Kauno tvirtovės statiniai perduoti savivaldybėms – Kas vyksta Kaune

Kauno tvirtovės statiniai perduoti savivaldybėms

R. Tenio nuotr.

Vyriausybė trečiadienį sutiko Kauno miesto ir rajono savivaldybėms perduoti likusius Kauno tvirtovės pastatus.

Savivaldybėms sugrąžinami fortų pastai, iki šiol valdyti Turto banko. Jis iki šiol valdė II, IV ir V fortus, esančius Kaune, bei I ir III fortus, esančius Kauno rajone. Taip pat kelias dešimtis dešimtis kitų buvusios Kauno tvirtovės statinių. Vyriausybės duomenims, savivaldybėms iš viso perduoti 47 objektai.

Fortus rengiamasi perduoti Kauno miesto ir rajono savivaldybių valdomai viešajai įstaigai Kauno tvirtovės regioniniam parkui. Jis sukurtas siekiant centralizuotai rūpintis Kauno tvirtovės komplekso tvarkymu, priežiūra ir pritaikymu šių laikų poreikiams.

Kauno tvirtovės regioninio parko vadovas Valdas Rakutis yra sakęs, kad Kauno tvirtovės statiniuose galėtų įsikurti įvairios bendruomenėms reikalingos erdvės, tikimasi, kad ilgainiui čia pavyktų pritraukti ir investuotojus.

Kauno tvirtovės fortai pastatyti XIX amžiaus pabaigoje ir XX amžiaus pradžioje, Rusijos imperijos caro Aleksandro II įsakymu. VII ir IX fortuose veikia muziejai, o kiti fortai yra apleisti ir nesaugūs: prieš kelerius metus Kaune esančio antrojo forto teritorijoje sunkiai susižalojo iš didelio aukščio nukritusi paauglė.

Po šios nelaimės kalbėta apie didesnę objektų apsaugą, tačiau nuošaliose vietovėse esančius objektus apsaugoti yra sudėtinga.

Planuojama, kad visus fortus perėmus vienai įstaigai, bus lengviau juos prižiūrėti, padaryti saugesniais ir tuo pačiu atverti visuomenei – rengti čia ekskursijas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA