Po e.sveikatos tyrimo iš pareigų traukiasi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto darbuotojai

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Seimo Antikorupcijos komisijos teisėsaugai perduotame e.sveikatos tyrime minimas buvęs sveikatos apsaugos ministras Žilvinas Padaiga pasitraukė iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Tarptautinių ryšių ir studijų centro dekano pareigų.

Pareigas penktadienį paliko ir kita su Ž. Padaiga siejama padalinio vadovė – Eglė Vaižgėlienė savo noru pasitraukė iš LSMU Studijų centro vadovės pareigų.

E. Vaižgėlienė taip pat iki gruodžio 6 dienos buvo bendrovės „Diavera“ (anksčiu besivadinusios „E-sveikata“), jos vienintelis akcininkas yra Ž. Padaiga, direktorė. Ji BNS penktadienį patvirtino pasitraukusi iš šios bendrovės direktorės pareigų, tačiau motyvus atsisakė nurodyti.

„Aš nekomentuosiu šitų dalykų“, – BNS penktadienį teigė E. Vaižgėlienė.

„Motyvų reikia klausti pačių žmonių. Jie patiekė prašymus (trauktis iš pareigų – BNS), vadovai juos patvirtino“, – BNS penktadienį sakė LSMU atstovė spaudai Vitalija Ruseckė.

Su Ž. Padaiga BNS penktadienį susisiekti nepavyko.

LSMU prorektorius studijoms Kęstutis Petrikonis BNS penktadienį sakė neturįs informacijos apie Ž. Padaigos ir E. Vaižgėlienės pasitraukimą iš pareigų universitete. Jis taip pat teigė neįžvelgiąs galimo interesų konflikto tame, jog LSMU Studijų centro vadovė tuo pačiu metu dirbo ir privačios verslo bendrovės „Diavera“ direktore.

„Tai suderina, žmogus dirba darbus ir susiderina. (…) Aš konflikto nematau šioje vietoje“, – sakė K. Petrikonis, paklaustas, ar suderinamos vadovaujančios pareigos universitete ir verslo įmonėje.

Praėjusią savaitę tyrimą baigusi Seimo Antikorupcijos komisija nustatė, kad trys bendrovės – „Diavera“ (buvusi „E. sveikata“), „Varutis“ (buvusi EHS), „Hisas“ – skirtingu metu dalyvavo ir laimėjo Sveikatos apsaugos ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų rengtus konkursus, susijusius su e.sveikata projektu. Komisija pristatė įmonių tarpusavio ryšių ir viešųjų pirkimų schemas, jas vertina valstybės institucijos.

Seimo komisija nutarė, kad visi trys 2000-aisiais sumanytos e.sveikatos sistemos projekto etapai įgyvendinti netinkamai – sistema iki šiol nepasiekė tikslų ir neteikia kokybiškų paslaugų. Projektą pastaraisiais metais įgyvendina Registrų centras, jo valdymas neseniai perduotas Susisiekimo ministerijai.

Pasak komisijos vadovo Vitalijaus Gailiaus, buvę Sveikatos apsaugos ministerijos pareigūnai, pradedant tuometiniu „darbiečių“ deleguotu ministru Žilvinu Padaiga (2004–2006 metais buvo sveikatos apsaugos ministras ir 2004–2008 metais – Seimo narys), sukūrė tokią sistemą, kuri galbūt leido pelnytis tiems patiems asmenims.

„Jie ir įsteigė juridinius asmenis, kurie iš esmės ir diegė tą sistemą sveikatos priežiūros įstaigose, vykdė mokymus ir iki šiol tą sistemą diegia. Kalbame apie tuos pačius politinio pasitikėjimo pareigūnus, kurie buvo atsakingi už projekto rengimą – ministras, (Sveikatos apsaugos ministerijos – BNS) sekretoriai Haroldas Baubinas, Saulius Janonis, buvęs ministerijos sveikatos projektų vadovas ir technologijų skyriaus specialistas Evaldas Dobravolskas“, – praėjusį ketvirtadienį BNS teigė V. Gailius.

Pasak V. Gailiaus, Generalinė prokuratūra jau yra pradėjusi viešojo intereso gynimo procedūrą, siekdama nustatyti žalos mastą ir ją išieškoti iš kaltų asmenų.

Susisiekimo ministerija inicijavo sistemos kūrimo patikrinimą – norima nustatyti atsakingus asmenis dėl tokios padėties ir galimo valstybės lėšų iššvaistymo.

Europos Sąjungos remiamas e. sveikatos projektas įgyvendinamas nuo 2005 metų, investicijos į jį siekė 40 mln. eurų, iš jų 30,8 mln. eurų – ES parama (2007–2013 metais, 2014–2020 metais jai skirta dar 28,25 mln. eurų).

Sistema turėjo skaitmenizuoti pacientų duomenis – ligos istorijos įrašus, receptus, gydymą, tyrimų rezultatus, sudaryti galimybę keistis šiais duomenimis tarp gydymo įstaigų.

Šiuo metu vyksta ketvirtasis projekto, turinčio sumažinti vizitų pas medikus skaičių, etapas, jam reikės dar per 28 mln. eurų.

15 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Gyvenimo audros kauniečius nubloškė į sąvartyną: atsistoti ant kojų sunku

Sąjūdžio minėjime prie Kauno A. Juozaitis žengs svarbų žingsnį

Kauniečių Sigito ir Natalijos Martinavičių santuoka oficialiai nutraukta

Išsikviesti greitosios pagalbos tiesiogiai bus nebeįmanoma

Šalia Kauno marių - gamtos kampelis, kuriame lankėsi ne kiekvienas

Prisiminė didžiausius žalgiriečių paklydimus: išgertuvės iki ryto, kanapės, muštynės ir „Farai“

Keičiasi „CityBee“ kainos: nebelieka nemokamų kilometrų

„Žalgirio“ areną pirmą kartą drebino Radžis su koncertiniu turu

Kauniečiai tyrinėjo Kauną mindami dviračius: apdovanoti žaidimo „Pažink Kauną“ nugalėtojai

Į naktinį barą Vilijampolėje skubėjo gausios policijos ir medikų pajėgos