Išvykoje žaidęs „Žalgiris“ priešininkams nepaliko prošvaisčių | Kas vyksta Kaune

Išvykoje žaidęs „Žalgiris“ priešininkams nepaliko prošvaisčių

Asociatyvi / DELFI nuotr.

Dar vienai dvigubai „Eurolygos“ savaitei besiruošiančio „Žalgirio“ rotacijoje šiandien itin daug laiko gavo jaunieji žaidėjai, bet tai Šiaulių komandos dalios nepalengvino. Rezultatyviai žaidusio Gyčio Masiulio vedami kauniečiai prieš „Šiaulius“ iškovojo užtikrintą pergalę rezultatu 80:51.

„Betsafe-LKL“ reguliariojo sezono vienuoliktų rungtynių pradžioje tuščią dviejų minučių atkarpą galų gale nutraukė Dee Bosto perdavimo sulaukęs Brandonas Daviesas, netrukus tritaškius vieną po kito paleido Paulius Jankūnas ir Artūras Milaknis – 8:3. Įsižaidę Lietuvos čempionai tapo sunkiai sustabdomi: greitojo puolimo smaigalyje su A. Milakniu sėkmingai sužaidė Paulius Valinskas, viena ranka metimą atliko D. Bostas, tad skirtumas akimirksniu išaugo iki 12:3. „Šiauliams“ toliau ieškant kelių link svečių krepšio, prasiveržimu su pražanga savo pasirodymą pradėjo dviženklę persvarą kauniečiams sukūręs Vasilije Micičius – 17:6. Per likusį laiką dvitaškį įrideno B. Daviesas, savojo šanso jau pirmajame kėlinyje sulaukė jauniausias žalgirietis Martynas Arlauskas, o spurtą iki 10:0 tęsė kėlinuką aštriu reidu užbaigęs V. Micičius – 22:6.

Antrajame kėlinyje pasižymėjo laiku ir vietoje atsiradęs M. Arlauskas, tačiau šeimininkų puolimą judinti ėmėsi pirmuosius varžovų dvitaškius šiose rungtynėse įmetęs Laurynas Birutis – 25:12. Dar kartelį visą šiauliečių gynybą sudraskė V. Micičius, pavyzdį iš jo paėmė ir D. Bostas, čia pat dvitaškį su pražanga realizavo pranašumą iki 32:14 didinęs Gytis Masiulis. Ketvirčiui įsibėgėjus kamuolys vis dažniau atsidurdavo patikimose P. Jankūno rankose, o jaunasis G. Masiulis dar kartą pasižymėjo nepaisydamas pražangos – 38:18. Visišką „Žalgirio“ dominavimą ir atsipalaidavimą Šiauliuose puikiai iliustravo drąsos nestokoję bei kontratakose tolimomis bombomis tašką pirmoje rungtynių dalyje padėję Paulius Valinskas ir M. Arlauskas – 47:23.

Trečiasis ketvirtis startavo vadovėline žalgiriečių ataka, kuomet perdavimą saldainiuką iš viršaus įkrovusiam B. Daviesui iškišo D. Bostas – 49:23. Greitajame puolime kiekybinę persvarą puikiai išnaudojo D. Bostas, tritaškį iš krašto smeigė Aaronas White‘as – 54:28. Antroje kėlinio dalyje sužibėjo G. Masiulis, kuris demonstruodamas kovą iki galo susirinko šešis taškus bei, tapdamas rezultatyviausiu „Žalgirio“ krepšininku, neleido varžovams laimėti trečiojo kėlinio – 60:36.

Net ir turėdami milžinišką pranašumą, kauniečiai ketvirtąjį kėlinį pradėjo maksimaliai susikaupę: iš toli pataikė P. Valinskas, o komandos draugo metimą pataisius M. Arlauskui, komandas skyrė rekordinis atotrūkis – 66:36. Tiesa, ilgai rekordinė persvara neužsibuvo ir netrukus naujas aukštumas sukūrė tolimu šūviu per rankas apie save priminęs V. Micičius bei vagystę atlikęs A. Milaknis – 73:42. Varžovą suklaidinęs iš vidutinio nuotolio taikliai metė P. Valinskas, sudėtingą metimą su sirena realizavo A. White‘as (78:46). Per likusį laiką taškų sąskaitą atsidarė Kevinas Pangosas, o žalgiriečiams neberengus paskutinės atakos, sirena skelbė triuškinančią Lietuvos čempionų pergalę rezultatu 80:51.

51 tašką sumetę „Šiauliai“ fiksavo šio sezono LKL nerezultatyvumo rekordą.

„Žalgiris“: G. Masiulis 13 (5/5 dvit., 6 atk. kam.), V. Micičius 12 (4/4 dvit.), P. Valinskas 11 (3/6 trit., 4 rez. perd.), P. Jankūnas 9 (7 atk. kam.), M. Arlauskas 7, A. Milaknis 7 (3 per. kam.), B. Daviesas 6, A. White‘as 5, D. Bostas 4 (6 rez. perd.), A. Toupane 4 (5 atk. kam.), K. Pangosas 2, A. Kavaliauskas 0.

„Šiauliai“: O. Prewittas 11, L. Birutis 10 (6 atk. kam.), D. Sabeckis 10.