Medikų trūkumą Lietuvoje A. Veryga svarsto kamšyti gydytojais imigrantais

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Trūkstant kai kurių sričių medikų, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga užsimena, kad šią problemą galėtų padėti spręsti imigrantai.

„Mums viešint Druskininkuose, kalbant apie gydytojus reabilitologus, buvo pasakyta: mes kad ir šiandien galėtume jų 40 įdarbinti. Turint galvoje, kad specialisto parengimas trunka 10 metų ar ilgiau, net jeigu mes labai aktyviai užsiimtume rengimu, turime turėti galvoje, kad mes greitai tų specialistų neprikepsime. Jeigu tas poreikis yra, ypatingai su medicininiu turizmu, turime galvoti, kaip paprasčiau įsileisti iš kitų šalių specialistus tą. Tai aktyviai daro ir kitos šalys“, – sakė A. Veryga Seimo Sveikatos reikalų komiteto klausymuose pristatęs sveikatos sistemos būklės apžvalgą.

Sveikatos apsaugos ministras taip pat minėjo, kad jau ir dabar sulaukiama vis daugiau prašymų iš kitų šalių medikų pripažinti kvalifikaciją Lietuvoje.

„Ir iš tų šalių – Ukrainos, Baltarusijos – kai kurie jau yra sėkmingai atvažiavę ir dirba mūsų gydymo įstaigose“, – sakė A. Veryga.

Stebimas ir atvirkštinis procesas – medikų emigracija iš Lietuvos. Tačiau, pasak ministro, paskutinis MOSTA tyrimas parodė, kad jos mastas nėra didelis.

„Nuotaikų yra visokių tarp jaunųjų medikų, rezidentų, kurie, matydami geresnes galimybes užsienio šalyse, neturėdami problemų kalba labai drąsiai, planuoja savo karjerą, galvoja apie rezidentūrą. Ypatingai tie, kurie netelpa į tą rezidentūrą, į kurią norėtų įstoti, ir jiems nėra jokių problemų važiuoti į kitas šalis ir įgyti kvalifikaciją, kurią norėtų“, – sakė A. Veryga.

Kai kurių sričių medikai sensta

Pasak ministro, pagal rodiklį, tenkantį 100 tūkst. gyventojų, Lietuva tarp Europos Sąjungos valstybių neišsiskiria mažu medikų skaičiumi. Iš viso Lietuvoje yra apie 13 tūkst. gydytojų ir 22 tūkst. slaugytojų.

„Yra sričių, kur medikų tikrai chroniškai trūksta ir profesijų, kur tikrai labai reikia ir regionai, ligoninės labai laukia, mielai įdarbina, ieško ir rezidentus aktyviai finansuoja”, – sakė A. Veryga.

Pasak ministro, kai kurių medicinos sričių medicinos personalas labai greitai sensta. Pavyzdžiui, tarp vaikų reumatologų trečdalis yra vyresni kaip 70 metų amžiaus.

Algos didėjo

Apžvelgdamas atlyginimų statistiką, ministras konstatavo, kad „Lietuva iš lėto, bet sugeba didinti darbo užmokestį specialistams“.

„Žinoma, sudėtinga netgi ginčytis su bet kuriuo, kuris sako, kad tas užmokestis nėra nei orus, nei labai motyvuojantis čia likti ir dirbti. (…) Jeigu gydytojų vidutinis darbo užmokestis ir pralenkia šalies ūkio darbuotojų vidutinį darbo užmokestį, tai kitose srityse ta situacija nėra tokia gera, ypatingai jeigu mes žiūrėtume į slaugytojų vidutinį darbo užmokestį“, – sakė A. Veryga.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

203 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Į naująjį „McDonald's“ užsukęs skaitytojas nusivylė

Blyškią sieną Partizanų gatvėje papuošė gaivališkas piešinys

Kaune atsirado naujas skveras

Pramonės prospekto žiede paklydusią vairuotoją kaunietis išdėjo į šuns dienas

Kauno savivaldybė džiaugiasi: gatvėse vienu darbu mažiau

Po naujo protrūkio S. Skvernelis šaukia skubų koronaviruso komiteto posėdį

„Maximos“ pyrago paragavusi kaunietė įspėja - žiūrėkite, ką dedate į burną

Sinoptikai perspėja: atslenka pirmosios šalnos

Nemuno pakrantę įdomiomis veiklomis vėl užlies tradicinės Šančinės

Naujausia apklausa: per karantiną sužibėjusio A. Verygos populiarumas smuko žemyn