Parlamentarai atsisakė didinti algas gydytojams rezidentams – Kas vyksta Kaune

Parlamentarai atsisakė didinti algas gydytojams rezidentams

BNS 2017/12/19 19:15
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Nepaisant dėl balsavimo rezultatų salėje kilusio sujudimo ir opozicijos protesto, Seimo valdantieji atsisakė padidinti darbo užmokestį gydytojams rezidentams. „Valstiečių“ nuomone, opozicijos siūlytas didinimas nepagrįstas finansiniais rodikliais.

Antradienį Seimas pritarė konservatorių Mykolo Majausko ir Ingridos Šimonytės pasiūlymui truputį padidinti atlyginimus gydytojams rezidentams. Po bandymų perbalsuoti ir opozicijos protestų valdantieji sutiko pripažinti šį balsavimą, tačiau balsuodami dėl viso įstatymo priėmimo, jie jam nepritarė.

Už Medicinos praktikos įstatymo pataisas buvo 63 parlamentarai, prieš – aštuoni, susilaikė 57 Seimo nariai. Tarp balsavusiųjų prieš ir susilaikiusiųjų – „valstiečių“ ir Socialdemokratų darbo frakcijos nariai bei „tvarkietis“ Petras Gražulis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sako, kad rezidentų algos didės, kiek suplanavo Vyriausybė, o įstatymas atmestas, nes konservatorių pasiūlytas didinimas neparemtas finansais. „Rezidentams algos bus padidintos, kiek buvo žadėta Vyriausybės ir numatyta biudžete. Daugiau padidėti negali, nes biudžete tam pinigų nenumatyta. Įstatymas nepriimtas, nes nėra užtikrintas finansiniais resursais. Biudžetas yra priimtas, o šitas įstatymas būtų atnešęs papildomai 4 mln. eurų išlaidų nei numatyta biudžete“, – žurnalistams sakė „valstiečių“ seniūnas.

Opozicinių konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis „valdančiųjų“ manevrą, kai sutiko pripažinti įvykusį balsavimą dėl konservatorių pasiūlymo, bet po to atmetė visą įstatymą, pavadino „gėdingu elgesiu“. „Aš mėginu įsivaizduoti, kaip (jaučiasi – BNS) žmonės, kurie stebėjo ir matė tas diskusijas, jų lūkesčiai buvo sukelti“, – po balsavimo žurnalistams sakė G. Landsbergis.

Jis taip pat laikosi pozicijos, kad rezidentų atlyginimų didesnis pakėlimas nebūtų pareikalavęs papildomai lėšų iš biudžeto, nes tam Sveikatos apsaugos ministerijai užtektų peržiūrėti vidinius resursus, ir sumą įvardija mažesnę – apie 1,5 mln. eurų. „Privalomasis sveikatos draudimo fondas yra prikaupęs papildomai pinigų, ir ministerija turi visas galimybes, kurių reikia, tuo milijonu truputėlį daugiau papildyti specialų fondą, iš kurio mokami atlyginimai rezidentams“, – sakė G. Landsbergis.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga po balsavimo sakė, kad „labai neatsakinga priėmus biudžetą bandyti ten atidarinėti skyles“. Anot jo, rezidentams atlyginimai didės tiek, kiek numatyta biudžete. „Vyriausybė priims sprendimą ir paskirs rezidentų atlyginimui padidinti tiek pinigų, kiek yra numatyta biudžete“, – sakė ministras.

Vyriausybė yra nusprendusi, kad nuo sausio rezidentams algos didės 10 proc., tam numatyta 1,4 mln. eurų. Rezidentų algos turėtų didėti iki 374 – 456 eurų į rankas. Rezidentai taip pat gauna stipendijas, kurios siekia apie 364 eurus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA