Vyriausybė pritarė Darbo biržos pertvarkai – Kas vyksta Kaune

Vyriausybė pritarė Darbo biržos pertvarkai

BNS 2017/10/31 14:52

Ministrų kabinetas pritarė Darbo biržos pertvarkai – atskiri teritoriniai padaliniai bus prijungti prie Darbo biržos ir nuo kitų metų spalio bus sujungti į Užimtumo tarnybą.

Vyriausybė trečiadienį pritarė tokiam Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pasiūlymui. Ministro Lino Kukuraičio teigimu, pertvarka leistų kasmet sutaupyti apie 1,8 mln. eurų biudžeto lėšų. „Projekto tikslas – pertvarkyti teritorines darbo biržas į vieną juridinį vienetą, siekiant užtikrinti efektyvų valdymą ir kokybiškas paslaugas bedarbiams ir darbdaviams. (…) Siūlome atsisakyti teritorinių darbo biržų bei jų funkcijas perduoti vienai biudžetinei įstaigai – Užimtumo tarnybai, kuri pradėtų veikti nuo kitų metų spalio“, – antradienį Vyriausybės posėdyje kalbėjo L. Kukuraitis.

Pasak jo, pertvarkius teritorines darbo biržas, jų pareigybių skaičius sumažėtų dešimtadaliu – nuo 1433 iki 1290, o vadovaujančių darbuotojų skaičius – daugiau nei perpus, iki 103. Šiuo metu užimtumo rėmimo politiką šalyje įgyvendina Lietuvos darbo birža ir 10 jos padalinių. Darbo biržos išlaikymo išlaidos pernai siekė 21,3 mln. eurų, šiemet tam skirta 22,4 mln. eurų. „Dėl sudėtingos institucinės struktūros procesai ir sprendimų priėmimas trunka gana ilgą laiką. Įgyvendinami pertekliniai priemonių planavimo, kontrolės procesai, dubliuojamos stebėsenos, kokybės užtikrinimo funkcijos ir veiklos“, – nurodo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Apie pertvarką pranešta rugpjūtį – tuomet L. Kukuraitis teigė, kad Darbo biržai trūksta geresnio klientų aptarnavimo, orientacijos į darbdavius ir skiriama mažai dėmesio ilgalaikiams bedarbiams. Numatoma, kad būsimoji Užimtumo tarnyba turės 6 departamentus – Šiaurės, Rytų, Vakarų ir Pietų klientų aptarnavimo departamentus, Darbo rinkos ir užimtumo rėmimo politikos įgyvendinimo departamentą bei Finansų, teisės ir pirkimų departamentą.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA