Skaudus pralaimėjimas namuose: žalgiriečius palaužė ispanų patirtis | Kas vyksta Kaune

Skaudus pralaimėjimas namuose: žalgiriečius palaužė ispanų patirtis

Ketvirtadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ komanda sužaidė Eurolygos ketvirtojo turo rungtynes. Ant „Žalgirio“ arenos parketo susitikime su žalgiriečiais išbėgo Madrido „Real“ krepšininkai. Pirmoje rungtynių pusėje dar atkakliai kovoję su varžovais, žalgiriečiai antroje rungtynių pusėje palūžo ir nusileido patyrusiai varžovų komandai rezultatu 66:87.

„Žalgirio“ taškų kraitį gražiu reidu pravėrė Kevinas Pangosas, tačiau po krepšiu sunkiai įmenama mįsle tapo Gustavo Ayonas (2:6), o po dar keturių svečių taškų ir visiškos savo auklėtinių tylos, minutės pertraukėlės prašė Šarūnas Jasikevičius – 2:10. Po jos žalgiriečiai iškart išsijudino: tikslų Vasilije Micičiaus perdavimą tolimu šūviu pavertė Paulius Jankūnas, dvitaškiu atsilikimą iki 7:10 nurėžė Antanas Kavaliauskas. Karališkajam Madrido „Real“ klubui susigrąžinus prarastas pozicijas (7:15), aktyvų žaidimą baudos aikštelėje tęsė A.Kavaliauskas, kurio pastangomis skirtumas vėl akivaizdžiai sumažėjo – 11:15. Ketvirčio pabaigoje triukšmo lygį arenoje kėlė taikliais metimais prapliupęs ir varžovams vos dviejų taškų pranašumą 16:18 palikęs K.Pangosas.

Antrajame kėlinyje naujais komandos vedliais tapo Edgaras Ulanovas ir Axelis Toupane – 22:23. Ketvirčiui įpusėjus Lietuvos čempionus pirmą kartą į priekį išvedė sėkmingai veikęs K.Pangoso ir A.Kavaliausko tandemas – 26:25. Nugara be priekaištų sužaidė E.Ulanovas, bet tritaškiais prapliupę ispanai galingai truktelėjo į priekį (28:38). Paskutinės minutės metu tolimą dūrį smeigė jau keturioliktąjį savo tašką rinkęs K.Pangosas, tačiau ilsėtis geresnėmis nuotaikomis keliavo svečiai – 31:40.

Trečiojo ketvirčio pradžioje į Jono Mačiulį tritaškį savaip trimis taškais atsakė A.Kavaliauskas – 34:43. Antanas toliau demonstravo pagirtiną žaidimą, apie save priminė iš vidutinio nuotolio pataikęs P.Jankūnas, tačiau atstumas tarp komandų liko tarsi įbestas (38:47), iki tol kol savo klasę pademonstravo rekordinį deficitą kauniečiams sukūręs Luka Dončičius – 38:54. Taškus rinko prie baudų metimų linijos apsistojęs komandos kapitonas P.Jankūnas (42:56), bet „Žalgirio“ pasimetimą užuodę patyrę svečiai didino skirtumą iki 42:61. Per likusį kėlinio laiką pasižymėjo A.Toupane, o prigesusią viltį žiūrovams įžiebė šešis taškus susirinkęs ir efektingą skrydį atlikęs Brandonas Daviesas – 50:63.

Ketvirtajame kėlinyje puikų pasirodymą tęsė rezultatyviausiu šeimininkų krepšininku tapęs A.Kavaliauskas, bet jau dvyliktąjį tolimą dūrį įsmeigę varžovai („Žalgiris“ – 3) atitrūko labai pavojingai – 53:73. Po pasitarimo toliašaudės artilerijos statistiką gerino K.Pangosas, tačiau laikui senkant nieko daugiau nuveikti nepavyko, tad likus keturioms minutėms Š.Jasikevičius į aikštelę metė jaunuosius Gytį Masiulį bei Martyną Arlauską (56:75). Nors pergalės kovingai nusiteikusiems Lietuvos čempionams pasiekti nepavyko, ovacijomis publika palydėjo pirmuosius G.Masiulio, M.Arlausko ir Pauliaus Valinsko taškus, galutinis rezultatas – 66:87.