Kauniečių pamėgto dvaro aplinkoje menininkai prakalbo apie migreną – Kas vyksta Kaune

Kauniečių pamėgto dvaro aplinkoje menininkai prakalbo apie migreną

Prėjusį sekmadienį Babtyno – Žemaitkiemio dvaro Kauno rajone lankytojai buvo pakviesti į netradicinį performansą intriguojančiu pavadinimu „Migrena“. Apie pusvalandį trukęs pasirodymas apjungė kelias meno rūšis: šiuolaikinį fotomeną, šokį ir muziką.

Tamsiame Babtyno – Žemaitkiemio dvaro svirne, stebint keliems šimtams susirinkusių žmonių, tarp ryškiai apšviestų projekto fotografijų pasigirsta įtampą kelianti muzika, ant balerinos puantų galiukų vibruojančios šokėjos kūnu ima bėgioti traukuliai, veide – paklaikęs, į begalybę sukoncentruotas žvilgsnis, ji sukasi ir sukasi savo užstrigusiame šokyje – taip serganti migrena mergina pasakoja savąją istoriją; Šalia jos ima raičiotis, traukulių tampomas kitos šokėjos su maišu ant galvos kūnas, kuris dreba, vibruoja, daužosi fiziologinėje ekstazėje – taip beveik velnišką apsėdimą primenančią ligą šiuolaikinio šokio elementais interpretuoja migrenos atstovė; Ir pagaliau, scenoje – trečioji šokėja – vietą paslaptingai ligai savo asmenybėje ir kelią į šviesą suradusi sveikstančioji; Tokiais tad trumpais potėpiais atmintyje žiūrovai fiksuoja apie pusvalandį trukusio kūrinio vyksmą.

Jungtinis projektas

Visos pasitelktos priemonės kalbėjo žmonių, sergančių šia sudėtinga ir klastinga liga – migrena – vardu. Nors kartą išgyvenusieji migrenos priepuolį, žino, koks varginantis gali būti sergančiojo gyvenimas ir, kaip sunku padėti žmonėms, kuriems tenka susigyventi su šia sunkiai pagydoma liga.

Būtent apie savo ligą, būsenas migrenos priepolio metu, susitaikymą su liga ir panoro kalbėti projekto iniciatorė modelis Alvyda Andriekutė, kuri kreipėsi į fotomenininką Iridijų Švelnį, kuriam pasiūlė drauge sukurti meninį projektą šia tema.

Pradžioje gimė įspūdinga fotosesija apie migreną, vėliau pradėta galvoti, kad nuotraukas galėtų papildyti gyvai atliekamas šokis, taip pat speciali, šiai temai sukurta muzika.

Prie pojekto įgyvendinimo prisijungė šokėjos Valerija Gneuševa, Ana Novickaja, Greta Bernotaitė, Greta Grinevičiūtė. Elektroninę muziką performansui sukūrė Dainora Aleksaitė ir Rytis Verpečinskas.

Sieks parodyti kituose miestuose

Tamsos, šviesos, grožio ir brutalumo spektaklį kūrėjai sieks parodyti ir kituose miestuose. Kalbėdami apie migreną, projekto dalyviai akivaizdžiai kalba apie žmogaus kūną kamuojančias problemas, kurios turi galios ardyti žmonių asmenybes, jų gyvenimus, trukdyti laimės paieškas.

Babtyno – Žemaitkiemio dvare nuolat organizuojami įvairūs renginiai, pristatomi meno projektai, vyksta literatūros ir poezijos skaitymai. Dauguma renginių yra nemokami ir atviri visuomenei.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA