Etikos komisija nusprendė: klinikos vadovas pažeidė įstatymą

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Šeimos medicinos klinikos vadovas Leonas Valius pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą.

Komisijos atstovės Eglės Ivanauskaitės pateiktame pranešime pažymima, kad pažeisti minėto įstatymo reikalavimai nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus (5 straipsnio 1 dalis, 6 straipsnio 1 dalies 4 punktas ir 7 straipsnio 1 dalis). Pranešimo pagrindu atlikto tyrimo metu nustatyta, kad L. Valius privačių interesų deklaracijas teikė 2012, 2015 ir 2017 m., tačiau nė vienoje iš jų klinikos vadovas nenurodė duomenų apie asociaciją „Lietuvos šeimos gydytojų kolegija“, nors jos veikloje dalyvauja nuo 1995 m., o nuo 2015 m. yra jos prezidentas.

Taip pat, nesant pakankamai duomenų teisinės veikos vertinimui, etikos komisija nusprendė nutraukti tyrimą dėl kitos L. Valiaus veikos. Tirta, ar jis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimo vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Komisija nustatė, kad tiriamuoju pastarųjų trejų metu laikotarpiu L. Valiaus vadovaujamoje klinikoje asistente dirba jo žmona, tačiau surinkti dokumentai nerodo, kad vadovas būtų priiminėjęs dėl jos sprendimų.

Tarnybinės etikos komisija primena, kad valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys privačių interesų deklaracijas turi pateikti per 30 kalendorinių dienų nuo jų paskyrimo į pareigas dienos. Jei atsirado naujų duomenų ar pasikeitė jau deklaruoti duomenys, asmenys privalo jais patikslinti savo privačių interesų deklaracijas per 30 kalendorinių dienų. Valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys, pripažinti pažeidę privačių interesų deklaravimą reglamentuojančias Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas, vienerius metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti skatinami.

5 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Košmariškai trečią kėlinį sužaidęs „Žalgiris“ gavo antausį savo tvirtovėje

Kunigo R. Mikutavičiaus nužudymo organizatorius vėl bando išeiti į laisvę

Kauno apskrityje fiksuotos dvi mirtys nuo koronaviruso nėra susijusios su židiniais

Pakaunėje su švyturėliais skridę pareigūnai gavo pylos

Seimas cirkuose naudoti laukinius gyvūnus uždraudė tik iš dalies

Iš naujų Kauno vairuotojus sekančių kamerų – pirmosios baudos

Iš 8 Kaune išlikusių sinagogų, pagal paskirtį naudojama tik viena

Kaune planuojama apmokyti sparčiai populiarėjančios srities specialistus

Medinis namas Žaliakalnyje atgijo londonietiško kolorito spalvomis

Daugiausia užsikrėtimų ir dar dvi mirtys fiksuotos Kaune: virusas plinta muzikiniame teatre, mokymo įstaigose