Vaikai baseinuose: ar tėvai gali būti ramūs?

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Po neseniai šalį sukrėtusios tragedijos, kai sostinėje nuskendo vaikas, baseinų valdytojai sulaukia itin daug tėvų klausimų, ar įmanoma užtikrinti jų atžalų saugumą. Kauniečiai šiuo metu taip pat domisi, ar verslininkams koncesijos pagrindais išnuomotas didelis „Girstučio“ sporto kompleksas pajėgus užtikrinti deramą tvarką, kuomet čia nuolat šurmuliuoja daug lankytojų.

Labiau susirūpinimo saugumu

„Pastaruoju metu iš tiesų pastebime sustiprėjusį tėvų nerimą, – neslėpė „Girstučio“ sporto komplekse įsikūrusio plaukimo klubo „Banga“ direktorius Andrius Survila. – Daugiausia apie tai mūsų darbuotojų klausia žmonės, atėję čia pirmą kartą. Suprantama, jie domisi kiekviena smulkmena: ar treneris tikrai atidžiai stebi vaikus, ar jie nepaliekami be priežiūros po treniruotės, kai nueina į persirengimo patalpas ir panašiai.“

Paprastai plaukimo treneriai aiškina, kad tėvų buvimas netoliese blaško vaikų dėmesį: jie žvilgčioja į šeimos narius, jiems mojuoja, sunkau susikaupia. Bet baseinas ne krepšinio ar rankinio aikštelė, dėl to ne vienam tėvui ar motinai sunku ramia širdimi palikti atžalą vien trenerio dėmesiui.

A.Survilos teigimu, tėvams sudarytos sąlygos stebėti vaikus nesant šalia baseino – klubo registratūroje esančiuose ekranuose tiesiogiai transliuojamas vaikų plaukimo treniruotės. „Taip pat priėmėme sprendimą leisti tėvams stebėti vaikų treniruotes iš balkono“, – kalbėjo vadovas. Jei to tėvams negana, galima įsigyti „Girstučio“ sporto komplekso abonementą ir plaukioti šalia esančiuose baseino takeliuose arba stebėti vaikų treniruotes nuo bėgimo takelio, sportuojant treniruoklių salėje. „Galimybių tikrai yra, kiekvienam pagal poreikį“, – siūlė vadovas. Jis pabrėžė, kad kai treniruotes stebi tėvai, tai gera priemonė pasitempti treneriams.

Lietuvos plaukimo federacija ir Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamentas turi parengęs saugumo taisykles treniruojant nepilnamečius. Jose rekomenduojama, kad viename take per treniruotes būtų nuo 12 iki 15 vaikų.

„Taip, jų nuosekliai laikomės, – patikino A. Survila. – Taip pat savo iniciatyva esame priėmę sprendimą, jog vaikų iki 6 metų amžiaus grupėse skaičius takelyje būtų ribojamas iki 8, be to, vyresnieji dar grupuojami pagal meistriškumą.“

Vieninteliai šalyje riboja vaikų skaičių

Viena iš nelaimės Vilniuje versijų yra ta, kad vaikas paskęsti galėjo jau po treniruočių, kai atbėgo atgal į baseiną iš rūbinės. „Baseinų erdvė nelieka be dėmesio ir po treniruočių, čia nuolat budi grupė gelbėtojų, – į klausimą, kaip užtikrinimas saugumas po užsiėmimų atsakė A.Survila. – Taip pat budintis darbuotojas yra persirengimo patalpose.“

„Girstučio“ sporto ir pramogų kompleksas išsiskiria plačiu paslaugų spektru: trijuose baseinuose kasdien vyksta plaukimo treniruotės, grupiniai užsiėmimai vandenyje, pramogaujama. Čia vienu metu erdvės užtenka net penkiems šimtams lankytojų. Ar tai nekomplikuoja galimybių užtikrinti klientų saugumą? „Čia visada veikė sustiprintos stebėjimo priemonės, todėl mums niekada nebuvo problema užtikrinti saugumą“, – ramino A.Survila.

„Girstučio“ sporto komplekso administracija vieninteliai Lietuvoje priėmė komerciškai nepopuliarų sprendimą lankytojams, kurie atvyksta paplaukioti savo malonumui – vienas suaugęs žmogus gali lydėti ne daugiau kaip keturis vaikus. Todėl negalimas klasių, darželių grupių lankymas, jei nėra pakankamai juos prižiūrinčių suaugusių. Be pilnamečių priežiūros pramogautojai įleidžiami tik nuo 16 metų amžiaus.

Priekaištai dėl didelių kainų

Ar griežtesnės saugumo taisyklės Girstučio sporto komplekso vandens zonoje, neįtakoja didesnių kainų už vaikų mokymą plaukti? Kauniečiai jau ne kartą skundėsi žiniasklaidai, kad vaikų plaukimo būrelio treniruotės „Girstutyje“ kainuoja 36 eurus mėnesiui, kai savivaldybei priklausančiuose Kauno plaukimo mokyklos baseinuose – nuo 8 iki 11 eurų.

A.Survila akcentavo, kad plaukimo klubas „Banga“ yra pirmasis šalyje profesionalus klubas ir jis nėra dotuojamas kaip kad sporto mokyklos. „Dėl to niekaip negalime konkuruoti kainomis su visomis biudžetinėmis plaukimo mokyklomis. Klubas turi išsilaikyti vien iš uždirbtų lėšų. Tačiau tėvai gali panaudoti jiems skirtą vaiko krepšelį, kuris kompensuotų 15 eurų nuo sumokamos kainos“, – patarė jis.

Vadovas akcentavo, kad klubo kainos konkurencingos tarp kitų panašia komercine veikla užsiimančių įmonių. Vilniuje ir Klaipėdoje tokios paslaugos mėnesiui kainuoja 50 – 60 eurų ir daugiau.

Tuo tarpu „Girstučio“ sporto komplekse kai kuriems lankytojams kainos padidintos dar ir dėl kitų priežasčių.

Kaip sakė „Girstučio“ sporto komplekso komercijos vadovė Ugnė Balčiūnienė, valdant srautus ir siekiant garantuoto saugumo bei komforto, kainų politika yra palankesnė įsigijusiems abonentą, tai yra nuolatiniams klientams. „Taip darome dėl to, kad ilgalaikis klientas bet kuriuo metu, ypač po darbo valandų, kai srautas yra didžiausias, visada jaustųsi komfortiškai ir turėtų užtektinai asmeninės erdvės. Dėl to už vienkartinį apsilankymą darbo dienomis, piko metu tenka mokėti 18 eurų, tuo tarpu įsigijus metinį abonementą, sportas mėnesiui kainuoja tik nuo 39 eurų ir vizitų skaičius yra neribotas“, – tvirtino ji.

U.Balčiūnienė pabrėžė, kad vienkartiniai lankytojai labai laukiami savaitgaliais. Jiems paslaugos sporto komplekse šiemet pigo: šeštadieniais ir sekmadieniais praleisti laiką baseinuose, pirtyse, treniruoklių salėje, grupiniuose užsiėmimuose šiemet kainuoja ne 14, o 12 eurų. Taip pat planuojama plėsti pramogų įvairovę: įsigyta pripučiamų sūpynių, vandens kamuolių, kitos įrangos.

7 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Penktadienio vakarą Kaune rastas negyvo žmogaus kūnas

„Žalgirio“ trenerių proto išbandymas: pratęsimo prireikė ir čia (video)

Knygų išparduotuvės Kaune – puiki idėja dovanų paieškoms

Nepažįstamieji iš kauniečio nugvelbė tūkstantinę sumą

Kauno valstybinis muzikinis teatras į savo sceną sugrįžo ambicingai

VDU kyla į protestą: kviečia jungtis visus šalies universitetus

Kauno bendrovė statys 200 kambarių viešbutį Anglijoje

Kauno geležinkelio stoties terminalą pasiekė Vokietijos karinė technika

„KEKS 2022“ kalėdiniame padėkos vakare netrūko spalvų ir gerų emocijų

Už tautiečių nužudymą Kaune teisiamam ukrainiečiui siekiama skirti griežčiausią bausmę