Naujajame Filharmonijos sezone – ir ugningasis tango

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Rugsėjo pabaigoje Kauno valstybinė filharmonija pradėjo naują koncertinį sezoną, truksiantį iki Naujųjų. Jame pasirodys nauji atlikėjai, projektai, kvies jaukios muzikinės popietės visai šeimai ir skambės daug klasikinės muzikos.

Bus staigmenų

Sezonas tradiciškai atidarytas rugsėjo 29 d., minint Pasaulinę muzikos dieną. Apie repertuarą portalui „Kas vyksta Kaune“ pasakoja Kauno valstybinės filharmonijos vadovas Justinas Krėpšta. Anot jo, sezonas intensyvus, kupinas ir simfoninės, ir kamerinės muzikos bei netikėtų muzikinių staigmenų, tarp jų – ugningojo tango programa su Eduardo Gimenezu ir ansambliu „4 tango“; roko operos „Eglė“ premjera su Monika Pundziūte, Jeronimu Miliumi, Vladu Bagdonu, Česlovu Gabaliu ir kt. bei Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu Gintaro Rinkevičiaus. Prieš Naujuosius pradžiugins britų kalėdiniai topai, atliekami vokalinio seksteto „The Queen’s six“, neretai grojančio Anglijos karalienei Elžbietai II.

Koncertas „Ugningas tango“./Organizatorių nuotr.

Dar vienas išskirtinis atlikėjas – pasaulinėse scenose grojantis smuikininkas Sergej Krylov, gruodžio pabaigoje jis pasirodys koncerte „Virtuozissimo!“, S. Krylov bus ne tik smuiko solistas, bet ir Lietuvos kamerinio orkestro vyr. dirigentas.

Gruodžio 20 d. pasirodys pirmąkart suburtas Vaido Vyšniausko ir Petro Geniušo duetas. Kauno valstybinės filharmonijos vadovas J. Krėpšta pažymėjo, kad V. Vyšniauskas 2019 m. pakviestas į Niujorko teatrą „Metropolitan Opera“, tad tokių atlikėjų pasirodymas Kaune turėtų sudominti ne vieną muzikos gerbėją.

Kalėdinis ciklas siūlys įvairovę

Jau daugiau kaip 15 metų Kauno valstybinė filharmonija šventiniu metu kviečia į koncertų ciklą: „Nuo šv. Kalėdų iki Naujųjų metų…“. Šįkart jis vyks gruodžio 26-31 d., repertuare lauks septyni išskirtiniai koncertai, siekiantys prikviesti šventinę nuotaiką. „Tai lyg mažas festivalis, kviesiantis pasiklausyti klasikos, šiuolaikinės muzikos ar pasinerti į temperamentingojo tango nuotaiką“, – komentavo J. Krėpšta.

Kauno valstybinė filharmonija./Filharmonijos nuotr.

Kalėdinį ciklą gruodžio 26 d. Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje atidarys koncertas „Netikėtos meilės istorijos“, kur pasirodys Vilniaus Senamiesčio kvartetas su dainininke Vaida Genyte.

Vėlesniame tos dienos koncerte „BaROCK!“ gros Baltijos gitarų kvartetas, jam gitara pritars Saulius Petreikis, o kontrabosu – Vytis Nivinskas.

Smuikininkas  ir dirigentas S. Krylov./Organizatorių nuotr.

Kalėdinio ciklo vinis – pasaulinio garso smuikininkas Sergej Krylov, jis gruodžio 27 d. pasirodys su Lietuvos kameriniu orkestru. „Tai šio kalėdinio festivalio žvaigždė. Matome jį geriausiuose pasaulio festivaliuose, salėse, o dabar išgirsime Kaune. Garbė jį pasikviesti“, – teigė J. Krėpšta.

Sekančią dieną kvies tango programa su solistu Eduardu Gimenezu su šokėjų pora Brigita ir Carlos Rodriguez, kurie pašoks argentinietiškąjį tango, koncerte skambės Lietuvoje retai atliekamos Argentinos tango kompozitoriaus Astor Piazzolla kompozicijos.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras./R. Tenio nuotr.

Ciklo metu klausytojai išgirs dar vieną žinomą ansamblį, vokalinį sekstetą iš Londono „The Queen’s Six“, jie atvyks su programa „Britų kalėdiniai topai“. „Ši komanda iš Londono labai populiari, šeši vyrukai ne kartą koncertavo Anglijos karalienei Elžbietai II“, – atkreipė dėmesį J. Krėpšta.

Gruodžio 30 d. skambės „Viva la Opera!“ koncertas, ant scenos lips Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguojamas Modesto Pitrėno bei solistai Vera Talerko ir Patrick Kabongo. Jie atliks operų arijas, skambės valsai, simfoninės miniatiūros.

Paskutinę metų dieną pakvies „Naujametiniai klasikos perlai“, gros Kauno miesto simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras, dainuos solistai Kostas Smoriginas ir Lina Dambrauskaitė.

„K. Smoriginas pasaulinė žvaigždė, retai jį Lietuvoje matome, jis dainuoja didžiausiose pasaulio salėse, teatruose. Dainininkė L. Dambrauskaitė šįmet įstojo į Londono Karališkąją muzikos akademiją, nusimato įdomus koncertas“, – pasakojo J. Krėpšta.

Kauno valstybinės filharmonijos vadovas J. Krėpšta./R Tenio nuotr.

Klausytojai reiklūs

Filharmonijos vadovas J. Krėpšta džiaugėsi, kad koncertuose lankosi įvairaus amžiaus klausytojai, norint aktyvinti jaunimą, rengiamos muzikinės popietės visai šeimai. Anot J. Krėpštos, viena iš filharmonijos misijų – rengti programas būtent jaunimui, formuoti jų muzikinį išsilavinimą. Anot jo, populiariausi lieka simfoninės muzikos koncertai. „Simfoninės muzikos abonementus greitai išperka, turime pastovius lankytojus, maždaug šimtą aistruolių, kurie nekantraudami laukia naujų koncertų, nori ir savo vietą pastovią salėje turėti. Muzika kaip relaksas, gyvai reikia klausyti, o ne per televizorių žiūrėti, visai kitaip žmogų veikia, tarkim, Mocartas labai gerai kraujagyslėms. Svarbu neužsisėdėti namuose“, – kalbėjo J. Krėpšta.

Kauno valstybinė filharmonija./R. Tenio nuotr.

Pašnekovas akcentavo, kad Kauno valstybinės filharmonijos lankytojai reikalauja aukšto lygio programų ir atlikėjų: „Publikai meluoti negali.“

Į Vilnių vykti nebūtina

Filharmonijos vadovas mielai kviečia ir vilniečius atvykti į Kauną. „O kauniečiams nereikia važiuoti į sostinę, mat pas mus atvyksta Nacionalinės filharmonijos, Valstybinio simfoninio orkestro, diriguojamo Gintaro Rinkevičiaus, projektai, kitos aukšto lygio muzikinės programos. Kaune, naujametiniame koncerte, gruodžio 30 d. pasirodys Nacionalinis simfoninis orkestras su K. Smoriginu, o štai gruodžio 31 d. koncerte Vilniuje šio atlikėjo jau nebus, tad nėra ko trenktis į Vilnių, gerus projektus atvežame čia. Beje, Kauną galima pagirti, per metus apie 200 koncertų Filharmonijoje surengiame, o su Kauno valstybiniu choru važinėjame ir visoje šalyje, užsienyje, šis neseniai pasirodė Kaune ir Rygoje su dainininku Andrea Bocelli, dalyvauja Dalios Ibelhauptaitės operų pastatymuose“, – dėstė J. Krėpšta.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Liepsnos Žemuosiuose Šančiuose pasiglemžė žmogaus gyvybę

Ramučiuose pradėta ilgai laukta kultūros centro pastato rekonstrukcija

Kaune nustačius įvežtinį koronaviruso židinį, miesto poliklinika griežtina tvarką

Koronaviruso protrūkis Kaune: patvirtinta 14 naujų atvejų (papildyta)

Eismo įvykis netoli „Urmo“: automobilis atsidūrė žiede

„Žalgiris“ stiprinasi NBA patirties turinčiu Europos čempionu

Po tragiškos pareigūno žūties atliktas auditas atskleidė policijos komisariato spragas

Judrią Kauno gatvę vairuotojai aplenkti turės visą mėnesį

Tarp tvirtų Kauno senamiesčio mūro sienų slypi lietuviškos virtuvės paslaptys

Žaibišką vagystę įvykdęs kaunietis per plauką nepaspruko nuo pareigūnų