Rytų kultūros studijos vadovas A. Žilinskas: skubančiame pasaulyje harmoniją pasiekti įmanoma

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vienintelėje Kaune Rytų kultūros studijoje darbo dienos rytas prasideda  „Wudang taichi“ praktika. Anot instruktorių, ši praktika moko vidinės kovos meno, atėjusio iš Kinijos, įvairaus amžiaus žmonės vysto fizinį kūną, sąmonę ir dvasią. Patys kinai šiomis praktikomis užsiima parkuose, stadionuose, vienuolynuose, šventyklose.

Rytų kultūros studijos „Wudang Tao“ pagrindinėje salėje vyksta minėtas taichi užsiėmimas, savaitgaliais čia persikelia gongų terapija, kita salė skirta jogai ir kinų medicinos paskaitoms. Dar prie įėjimo pasitinka Kauno dailės gimnazijos 7 kl. mokinių „Haiku iliustracijos“.

Paroda „Haiku iliustracijos“./R. Tenio nuotr.

Siekia harmonijos

Studijos vadovas, „Wudang taichi“ treneris Aidas Žilinskas pasakoja, kad iš senas tradicijas turinčių Rytų šalių galima pasimokyti išminties, kaip gyventi jaunatviškesnį, harmoningesnį gyvenimą.

„Rytų kultūra turi panašumų su pagonybe, kurioje žmonės buvo labiau orientuoti į tikėjimą gamtos jėgomis, medžiais, akmenimis ir pan. Dao filosofija – tai, kas paprasta, natūralu, jo pagalba geriau supranti gamtą, kosmosą ir save toje sistemoje kaip visatos dalį. Ši filosofija padeda mums harmoningiau sąveikauti su aplinka, gamta, kitais žmonėmis. Vienas tikslų – harmoningas gyvenimas“, – aiškino A. Žilinskas.

Studijoje koncentruojamasi į dzenbudizmo ir daoizmo pasaulėžiūrą, kur anot pašnekovo, galima rasti visus atsakymus apie visatą, žmogų, kaip ir kodėl ateiname, žmogaus paskirtį šiame pasaulyje, kelią.

Wudang taichi trenerė E. Lašinytė./R. Tenio nuotr.

Išmoksta nepasiduoti stresui 

Studijos vadovas prasitarė, jog dalis žmonių stebisi kaip taip ramiai galima atlikti judesius, koncentruotis, mat dauguma įpratę viską daryti skubotai.

Taichi instruktorė, kineziterapeutė Ema Lašinytė pasakojo, kad daugumą žmonių išbandyti Rytų praktikas gina sveikatos problemos: dalis lankytojų turi širdies, kraujagyslių sistemų susirgimus; praktikos gali padėti apniukus depresyvioms mintims, mat moko kūno, emocijų bei proto balansavimo, harmonizavimo. „Pasaulyje atliekami tyrimai rodo, kad taichi padeda gydantis nuo depresijos, taip pat slopina pyktį, chaotišką gyvenimo tempą. Žmonės grįžta prie savęs, savo kūno pajautimo, tvarkosi emocinės problemos, nestabilumas“, – aiškino E. Lašinytė.

Rytinė Wudang taichi treniruotė./R. Tenio nuotr.

Wudang taichi užsiėmime sportavusi Rita įvairiomis praktikomis domisi jau 7 m., norėjo sužinoti, kas darosi su kūnu. „Po užsiėmimų nurimsti, pasidaro ramu. Darant pratimus jauti kaip viduje pradeda eiti kamščiai, atpalaiduoji įtampą smegenyse, jauti visą kūną. Seniau lankiau ušu praktiką ir daugybę kitų, tačiau vienintelis taichi veikia tiesiogiai.“

Leonardas čia mokosi vidinio balanso, harmonijos, minčių tėkmės kontrolės. „Pratimai ne tik lavina fiziškai, bet ir suteikia dvasinę pusiausvyrą, proto harmoniją. Esu jau įgudęs, gebu harmoniją išlaikyti ir didmiesčio skuboje. Pratimai tampa gyvenimo būdu, štai ir dabar stoviu ne bet kaip, o ant tam tikrų kulno taškų. Stresinėje situacijoje jau nereaguoju automatiškai nervingai, o priimu situaciją kaip pamoką, auklėjimą. Auklėja mane, belieka atsiprašyti to, kuris mane auklėja ir priimti pamoką su šypsena. Taichi pratimai vysto tokį požiūrį“, – kalbėjo Leonardas.

Dainius užsiėmimuose turi tikslą – atsikratyti sveikatos problemų. „Siekiu būti geresnis šeimoje, išvaryti psichologines problemas, tapti darnesnis.“

Gongai./R. Tenio nuotr,

Gongų terapija suderina kūną

Kita praktika – gongų terapija. Jos metu garso vibracijos veikia organų vibracijas, suderina hormoninę sistemą, smegenų veiklą, subtiliuosius kūnus, vidų, nuramina širdį ir protą. „Kartą per savaitę naudinga save atstatyti, pasikrauti sekančiai savaitei, grįžti į pusiausvyrą. Beje, gongas primena visatos garsą om“,- sakė A. Žilinskas.

Salėje kabo trys gongai: iš Birmos, Tailando ir Europos. Vykdomų gongų sesijų metu meistrai atsiveža savo gongus, tad garso meditacijos visad skirtingos.

Studijoje – galybė meditacinių instrumentų iš viso pasaulio./R. Tenio nuotr.

Kitos garsų praktikos: tibetietiški dainuojantys indai, harmonizuojantys mintis. „Negeros pačių bei aplinkinių – išmušinėja iš gyvenimo ritmo. Kuo daugiau pažinimo į tiesą, harmoniją – tuo veikla sėkmingesnė“, – pastebėjo pašnekovas.

Kizi būgnai atvyko iš Birmos, jie populiarūs Tailando šventyklų apeigose, ritualuose. Lentynoje ir būgnai tiesiai iš šventyklų, kurie turi jėgą pabudinti gyvybines galias. „Žmogus gyvena užterštoje aplinkoje, veikiamas aplinkinės energijos, stresinių situacijų. Reikia kažką daryti, kad jas suvaldytume“, – susimąstyti ragino A. Žilinskas.

A. Žilinskas groja Tibeto dubenimis./R. Tenio nuotr.

Kardų praktika moko lankstumo

Darbas su ginklais – dar viena praktika. Anot A. Žilinsko, ginklų vartojimas išplečia žmogaus galimybes, plečia sąmonę, energetinį kūną. „Kardai lydėjo žmones visais laikais, Europoje, Lietuvoje buvo naudojami kardai, kalavijai, jie kuria apsaugos funkciją. Kardas – žmogaus garbės įrankis, suteikiantis pasitikėjimą. Taichi teigia, kad kardas – ginklų karalius ir karalių ginklas. Taichi yra taikus kovos menas, kardas neaštrus, nepjauna, jis duoda lankstumo, su kardu atliekame spiralinius judesius, atkartojame kaip sinergija visatoje keliauja, kas vyksta kosmose: planetos sukasi aplink viena kitą ir aplink savo ašį, taip ir taichi metu darome apskritimą ir darnų judėjimą. Išmokę judėti kaip gamta – lengviau susideriname su aplinka“, – aiškino instruktorius A. Žilinskas.

Wudang taichi treniruotė./R. Tenio nuotr.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Sutvarkius gatvę Vilijampolėje, ramus miegas tapo nebeįmanomu

Galerijoje įsikūrė išskirtinių kalėdinių dovanų parduotuvė (foto)

Dėl masinės avarijos centre – specialiųjų tarnybų sujudimas

Atskleidė politikų populiarumo reitingus, kaunietis – topų viršūnėse

Sudegusiame bute rastas moters lavonas

Įtemptoje kovoje varžęsis „Žalgiris“ neatlaikė – pralaimėjo vokiečių komandai

Vilijampolėje neleistinoje vietoje pastatytas automobilis sunkina eismą – tikisi nelaimės

Eismo įvykis Dainavoje – moteris vežama į gydymo įstaigą

Geras elgesys atsipirko – aktorius P. Dimša iš pataisos namų išleidžiamas anksčiau

Gyventojai įbauginti: eglutės vagystė nuotaiką sugadino visiems