Kauno „Žalgirio“ krepšininkai atsilygino klaipėdiečiams – namuose išplėšė pergalę | Kas vyksta Kaune

Sekmadienį „Žalgirio“ arenoje į antrąjį šio sezono mūšį „Betsafe–LKL“ čempionate stojo Kauno „Žalgirio“ bei Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai. Pastarieji yra vienisnteliai šiame sezone, kuriems pavyko įveikti „Žalgirį“, bet namuose kauniečiams pavyko atsilyginti tuo pačiu. Pergalė iškovota rezultatu 88:62 „Žalgirio“ naudai.

Rungtynių pradžioje tiesiogine to žodžio prasme siautė komandos kapitonas Paulius Jankūnas, iš įvairių padėčių surinkęs visus taškus Lietuvos čempionams – 7:5. Netrukus prie devintąjį tašką pelniusio Pauliaus prisijungė gynybines užkardas iš po krepšio pralaužęs Brandonas Daviesas, tritaškį iš krašto smeigė pranašumą iki 14:8 didinęs Aaronas White‘as. Tuomet prie baudų metimų linijos stojo aštriai sužaidęs Axelis Toupane ir į rikiuotę grįžęs Dee Bostas, o klaidinamų judesių arsenalą pademonstravo Antanas Kavaliauskas – 21:13. Likęs kėlinuko laikas priklausė A.Kavaliauskui, kuris ne tik įrideno dvitaškį nepaisydamas nesportinės pražangos, bet ir atidirbęs gynyboje gesino varžovų viltis sumažinti atsilikimą – 26:15.

Antrajame kėlinyje geriau startavo klaipėdiečiai, privertę minutės pertraukėlės prašyti Šarūną Jasikevičių – 26:20. Po pasitarimo situaciją iškart stabilizavo D.Bosto prasiveržimas, A.Toupane dvitaškis bei Kevino Pangoso taškai su varžovo pražanga – 33:20. Įpusėjus ketvirčiui aikštelėje užvirė tikra kova: emocijų nevaldymas kainavo techninę pražangą „Neptūno“ strategui ir A.Toupane, po nesportinę užsidirbo Mindaugas Girdžiūnas, tačiau tai į naudą išėjo galingai atsiplėšusiems šeimininkams – 38:21. Dar labiau žalgiriečiai nutolo po su sirena įmesto Artūro Milaknio tritaškio, Vasilijie Micičiaus dvitaškio bei solidaus A.Kavaliausko žaidimo – 50:28. Tiesa, prieš pat didžiąją pertraukę svečiai atsilikimą apkandžiojo iki 50:32.

Trečią kėlinį tolimu šūviu atidarė K.Pangosas, dvitaškiu pasižymėjo B.Daviesas, tačiau pernelyg lengvai taškus rinkęsi uostamiesčio krepšininkai artėjo iki 55:44. Penkių minučių taškų sausrą „Žalgiriui“ dėjimu nutraukė gražaus išpuolio smaigalyje atsidūręs A.White‘as, vis laisviau jautėsi pranašumą iki 61:46 auginę K.Pangosas ir Edgaras Ulanovas. Galingą pasirodymą toliau tęsė baudos aikštelėje karaliavęs A.Kavaliauskas, o baudos metimais ketvirtį uždarė A.Milaknis – 69:51.

Ketvirtajame kėlinyje Lietuvos čempionų nepajudinamą pranašumą laikė gudriai pražangą metimo metu provokavęs A.Toupane bei lankų tvirtumą patikrinę A.White‘as ir B.Daviesas – 75:55. Savo pasirodymą įspūdingu tolimu šūviu pradėjo žiūrovus iš vietų kėlęs Paulius Valinskas, pasižymėjo jaunasis Gytis Masiulis, o varžovams jau nuleidus ranką naują rekordinės persvaros ribą brėžė B.Daviesas – 82:56. Per likusias dvi minutes „Žalgirio“ revanšą už pralaimėjimą Klaipėdoje pasaldino jaunieji P.Valinskas ir G.Masiulis bei dėjimu tašką padėjęs D.Bostas – 88:62.