R. Meilutytė pasilygino su Australijos plaukimo elitu | Kas vyksta Kaune

R. Meilutytė pasilygino su Australijos plaukimo elitu

delfi.lt 2017/10/27 18:23
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Į ilgą pasirengimo stovyklą Australijoje išvykusi Rūta Meilutytė plaukia ne tik pratybose, bet ir varžybose. 20-metė kaunietė mėgina jėgas Adelaidėje vykstančiame atvirajame Australijos čempionate trumpame (25 m) baseine.

Savo mėgstamiausios 100 m plaukimo krūtine rungties finale R. Meilutytė finiše praleido į priekį dvejais metais vyresnę australę Jessicą Hansen ir užėmė antrą vietą, atsilikusi vos 0,08 sek. Distanciją ji įveikė per 1 min. 5,61 sek.

Atrankos varžybose lietuvė buvo lėtesnė 0,79 sek., bet tuomet finišavo pirma.

J. Hansen dalyvavo praėjusią liepą Budapešte (Vengrija) vykusiame pasaulio čempionate olimpiniame baseine, kur 100 m distancijoje užėmė 13-ą vietą. R. Meilutytė tuomet buvo ketvirta.

Trečia Adelaitėje liko kita planetos pirmenybių dalyvė iš Australijos Taylor McKeown (1:06,56).

Primename, kad R. Meilutytė kartu su jamaikiete Alia Atkinson dalinasi 100 m plaukimo krūtine pasaulio rekordu trumpame baseine (1:02,36).

Sau neįprastame dvigubai ilgesniame nuotolyje tituluočiausia Lietuvos plaukikė užėmė ketvirtą vietą (2:24,17). Ją pranoko T. McKeown (2:20,55), J. Hansen (2:23,50) ir Tessa Wallace (2:23,77).

Atrankos varžybose lietuvė buvo šešta (2:27,51).

Šeštadienį trenerio Pauliaus Andrijausko auklėtinė dar plauks 50 m ir eksperimentuos nebandytoje 1500 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje.

Australijoje R. Meilutytė ruošiasi Europos čempionatui 25 m baseine, kuris gruodžio 13-17 d. vyks Kopenhagoje (Danija).