Pirmųjų sezono rungtynių namuose metu „Žalgiris“ sutriuškino Pasvalio komandą | Kas vyksta Kaune

Pirmųjų sezono rungtynių namuose metu „Žalgiris“ sutriuškino Pasvalio komandą

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Išsiilgtas krepšinis sugrįžo namo! Lietuvos čempionas Kauno „Žalgiris“ pirmadienio vakarą „Žalgirio“ arenoje priėmė ambicingus Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkus. Po įtemptos pirmos rungtynių pusės, „Žalgirio“ krepšininkai palaužė pasvaliečių ryžtą, įveikdami rezultatu 106:64.

Pirmuosius Lietuvos čempionų taškus prie savų žiūrovų šį sezoną baudos metimu pelnė Brandonas Daviesas, tolimu šūviu iš krašto po Vasilije Micičiaus perdavimo pasižymėjo Edgaras Ulanovas – 4:3. Žalgiriečiams ieškant savojo žaidimo svečiai iš Pasvalio sužaidė rezultatyvią atkarpą ir pastebimai atsiplėšė (4:10). Tylą „Žalgirio“ puolime nutraukė agresyviai sužaidęs B.Daviesas bei iš vidutinio nuotolio pataikęs Paulius Jankūnas, tačiau varžovai toliau užtikrintai kontroliavo rungtynių eigą, ketvirčiui įpusėjus pirmaudami rezultatu 8:16. Šeimininkus aštriais prasiveržimais budinti ėmėsi pražangomis sustabdyti Kevinas Pangosas ir Axelis Toupane, bet pernelyg lengvai taškus rinkosi Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlę išprovokavę pasvaliečiai – 12:20. Kėlinuko pabaigoje situaciją kiek taisė į greitą puolimą pasileidę A.Toupane ir Artūras Milaknis – 18:23.

Antrasis kėlinys startavo Aarono White‘o atkovotu kamuoliu puolime, netrukus trečią Dee Bosto rezultatyvų perdavimą tritaškiu pavertė deficitą iki 23:27 mažinęs A.Toupane. Nors kauniečių puolimas dar labiau išlaisvėjo aikštėje pasirodžius Gyčiui Masiuliui, „Pieno žvaigždės“ susikrauto pranašumo barstyti nesiruošė – 29:36. Ketvirčiui įsibėgėjus švieslentėje degė lygus rezultatas 37:37, kuomet gražų reidą krepšio link atliko E.Ulanovas, o tikslių V.Micičiaus ir Kevino Pangoso perdavimų sulaukė B.Daviesas. Po ilgesnės pertraukos „Žalgirį“ į priekį išvedė komandinę ataką po penktojo V.Micičiaus rezultatyvaus perdavimo užbaigęs E.Ulanovas, kamuolį perėmęs lengvus taškus įsirašė D.Bostas – 41:39. Prieš pat didžiąją pertrauką tritaškį į rūbinę paleido persvarą iki 44:39 šokdinęs A.Milaknis.

Nuo pat trečiojo kėlinio pradžios žalgiriečiai įjungė aukštesnę pavarą: skirtingais būdais po tris taškus susirinko E.Ulanovas ir B.Daviesas, ledus iš vidutinio nuotolio pralaužė iki tol komandos draugus perdavimais maitinęs V.Micičius – 52:39. Apsukų mažinti nesiruošė rezultatyviausias „Žalgirio“ žaidėjas B.Daviesas, įsibėgėjęs elegantišku dėjimu pasižymėjo V.Micičius, o tolimais šūviais skirtumą iki 64:47 dar labiau augino K.Pangosas. Tuomet įsismagino kamuolį iš viršaus du kart efektingai sugrūdęs A.White‘as, tritaškiu iš krašto žiūrovus pamalonino A.Milaknis – 74:52. Ilgai netrukus A.Milaknis smeigė dar vieną tolimą bombą, be didesnių problemų dvitaškiu pasižymėjo D.Bostas ir Lietuvos čempionai jau pirmavo 79:52.

Ketvirtąjį kėlinį dar dviem taškais atidarė D.Bostas, o bene gražiausią mačo epizodą sukūrė kamuolį A.White’ui užmetęs A.Kavaliauskas – 83:52. Čia pat tritaškių salvę paleido A.Milaknis ir A.White‘as, penktąjį savo tašką rinko užtikrintai baudos aikštelėje sužaidęs G.Masiulis (93:52). Kauniečiams kiek atleidus vadeles save pademonstravo ir skirtumą iki 93:58 mažinę svečiai iš Pasvalio. Gausiomis ovacijomis Kauno publika palydėjo pirmuosius 17-mečio Martyno Arlausko taškus, o pirmą 100-ąjį „Žalgirio“ tašką naujame sezone įrideno A. Kavaliauskas – 100:62. Per likusį laiką žaliai-baltų pergalę įtvirtino jaunieji G.Masiulis ir M.Arlauskas – 106:64.

„Žalgiris“: B.Daviesas 14 (5 atk. kam.), A.Milaknis 14 (4/6 trit.), K.Pangosas 11 (3/5 trit., 4 rez. perd.), A.White‘as 11 (5 atk. kam., 3 per. kam.), E.Ulanovas 10, G.Masiulis 9, D.Bostas 8 (6 rez. perd., 3 per. kam.), A.Kavaliauskas 8, A.Toupane 7, V.Micičius 5 (5 atk. kam., 7 rez. perd.), M.Arlauskas 5, P.Jankūnas 4.

„Pieno žvaigždės“: V.Bobrovas 16 (6/10 dvit., 10 atk. kam.), A.Ausėjs 11 (3/8 trit., 2 per. kam.), T.Lekūnas 10.