Nekilnojamojo turto rinkos augimas: Kaune didėja parduodamų butų skaičius

Archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Antrąjį rudens mėnesį augimas fiksuotas beveik visuose nekilnojamojo turto (NT) rinkos segmentuose – pirkėjų aktyvumu džiaugtis galėjo tiek būsto, tiek žemės sklypų pardavėjai.

Negalutiniais Registrų centro duomenimis, spalį Lietuvoje pardavimo sandoriais perleisti 10 906 pastatai, patalpos ir žemės sklypai. Tai 3,1 proc. daugiau nei rugsėjo mėnesį, kai gyventojai perleido 10 583 NT objektus, ir 5,3 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai (10 361), rašoma Registrų centro pranešime.

Po pasyvios rudens pradžios, spalį vėl suaktyvėjo būsto pirkėjai. Per mėnesį šalies butų pardavimai augo 6,2 proc. (nuo 2 843 rugsėjį iki 3 019 spalį), individualių namų – 4,2 proc. (nuo 946 iki 986). Palyginimui, praėjusių metų spalį Lietuvoje butų pardavimo rodikliai buvo panašūs (3 013), o namų buvo perleista 13,2 proc. mažiau (871).

Spalis buvo dosnus Vilniaus butų pardavėjams. Per pastarąjį mėnesį sostinėje parduotos 934 gyvenamosios patalpos – tai 3,9 proc. daugiau nei rugsėjį, bet 10,9 proc. mažiau nei pernai spalį. Priešinga situacija buvo matoma Vilniaus individualių namų rinkoje – jų pardavimai 13,5 proc. viršijo praėjusių metų spalio rezultatus, tačiau 23,4 proc. atsiliko nuo rugsėjį fiksuotų rodiklių. Iš viso per mėnesį sostinėje parduoti 59 individualūs namai.

Tuo metu Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje gyventojai būstą pirko aktyviau lyginant tiek su rugsėju, tiek su praėjusių metų spaliu, o mažėjusiu aktyvumu išsiskyrė tik Šiaulių būsto rinka. Didžiausias augimas fiksuotas uostamiestyje, kur savininkus spalį pakeitė 18 namų ir 301 butas – šie rodikliai yra atitinkamai 80 proc. ir 37,4 proc. didesni nei rugsėjo mėnesį.

Lietingi spalio orai neišgąsdino ir pastaruoju metu aktyvumu pasižyminčių žemės sklypų rinkos dalyvių. Iš viso per pastarąjį mėnesį Lietuvoje perleistas 5 431 žemės sklypas. Palyginimui, rugsėjį visoje šalyje buvo parduoti 5 425 sklypai, pernykštį spalį – 5 001 sklypai.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

18 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Kauno meras atskleidė, kodėl R. Meilutytę pasirinko patarėja

Prie „Megos“ - sunkiasvorio ir lengvojo automobilio susidūrimas: spūstis kilometrinė

Du svarbius pasikeitimus pristatęs A. Gelažninkas pasiryžęs antrą kartą įveikti Dakarą (foto)

Žlugo balsavimas dėl V. Pranckiečio atstatydinimo (papildyta)

Mitingo „Vėžys - ne sloga“ dalyviai siunčia jautrią žinutę: mes norime gyventi

Atsakas: svarstoma kompensuoti rajono gyventojų išlaidas vaikų darželiuose mieste

Stovėjimas Vienybės požeminėje aikštelėje bus žymimas Geltonąja zona

Sušauktas nenumatytas Seimo posėdis: balsuos dėl V. Pranckiečio atstatydinimo

„Valstiečiai“ nusprendė: R. Karbauskį deleguos į Seimo vadovybę

Atsinaujina Laisvės alėjos maisto parduotuvės: proga apsipirkti su didelėm nuolaidom (foto)