Kauno klinikose mirė vaikas

Asociatyvi / Kauno klinikinės ligoninės nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Savaitgalį Kauno klinikose užgeso berniuko gyvybė. Nelaimės priežastis – meningokoko infekcija, ištikusi vaiką išties žaibiškai.

Berniukas į ligoninę buvo atvežtas šeštadienį, kai staiga pasijuto prastai. Iki tol, penktadienį, vaikas, lankęs Šiaulių specialiojo ugdymo centrą, iš įstaigos namo grįžo sveikas. Šeštadienį pagal kamuojančius simptomus nustačius, jog tai – meningokoko infekcija, berniukas iš Šiaulių ligoninės pervežtas į Kauno klinikas – rašoma portale lrytas.

„Kas vyksta Kaune“ žurnalistams susisiekus su Kauno klinikų atstove Karolina Vaišnoraite buvo patvirtinta, jog vaikas iš tiesų buvo atvežtas į Kauno klinikas ir sekmadienio rytą jo gyvybė užgeso. Detalesnės informacijos K. Vaikšnoraitė tikino suteikti negalinti.

Primename, kad pradiniai meningokokinės infekcijos simptomai dažnai yra nespecifiniai ir panašūs į peršalimo, tad net ir sveikatos priežiūros specialistui gali būti sunku diagnozuoti šią ligą ankstyvuoju etapu. Per pirmąsias 4–8 valandas kūdikiai gali būti mieguisti, neturėti apetito arba jų apetitas gali būti sumažėjęs, jiems gali pasireikšti karščiavimas, pykinimas, vėmimas, irzlumas ir kojų skausmas.

Visais šiais simptomais gali skųstis ir vyresni vaikai. Klasikiniai simptomai, pavyzdžiui, kaklo sustingimas, šaltos rankos ir kojų pėdos, jautrumas šviesai ir hemoraginis bėrimas (raudonomis arba violetinėmis dėmėmis), atsiranda vėlesniuoju ligos etapu, tad gyvybę išsaugantis gydymas gali būti uždelstas.

Kūdikiai ir paaugliai priklauso padidintos rizikos grupei. Didžiausia rizika susirgti šia liga kyla kūdikiams. Meningokokinė infekcija gali būti gydoma antibiotikais, tačiau svarbu, kad būtų greitai pradėta gydyti.

Dalis vaikų pasveiksta nuo meningokokinės infekcijos be rimtų pasekmių. Tačiau net ir taikant tinkamą gydymą 1 iš 10 atvejų gali baigtis mirtimi, o 1 iš 5 po šios ligos išgyvenusių pacientų gali išsivystyti fizinė ar protinė negalia visam gyvenimui.

34 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Privalomą karo tarnybą pradėjo apie 650 jaunuolių – tarp jų net 21 mergina

Gedimai Registrų centre palietė ir bedarbius: vėluojančių išmokų teks palaukti

Prezidentūra nusiteikusi kategoriškai – laukia A. Verygos paaiškinimo

Įspėjimas gyventojams: link Kauno atkeliauja smarki liūtis

Kauniečius Vilnius pasitinka milžiniškomis spūstimis

„Sodra“ paskelbė išmokų kalendorių: kai kuriems gali tekti laukti iki mėnesio galo

Šalies didžiosios upės arti hidrologinės sausros ribos

Pirmadienį vos vienas pilietis nepakluso prievolei dėvėti kaukę: atsisakė ir mokėti baudą

Koronavirusas Kaune: infekcija užsikrėtė dar vienos ligoninės darbuotojas

Koronavirusas toliau plinta Lietuvoje: per parą užfiksuota 17 naujų susirgimų