Prezidentūra paskelbė, kur bus eksponuojamas Vokietijoje L. Mažylio rastas Vasario 16-osios aktas – Kas vyksta Kaune

Prezidentūra paskelbė, kur bus eksponuojamas Vokietijoje L. Mažylio rastas Vasario 16-osios aktas

delfi.lt 2017/09/19 14:49
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Vokietijos Lietuvai perduodamas Vasario 16-osios Nepriklausomybės aktas nuo kitų metų bus eksponuojamas sostinėje esančiuose Signatarų namuose, antradienį paskelbė Prezidentūra.

„Jau kitų metų sausio mėnesį Signatarų namuose startuos paroda, kur bus eksponuojamas aktas“, – BNS sakė prezidentės vyriausiasis patarėjas užsienio politikos klausimais Nerijus Aleksiejūnas.

Pasak jo, penktadienį Lietuvos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrai pasirašys susitarimą dėl Berlyno diplomatiniame archyve rasto dokumento laikino saugojimo.

Berlyne ketinamo pasirašyti susitarimo turinio pareigūnai viešai neskelbia, motyvuodami jo konfidencialumu. Diplomatiniai šaltiniai BNS nurodė, jog dokumento saugojimas Lietuvoje turėtų būti pratęsiamas kas metus, bet maksimalus terminas neviršytų penkerių metų.

Šį susitarimą trečiadienį turėtų palaiminti Lietuvos vyriausybė.

„Tai tikrai nebuvo lengvas procesas ir tikrai nebuvo aišku, jog tai įvyks. Tai atspindi politinę liniją, kad santykiai su Vokietija yra tikrai labai geri“, – sakė N.Aleksiejūnas.

„Prezidentė šiuo klausimu kelis sykius bendravo tiek su Vokietijos prezidentu, tiek su šalies kanclere. Užsienio reikalų ministerija, ministras ir jo komanda irgi sunkiai dirbo“, – pridūrė jis.

Ranka rašytą nutarimą dėl nepriklausomos valstybės atkūrimo lietuvių ir vokiečių kalbomis su 20 signatarų parašais Vokietijos užsienio reikalų ministerijos archyve kovo pabaigoje rado Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis.

Jono Basanavičiaus pirmininkaujama Lietuvos Taryba Nepriklausomybės aktą pasirašė 1918 metų vasario 16 dieną Vilniuje. Istorikai mano, kad tądien galėjo būti pasirašyti keli dokumentai, kitų buvimo vieta nėra žinoma.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA