.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

10 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Kauno „Žalgirio“ trenerio paieškos baigtos: prie komandos vairo stoja specialistas iš Austrijos

Įsigaliojus naujiems reikalavimams, autoservisai prognozuoja kainų pokyčius

Kaunui per Seimo rinkimus „valstiečiai“ meta „Vieningo Kauno“ kozirį

Skaitytojai praneša: iš Kleboniškio miško sklinda neaiškūs sprogimai

Vyriausybė siūlo nuo rudens atsisakyti renginiams taikyto ribojimo

Bet kur statyti gali, jei „BMW“ tu turi: greitu metu tokie pažeidėjai automobilių gali neberasti

Augintiniams taip pat galioja taisyklės važiuojant automobiliu: informuoja apie galimus nuostolius

A. Veryga Kauno medikams išdalijo savo paties kurtus medalius

Per karantiną Kauno techninės apžiūros stotyse taikyta tvarka lieka galioti ir po jo

Kauno rajone įkliuvo „Audi“ vairuotojas: bandė apgauti greičio matuoklį