Portalas „Kas vyksta Kaune“ pristato: 100 Kauno „aukso amžiaus” asmenybių – Kas vyksta Kaune

Portalas „Kas vyksta Kaune“ pristato: 100 Kauno „aukso amžiaus” asmenybių

R. Tenio nuotr.

Lapkričio 22 d. kino centre „Romuva“ vyko trumpametražių trilogijos „Kasdieniai šimtmečio herojai“ peržiūra, po kurios filmų kūrėjai Evaldas ir Aistė Virkečiai pakvietė atvykusius vakaro svečius ir filmų herojus susipažinti vieniems su kitais.

Kūrėjai džiaugėsi, kad filmų herojai pokalbio metu atrado bendrų sąlyčio taškų, jautėsi, jog praplėtė bendraminčių ratą Kauno mieste.

Portalas „Kas vyksta Kaune“ suteikia galimybę išvysti visus trumpametražius filmukus tiems, kurie negalėjo atvykti į jų peržiūrą. Nors filmų kūrėjų pasakojimai apie intriguojančius darbo su herojais užkulisius lieka neišgirsti, tačiau dokumentinio formato filmukai leidžia pažinti kiekvieno herojaus kasdienybės unikalumą – darbus, skirtus Valstybės šimtmečio minėjimui.

Pirmoji istorija –  apie Kauno apskrities viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininką, istoriką Alvydą Surblį, jis su kolegomis ruošia parodą apie įsimintinas tarpukario asmenybes – „100 iškilių tarpukario asmenybių Kaunui ir Lietuvai“. Ją planuoja atidaryti 2018-aisiais. Daugiau apie jį – trumpametražiame filme.

Kauno miesto savivaldybės inicijuojamos programos „Iniciatyvos Kaunui“ projektas „Kasdieniai šimtmečio herojai“ šį kartą rėmėsi tik trijų filmukų kūrimu, tačiau filmų kūrėjai gauna kvietimų tęsti šį pradėtą darbą ir kartas nuo karto sulaukia rekomendacijų papasakoti istorijas apie kitus žmones. Nors šį kartą tema buvo siejama su įkvepiančių asmenybių pasiruošimu Lietuvos valstybės šimtmečio minėjimui, ketinama temą plėsti – filmuoti nebūtinai žinomas asmenybes, kurios savo kasdieniu darbu kuria valstybingumą ir įkvepia mėgti savo veiklą.

Filmukų kūrėjai Evaldas ir Aistė ragina visus kauniečius nelikti abejingais ir pasiūlyti žmones, kurie nusipelnė būti išgirsti, pamatyti didžiajame ekrane. Kuo daugiau tokių istorijų bus sukurta, tuo didesniu skaičiumi savo šaliai ir miestui kuriančių asmenybių Kaunas galės didžiuotis. Laiškus, kuriuose galima aprašyti siūlomus asmenis filmukams, kviečiama rašyti adresu: simtmecio.herojai@gmail.com arba dalintis komentaruose.

Projektą finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“.

Kitų herojų istorijas išvysite šį savaitgalį portale „Kas vyksta Kaune“.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA