Sulaikytas mikroautobusas su nelegaliu kroviniu – sakė, kad veža dezodorantą

MKT nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) ir Kauno policijos pareigūnai Biruliškėse gruodžio 14 d. sulaikė krovininį mikroautobusą. Vairuotojas teigė gabenantis buities ir higienos reikmenis, tačiau patikrinus paaiškėjo, kad talpose – neteisėtas 80 tūkst. eurų vertės krovinys.

Kauno policijos pareigūnų patrulis į krovininį mikroautobusą „Citroen Jumper“ dėmesį atkreipė miesto pakraštyje, Biruliškėse esančioje degalinėje. Mašina buvo aiškiai perkrauta – jos dugnas kone lietė žemę. Vairuotojas K. M. pareigūnams pasisakė vežantis valiklio, dezodoranto ir oro gaiviklio krovinį, nuo automobilio išties sklido aitrus specifinis kvapas.

Tačiau patikrinę mikroautobuso krovininę dalį, pareigūnai suabejojo ar išties gabenama deklaruota prekė – mašinoje buvo trys plastikinės 1000 l talpos, skleidžiančios stiprų alkoholio kvapą.

Jokių įsigijimo, gabenimo, akcizų ir pridėtinės vertės mokesčio sumokėjimą patvirtinančių dokumentų K. M. neturėjo. Atvykę muitinės kriminalistai sulaikė 3 tonų krovinį, automobilį ir vairuotoją. MKT Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 201 str. – dėl neteisėto alkoholio gabenimo, laikymo ar realizavimo. Tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokurorai.

Sulaikyto skysčio mėginiai perduoti Muitinės laboratorijai. Ekspertai nustatė, jog gabentas skystis – tiesiog šiek tiek vandeniu atskiestas spiritas. Jame nerasta jokių denatūrato priemaišų, taigi tokį spiritą itin paprasta naudoti alkoholinių gėrimų falsifikavimui.

Reikia pastebėti, kad pastarosiomis savaitėmis Lietuvoje jau ne pirmą sykį sulaikomi spirito ar falsifikuoto alkoholio kroviniai. Beveik prieš mėnesį, lapkričio 23 d., Vilniuje muitinės kriminalistai sulaikė Rusijos pilietį, atsivežusį daugiau nei porą tūkstančių butelių falsifikuotų svaigalų – degtinės ir „konjako“. O po savaitės, lapkričio 29 –ąją, Vilniuje buvo vėl sulaikytas automobilis su 80 litrų neteisėto alkoholio.

Iš viso šiemet MKT pradėjo jau 4 ikiteisminius tyrimus dėl neteisėto alkoholio gabenimo (pernai pradėtas 1). Nuo 2017 m. antrojo pusmečio stebimi pokyčiai nelegalioje alkoholio rinkoje. Stiprėja tendencija, kai į Lietuvą vis dažniau įvežami falsifikuoti alkoholiniai gėrimai arba tokių gėrimų gamybai reikalinga žaliava.

6 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno mieste ir rajone tarp daugumos laimėtojų – TS-LKD atstovai

Apklausa: ar jūs patenkinti rinkimų rezultatais?

Paėmusi didmiesčius TS-LKD laimėjo 2020 metų Seimo rinkimus

G.Landsbergis laimėjo Žaliakalnyje: TS-LKD pergalingai žengė 6-iose Kauno apygardose (atnaujinta)

Konservatorė J. Šiugždinienė Šilainiuose laimėjo prieš su valstiečiais kandidatavusią „Vieningo Kauno“ atstovę (atnaujinta)

Aleksoto-Vilijampolės apygardoje II turą laimėjo V. Juozapaitis (atnaujinta)

Konservatorių atstovė G. Skaistė užtikrintai laimėjo prieš A. Verygą (atnaujinta)

Petrašiūnų-Gričiupio apygardoje laimėjo konservatorius K. Starkevičius (atnaujinta)

Kalniečių rinkimų apygardoje laimėjo konservatorius A. Anušauskas (atnaujinta)

Vienintelis Kaune atsilaikęs prieš TS-LKD – Savanorių apygardos laimėtojas M. Matijošaitis (atnaujinta)