Spektaklio premjera Kaune: B. Shirin gyvenimo istorija abejingų nepaliko

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Trečiadienio vakarą Kaune įvyko spektaklio „Shalom, Bellissima!“ premjera.

Prieš beveik metus dramaturgė ir spektaklio režisierė Ina Pukelytė kartu su litvake Bella Shirin leidosi į kelionę, kurios tikslas pasakoti autentišką, itin dramatišką Bellos šeimos gyvenimo istoriją, paženklintą Holokausto, emigracijos, smurto, savižudybės, priklauomybės ženklais.

Kaune į Teatro klubą susirinko Bellos Shirin įkvepiančia asmenybe besižavintys gerbėjai ir kviestiniai svečiai, tarp kurių – Izraelio amabasadorius Amir Maimon, Kauno miesto vicemeras Simonas Kairys, Nacionalinio Kauno dramos teatro vadovas Egidijus Stancikas, šokio teatro „Aura“ vadovė Birutė Letukaitė, režisierius Julijus Dautartas, verslininkas Vladas Lašas, Kauno žydų bendruomenės vadovas Žakas Gercas, žurnalistė Indrė Makaraitytė „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ komanda: Virginija Vitkienė, Rytis Zemkauskas, Daiva Citvarienė bei daugelis kitų.

„Shalom, Bellissima!“ – spektaklis, sukurtas pagal autentišką Bellos Shirin gyvenimo istoriją. 17-metė Bella, kartu su savo Holokaustą išgyvenusiais tėvais, emigruoja į Izraelį 1963 metais. 2004-siais ji vėl sugrįžta į gimtąjį Kauną ir pagaliau pasijaučia laiminga. Ką išgyveno Bella Izraelyje ir Lietuvoje? Kodėl ji nori kalbėti apie daugiakultūrę ir ypatingai gražią Lietuvą? Kodėl ji pyksta, kai lietuvius vadina žydšaudžiais?

„Šis spektaklis neteigia vienos kokios nors tiesos – tai kvietimas diskutuoti, kalbėti tomis temomis, kurios yra aktualios. Mes, kauniečiai, turėtume žinoti, kokiame istoriniame kontekste vystėsi šis miestas, kodėl jis yra toks, koks yra dabar, kaip tokiu tapo, kokios yra dabartinės Kauno tapatybės priežastys. Tai klausimai, kuriuos turime kelti, kad geriau save pažintume“, – sakė režisierė Ina Pukelytė.

Bella Shirin – „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ ambasadorė. Neatsitiktinai šis spektaklis yra „Kaunas 2022“ atminties programos dalis ir atspindi jos tikslą: pažadinti miesto multikultūrinę atmintį, kurioje žydų, rusų, lenkų, vokiečių, lietuvių ir kitų kultūrų veikėjai pasirodo iš naujo ir padeda kurti turtingesnę miesto istoriją.

Spektaklyje vaidina Olita Dautartaitė, Rūta Kumpikaitė, Rokas Lažaunykas. Scenografė ir kostiumų dailininkė – Lina Jonikė. Dramaturgė, režisierė – Ina Pukelytė. Spektaklio partneris – „Kaunas 2022“, vakariene rūpinasi restoranas „Galeria Urbana“, spektaklį globoja Lietuvos kultūros taryba.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Paspirtukų bumas Kaune: kaip yra kituose Europos miestuose?

Kauno pilies žiede bandoma įvesti tvarką (foto)

Sulaikymo metu girtas vyras puolė Kauno pareigūną

„Žalgirio“ naujokas Z. LeDay – jau Kaune

Policija sugavo per Kauną kosminiu greičiu skriejusį jaunuolį

Vaiko teisių gynėjai Kaune ieško būdo dirbti išvien su katalikų bažnyčia

Netikėta meno ir prekybos sąjunga: jaunieji menininkai įsiveržė į Kauno turgų

Mirė Kaune gimęs garsus aktorius R. Karvelis

Fiksuoja skaitytojai: iškylai pasirinko itin keistą vietą

Kauno policija prašo padėti surasti asmenį, pasisavinusi prekes iš maisto prekių parduotuvės