Pūkas pasirodė viešumoje – po tyrimo išvežė greitoji

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Seksualiniu priekabiavimu kaltinamas Seimo narys Kęstutis Pūkas galiausiai pasirodė viešumoje. Kaunietis ketvirtadienį atvyko į šeimos kliniką, kuriame renkasi speciali komisija bei „Sodros“ atstovai.

Parlamentaras teigė blogai besijaučiantis ir todėl į darbą grįžti negalintis. „Aš turiu konstitucinę teisę sirgti, kaip ir visi“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė į Kauno medicinos centrą „Signata“ atvykęs K. Pūkas. Praėjus maždaug 15 minučių nuo susitikimo pradžios, K. Pūko paprašyta atlikti kraujo tyrimą. Manyta, kad iš jo rezultatų medikai spręs apie Seimo nario būklę, tačiau po valandos nuo susitikimo pradžios prie šeimos klinikos atvyko greitosios pagalbos automobilis, kuris išvežė K. Pūką į kitą gydymo įstaigą. K

Kol kas neaišku, kodėl K. Pūkas išgabentas į kitą įstaigą – ar atlikti papildomų tyrimų, ar prastai pasijautė. Šeimos klinikos „Signata“ vadovė Daiva Buikienė atsisakė pateikti bet kokius komentarus, susijusius su K. Pūko būkle. „Pacientas griežtai uždraudė teikti informaciją apie jo sveikatą“, – konstatavo D. Buikienė. Nuo komentarų susilaikė ir „Sodros“ atstovės. „Visa informacija perduota „Sodros“ valdybai“, – teigė jos. Klinikoje, išdavusioje K. Pūkui nedarbingumo pažymą, ketvirtadienį medikų ir „Sodros“ konsultacinė komisija turėjo aiškintis, kaip K. Pūkas stengiasi pasveikti, ar laikosi režimo, kokia jo sveikatos būklė.

Sveikatos įstaiga ketvirtadienį patvirtino, kad Seimo nariui šeimos gydytojos išduotas nedarbingumo pažymėjimas neatitinka reikalavimų, tačiau yra išduotas pagrįstai. Pažymą neterminuotam laikui išrašiusi gydytoja nušalinta nuo pareigų. „Bendrovė pripažįsta, kad medicininė pažyma buvo parengta netinkamai, tačiau jos išdavimo pagrindas – nedarbingumo pažymėjimas – buvo išduotas laikantis visų reikalavimų“, – rašoma klinikos direktorės Daivos Bulkienės išplatintame pranešime.

Į komisijos posėdį atvykęs K. Pūkas žurnalistams nekomentavo nei savo diagnozės, nei kada rengiasi grįžti į darbą, tačiau tikino, kad pasveikęs grįš dirbti tą pačią dieną. Jis nekomentavo ir informacijos, kad galėjo būti nedarbingumo metu užfiksuotas dirbantis sodyboje.
„Aš nesu gydytojas, aš blogai jaučiuosi, baikite mane terorizuoti“, – paklaustas, kiek laiko sirgs, rėžė K. Pūkas ir pridūrė, jog medikai jam nesakė, kiek užtruks gydymas.

Trečiadienį Seimo laikinoji komisija, turinti pateikti išvadą dėl Seimo nario Kęstučio Pūko imuniteto panaikinimo, išsiskirstė nieko nenusprendusi, nes parlamentaras pateikė pažymą apie nedarbingumą. Tačiau ši pažyma komisijos nariams sukėlė įtarimų, nutarta kreiptis į „Sodrą“ ir į teisėsaugą dėl jos legitimumo.

Posėdžio išvakarėse komisija gavo K. Pūko prašymą atidėti posėdį, nes jis negali atvykti, bei sulaukė šeimos ir odontologijos klinikos „Signata“ gydytojos Aistės Stasiulevičienės išduotos pažymos, jog parlamentaras nuo lapkričio 9 d. yra gydomas ir nedarbingas. Komisijos narius ši pažyma nustebino, nes joje nenurodyta nedarbingumo pabaiga. Toje vietoje padėti du brūkšneliai.

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis birželio pabaigoje kreipėsi į Seimą su prašymu panaikinti K. Pūko teisinę neliečiamybę. Laikinajai tyrimo komisijai, turinčiai pateikti Seimui rekomendaciją dėl prokuroro prašymo, nepavyksta K. Pūko prisikviesti į posėdį. Jis vis pateikia medicininę pažymą apie nedarbingumą.

Pagal Konstituciją, Seimo narys negali būti patraukiamas baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržoma jo laisvė be Seimo sutikimo. Prokuratūros duomenimis, keturių nukentėjusiųjų liudijimai ir per ikiteisminį tyrimą gauti duomenys leidžia pagrįstai manyti, jog šių metų sausio-vasario mėnesiais K. Pūkas galėjo seksualiai priekabiauti prie pagal tarnybą priklausomų ir kitaip priklausomų asmenų. Seime taip pat pradėtas apkaltos procesas K. Pūkui. Konstitucinis Teismas šią bylą tikisi atverti ketvirtadienį.

K. Pūkas jį prašo išleisti dar ir tėvystės atostogų. Nors Seimo vadovai teigia šio prašymo netenkinsiantys, K. Pūkas atkerta, kad jie neturi tam teisės. „Jeigu mano vaikai blogi, o jų geri, mano vaikus reikia dabar atiduoti į vaikų namus, taip išeina“, – svarstė parlamentaras. Dešimto vaiko neseniai susilaukęs parlamentaras tikino, kad tėvystės atostogas ėmė ir augindamas ankstesnius vaikus.

K. Pūkas į Seimą buvo išrinktas pagal partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąrašą daugiamandatėje apygardoje. K. Pūkas teigia, kad su juo susidorojo politiniai oponentai, nes jis yra „nesisteminis politikas“.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

29 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Atskleidė politikų populiarumo reitingus, kaunietis – topų viršūnėse

Sudegusiame bute rastas moters lavonas

Įtemptoje kovoje varžęsis „Žalgiris“ neatlaikė – pralaimėjo vokiečių komandai

Vilijampolėje neleistinoje vietoje pastatytas automobilis sunkina eismą – tikisi nelaimės

Eismo įvykis Dainavoje – moteris vežama į gydymo įstaigą

Geras elgesys atsipirko – aktorius P. Dimša iš pataisos namų išleidžiamas anksčiau

Gyventojai įbauginti: eglutės vagystė nuotaiką sugadino visiems

Ryškūs pokyčiai Laisvės alėjoje: dviejose atkarpose pradėta kloti nauja danga

Surasta nupjauta „Skalbėjos“ galva

Kaune atidaryta solinė L. Kazlauskienės - Punk Gallery tapybos paroda