Pasiūlė, kaip kovoti su šešėliu: padėtų pensijų ir sveikatos apsaugos sistemoms

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šešėlinė ekonomika Lietuvoje mažėtų, jeigu visuomenė būtų ne tik geriau informuojama apie jos žalą, bet ir griežčiau baudžiama, sako premjeras. Valstybei surinkus milžinišką slepiamų mokesčių sumą, neregėtai pagerėtų šalies pensijų ir sveikatos apsaugos padėtis.

„Turime pasistengti, kad kiekvienas šalies gyventojas suprastų šešėlio žalą. Manau, esminis lūžis yra kiekvieno piliečio ir žmogaus supratimas. Tas buvimas šešėlyje, ką jis man duoda blogo asmeniškai. Per tai reikia bandyti sugriauti tam tikrus stereotipus“, –

Vyriausybėje surengtoje konferencijoje apie šešėlinę ekonomiką pirmadienį kalbėjo S. Skvernelis.

Anot jo, švietimas yra veiksminga priemonė, bandant kovoti su šešėline ekonomika, tačiau kartu turi dirbti ir valstybės institucijos, galinčios bausti nusižengusius piliečius. „Aš nesu šalininkas baudžiamųjų priemonių, bet su tais, kurie nesuvokia ir nesupranta, tarnybos, institucijos turi darbuotis“, – tvirtino premjeras.

Vyriausybės duomenimis, 2015 metais dėl šešėlinės ekonomikos Lietuva neteko 2,128 mlrd. eurų mokesčių, arba 5,7 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), o bendras „šešėlio“ mastas tuo metu siekė 25,8 proc. BVP. Vyriausybės kanclerės Mildos Dargužaitės nuomone, jeigu pavyktų surinkti slepiamus mokesčius, didėtų valstybės išlaidos pensijoms, socialinei ir sveikatos apsaugai.

„Ką mes galėtume pasiekti, jei netoleruotume šešėlio? Jeigu surinktume tuos mokesčius, galėtume padvigubinti pensijas. Išmokos vaikams padidėtų daugiau nei 10 ar 18 kartų, o sveikatos apsaugai galėtume išleisti dvigubai daugiau pinigų“, – konferencijoje teigė M. Dargužaitė – „mes kalbame apie 2 mlrd. eurų, kurių negausime vien tik efektyvindami viešąjį sektorių ar statydami naujus paslaugų centrus. Kol visuomenės supratimas nepasikeis, mes negalėsime pasiekti didelio proveržio šioje srityje“, – pridūrė Vyriausybės kanclerė.

Skirtingų tyrimų duomenimis, šešėlinės ekonomikos mastas Lietuvoje gali siekti apie 15-30 proc. BVP.

63 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Šilainiuose užfiksuotas nuogo vyro siautėjimas

Šeštadienį Rotušės aikštę labdaros akcijos metu užliejo kalėdinės dainos

Girti vairuotojai šiemet keliuose pražudė 17 žmonių

Prie savivaldybės susirinkęs būrys protestuotojų adresavo laiškus V. Matijošaičiui

Lietuva išleis pirmąją pasaulyje skaitmeninę kolekcinę monetą

E. Kručinskienė naujam bute ilgam likti neplanuoja – veržiasi į kaimą

Įtampa už milijonus rekonstruojamo Kauno stadiono statybų aikštelėje: turkai atsisako dirbti

Jonavoje - nemokamo viešojo transporto siekis

Taisyklės dėl posūkių į dešinę suglumino ir naują policijos vadą: žada tolerancijos laikotarpį

Keliasdešimčiai Kauno žvejų – nemenkos baudos