Ragina pėsčiuosius kelyje nesiblaškyti | Kas vyksta Kaune

Ragina pėsčiuosius kelyje nesiblaškyti

R. Tenio nuotr.

Šiandien Vyriausybė pritarė Susisiekimo ministerijos išvadai, kad draudimas pėstiesiems gatvėje ir kelyje naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis būtų netikslingas. Kartu ministerija eisme dalyvaujančius pėsčiuosius ragina elgtis atsakingai bei vengti dėmesį blaškančių veiksnių.

Susisiekimo ministerija konstatavo, kad Seime svarstomo Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo projekte siūlomas naujas draudimas pėstiesiems gatvėse ir keliuose nesinaudoti mobiliojo ryšio telefonais, jei jais naudojamasi rankomis, nėra pagrįstas eismo įvykių tyrimų analizės duomenimis.

„Bet kokie planuojami visuomenės ribojimai, kuriuos norima įteisinti, privalo būti nuodugniai išanalizuoti ir pagrįsti. Susisiekimo ministerija rengia naują saugaus eismo strategiją, kurioje bus pateiktos saugaus eismo priemonės ir iniciatyvos, kurios bus paremtos eismo analize“, – sako susisiekimo viceministras Paulius Martinkus.

Susisiekimo ministerija atkreipia dėmesį, kad pėsčiųjų dėmesį blaško daugiau, nei nurodyta įstatymo projekte, veiksnių, susijusių su naudojimusi mobiliojo ryšio telefonu. Tai ir kalbėjimas telefonu naudojant laisvų rankų įrangą, ir muzikos klausymasis, ir žaidimai. Be to, naujas draudimas negaliotų, jei pėstieji kirstų kelią ar gatvę eidami ne pėsčiųjų perėja.

Siekdama aiškumo ministerija numato papildyti Kelių eismo taisykles bendresne nuostata, kad pėstieji, kirsdami važiuojamąją kelio dalį, turėtų vengti naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, taip pat turėtų vengti bet kokių kitų veiksmų, kurie blaškytų jų dėmesį ir trukdytų įvertinti realią eismo situaciją.

Šiuo metu naudotis mobiliojo ryšio telefonais be laisvų rankų įrangos draudžiama vairuotojams.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA