Medžio drožėjai sukurs 100 skulptūrų Lietuvai – Kas vyksta Kaune

Medžio drožėjai sukurs 100 skulptūrų Lietuvai

Penktadienį Kauno rajone, Akademijos miestelyje prasidėjo medžio drožėjų pleneras „100 skulptūrų Lietuvai“. Valstybės šimtmečiui skirtame renginyje istorinių asmenybių biustų, visgi, neišvysite.

Akcijos iniciatorius Dainius Šeronas pasakojo, kad pleneras vyks tris dienas, jame bus galima pamatyti, kaip gimsta skulptūros, pabendrauti su menininkais ir iš naujo atrasti tai, kas mus supa. Čia pat – vaizdingas Kamšos draustinis su pažintiniu taku, netoli auga nuo viršūnės iki šaknų skilusi, bet vis dar gyvybinga liepa. Iki Tado Ivanausko sodybos Obelynėje taip pat galima nueiti pėstute.

Penktadienį plenere apsilankęs Kauno rajono meras Valerijus Makūnas jau galėjo pamatyti menininkų rankose gimstančių skulptūrų kontūrus: tautodailininkai motoriniais pjūklais raikė storus ąžuolinius rąstus, kurie pamažu virto meškomis, kiškiais, pelėdomis, ereliais, vėžliais ir kitokiais padarais.

Akademijos miestelyje darbuojasi Vidas Nugaras, Robertas Keliauskas, Valerijus Kunigel, Raimondas Uždravis ir Saulius Jocius. Visi ne kartą dalyvavę tarptautiniuose pleneruose, užėmę prizines vietas, o R. Uždravis yra dar ir Škotijos čempionas. Nors pleneras skirtas atkurtos Lietuvos šimtmečiui, jo rengėjai istorinės temos nelietė. „Valstybės kūrėjų biustai lai puošia miestų aikštes ir skverus, o Kamšos draustinyje geriausiai tinka žvėrelių ir paukščių skulptūros“, – tvirtino D. Šeronas.

Penki menininkai darbuosis nuo 9 iki 17 val. Šeštadienį ir sekmadienį nuo 13 iki 14 val. bus galima stebėti „Steel Beaver“ greitojo pjovimo varžybas, o nuo 14 val. – dalyvauti aukcionuose. Renginys baigsis sekmadienį, 15 val. Jo uždaryme dalyvauti planuoja Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

„Kas vyksta Kaune“ šiandien susisiekus su D. Šeronu ir paklausus, kaip vyrams sekasi drožti lietuje, šis tik nusijuokė: „vyksta drožimas! Juk ne cukriniai, neištirps. Beje, virš skulptūrų suręstos palapinės. Tik žmonių pažiūrėti atvažiuoja mažokai – štai čia slegiantis oras kiek pakišo koją. Gal rytoj bus geresnis, nuo Dievulio priklausys. Kaip sakoma, oras ir valdžia…“ – žodžio kišenėje neieškojo gerai nusiteikęs plenero organizatorius.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA