Suimtas 20-metis kaunietis, įtariamas nužudęs jaunuolį ir dar tris sužeidęs

Delfi.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno apylinkės teismas dviejų mėnesių laikotarpiui leido suimti daugiau nei 2 metus užsienyje besislapsčiusį kaunietį Deividą Ščesnavičių, kuris įtariamas 2015 metais Kaune, Aukštuosiuose Šančiuose, nušovęs mašinoje sėdėjusį jaunuolį, o kitus tris – sužeidęs.

,,Įtariamasis iškart po nusikaltimo (tą pačią naktį) pasislėpė nuo teisėsaugos, todėl laisvės apribojimas jam yra būtinas, kad galima būtų tinkamai išsiaiškinti ikiteisminio tyrimo aplinkybes ir bylą perduoti teismui”, – suėmimo skyrimo motyvus aiškino teisėjas Audrius Meilutis.

Teismas pažymi, kad nors įtariamasis šiuo metu yra pilnametis, tačiau nusikaltimo padarymo metu buvo nepilnametis, todėl jo atžvilgiu taikytini nepilnamečių baudžiamosios atsakomybės ypatumai – įstatymas numato maksimalų dviejų mėnesių suėmimo terminą.

Teismas, skirdamas suėmimą, atsižvelgė į tai, kad dvidešimtmetis D. Š. yra charakterizuojamas neigiamai, anksčiau du kartus teistas, įtariamas padaręs du labai sunkius nusikaltimus. ,,Įtariamojo elgesys įvykdant nusikaltimą buvo itin įžūlus, kas rodo, jog nebuvo paisoma visuomenėje priimtų moralės normų. Iš to galima spręsti, kad D. Š. yra pavojingas ir tikėtina, jog darys naujus nusikaltimus”, – sakė teisėjas.

Teismo vertinimu, šiuo metu nėra pagrindo D. Š. taikyti švelnesnę kardomąją priemonę. ,,Yra pernelyg didelė tikimybė, kad jis, būdamas laisvėje, vėl gali išvykti į užsienį, kadangi Lietuvoje jis neturi legalaus pragyvenimo šaltinio, šeimos ar turto”, – teigė A. Meilutis.

Daugiau nei dvejus metus užsienyje nuo teisėsaugos slapstęsis D. Š. 2017 m. liepos mėnesį buvo sulaikytas Vokietijos sostinėje Berlyne ir pagal Europos arešto orderį perduotas Lietuvai.

Šią nutartį per 20 dienų galima skųsti Kauno apygardos teismui.

Kauno apylinkės teismo informacija

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Pasaulinė muzikos sensacija iš Lietuvos Dynoro pristato naują dainą ir vaizdo klipą

Gražiausio lietuviško įmonės pavadinimo titulas atiteko kauniečiams (foto)

„Senukai“ už 3 mln. eurų modernizuos Kaune esantį prekybos centrą

Kauno valdantieji ignoruoja siūlymus atsisakyti vienkartinių plastiko gaminių miesto šventėse

Nauja tvarka daugiabučių kiemuose: automobilio galite ir neberasti

Kauno rajone buvusios žmonos šaldytuvą siaubęs miškinis atsidūrė pareigūnų rankose

Kauno teismas išnagrinėjo I. Strazdauskaitės nužudymo bylą: budeliai kaltę pripažįsta tik iš dalies

Kauno marių „tarzano“ paieškos įsibėgėja: padėjusiems surasti žada atlygį

Kauno rajone sučiuptas galimai psichotropines medžiagas platinęs vyras

Kaune – pirmasis salmoneliozės protrūkis šiais metais