Prezidentūra paskelbė, kur bus eksponuojamas Vokietijoje L. Mažylio rastas Vasario 16-osios aktas

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vokietijos Lietuvai perduodamas Vasario 16-osios Nepriklausomybės aktas nuo kitų metų bus eksponuojamas sostinėje esančiuose Signatarų namuose, antradienį paskelbė Prezidentūra.

„Jau kitų metų sausio mėnesį Signatarų namuose startuos paroda, kur bus eksponuojamas aktas“, – BNS sakė prezidentės vyriausiasis patarėjas užsienio politikos klausimais Nerijus Aleksiejūnas.

Pasak jo, penktadienį Lietuvos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrai pasirašys susitarimą dėl Berlyno diplomatiniame archyve rasto dokumento laikino saugojimo.

Berlyne ketinamo pasirašyti susitarimo turinio pareigūnai viešai neskelbia, motyvuodami jo konfidencialumu. Diplomatiniai šaltiniai BNS nurodė, jog dokumento saugojimas Lietuvoje turėtų būti pratęsiamas kas metus, bet maksimalus terminas neviršytų penkerių metų.

Šį susitarimą trečiadienį turėtų palaiminti Lietuvos vyriausybė.

„Tai tikrai nebuvo lengvas procesas ir tikrai nebuvo aišku, jog tai įvyks. Tai atspindi politinę liniją, kad santykiai su Vokietija yra tikrai labai geri“, – sakė N.Aleksiejūnas.

„Prezidentė šiuo klausimu kelis sykius bendravo tiek su Vokietijos prezidentu, tiek su šalies kanclere. Užsienio reikalų ministerija, ministras ir jo komanda irgi sunkiai dirbo“, – pridūrė jis.

Ranka rašytą nutarimą dėl nepriklausomos valstybės atkūrimo lietuvių ir vokiečių kalbomis su 20 signatarų parašais Vokietijos užsienio reikalų ministerijos archyve kovo pabaigoje rado Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis.

Jono Basanavičiaus pirmininkaujama Lietuvos Taryba Nepriklausomybės aktą pasirašė 1918 metų vasario 16 dieną Vilniuje. Istorikai mano, kad tądien galėjo būti pasirašyti keli dokumentai, kitų buvimo vieta nėra žinoma.

8 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Užsimoję prisijungti Raudondvarį, iš stalčiaus ištraukė naujo tilto projektą

Kaune prie vairo įkliuvo neblaivus policijos mokyklos specialistas

Įstatymo pataisa žadama apsaugoti specialiųjų poreikių vaikus mokyklose

Neries krantinėje savaitgalį aidėjo šūviai

Imasi dešimtmečius žiojinčios Kauno piktžaizdės: upelis neužšąla net giliausią žiemą

Įteisinta alternatyvi medicina: kokie pakeitimai laukia?

Lygos autsaideriai išvykoje rėžė antausį Kauno „Žalgiriui“

Policijos reidas Kaune: „trikojai“ toliau tramdo greičio mėgėjus

Dėl mokėjimo paskirties laukelyje įrašytų juokų gali tekti pasiaiškinti

Prie „Regitros“ - stiprus „Toyota“ ir „Peugeot“ susidūrimas