Žinios apie paskirtą baudą nustebino – Kas vyksta Kaune

Žinios apie paskirtą baudą nustebino

Prieš kaštonų kirtimą Smetonos alėjoje protestavusį ir už tai, kad nepakluso pareigūnų nurodymams, ketvirtadienį nuteistą Vytenį Jaką šis nutarimas nepaprastai nustebino. Menininkas turi pasiūlymų savivaldybei ir idėjų, kaip atsiskaityti su valstybe, tačiau artimiausiu metu to daryti neketina.

„Jau žinoma, kad paskyrė? Rimtai? Ir aš nuteistas už medžių saugojimą? Gal žinote, kokia bauda?“ – vėlyvą susidomėjimą bylos, kurioje  buvo kaltinamuoju, eiga parodė V. Jakas.

Informuotas apie baudą, vyras atsakė pirmą kartą tai girdįs ir esąs labai nustebęs. „Nutarimą būtinai skųsiu, o jeigu reikės sumokėti baudą, rasime, kaip. Eisiu viešųjų darbų – pats atliksiu visuomenei naudingą dalyką“, – teigė jis.

Svarbius projektus reikia svarstyti viešai

V. Jakas sakė, kad visiškai nesijaučia kaltas dėl aptariamo protesto, net tokios minties nėra. „Man kyla klausimas, kaip galima taip abejingai žiūrėti į naikinamą miesto paveldą. Žmogus turi būti visiškai nejautrus. O kadangi esu menininkas, man tiesiog širdį skauda žiūrint į tokį dalyką. Kodėl neįsigilinus į kitų žmonių jausmus? Manau, tokių kaip aš Kaune ne vienas – todėl protestas sukėlė tokį rezonansą“, – samprotavo kaunietis.

Pasak jo, šis nutikimas pamokė, kad mums reikalingi vieši projektai – tokie, kurių visos suinteresuotos pusės gali spręsti miestui aktualius klausimus. „Jeigu būtume gavę daugiau informacijos, žinoję apie planuojamus darbus, šios situacijos būtų išvengta. Visgi tai, kas įvyko, gerai parodė, kad visus projektus reikia svarstyti viešai. Toks „Kiemo galerijos“ pasiūlymas – tai labai naudinga visiems“, – konstatavo V. Jakas.

Pataria medžius sodinti saloje

„Naujos liepos, pasodintos A. Smetonos alėjoje, irgi gražios – negaliu teigti priešingai. Bet reikšminga ir oro kokybė, triukšmas – šį darbą atlieka dideli medžiai. Kaip atliks maži?..“ – retorinį klausimą uždavė medžius saugojęs kaunietis. Jo manymu, naujos liepos tikrai neužaugs tokios, kokie buvo nukirstieji kaštonai. Ir oro valymas esą bus kitoks – tai tiesiog įrodyta moksliškai.

„Jeigu savivaldybei labai rankos niežti visur sodinti medelius, turime pasiūlymą – tegul Nemuno saloje įsteigia gražų parką. Kodėl sustojome ir  saloje nevystome įdomių meninių projektų?“ – klausė V. Jakas. Pasak jo, Nemuno saloje tvyro didelė apleista parko erdvė, reikėtų pratęsti šios žaliosios zonos tvarkymą.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA