Ką kauniečiams reiškia laisvė skelbs gatvėmis riedantis autobusas

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Saulėtą šeštadienį, kauniečiai ir miesto svečiai diskutuodami ir mėgaudamiesi pramogomis bei muzika atsisveikino su vasara – tūkstantinę minią į Nemuno salą sukvietė „Laisvės piknikas. Idėjų festivalis“. Raktinis festivalio žodis – laisvė. Bet ar visi vienodai tą laisvę jaučiame ir suprantame?

Būtent tokio klausimo renginio metu ir klausėme šventės dalyvių – ką jiems reiškia žodis „laisvė“, kaip jie paaiškintų, kas yra laisvė? Reakcijos nustebindavo, nes ne kiekvienas galėjo į klausimą atsakyti iškart.

Labai daug kam laisvė siejosi su galimybėmis. „Man laisvė – galėjimas daryti, ką noriu, galėjimas įgyvendinti savo idėjas ir nebijojimas, kad kažkas pasitelkę tam tikras priemones sustabdys tų idėjų realizavimą,“ – sakė Viktorija, tačiau jai savo nuomone šiek tiek oponavo kaunietė Jurga. „Laisvė, mano nuomone, neturi būti nežabojama – ji turi būti apibrėžta tam tikrų taisyklių, nes kitu atveju laisvė virs anarchija,“ – teigė moteris.

Dar laisvę neretas apibrėžė kaip galimybę keliauti. „Laisvė – kelionės ir galimybė save realizuoti“ – sakė festivalyje savanoriavęs Antanas. Jam pritarė ir savanorė Justė: „Laisvė – galimybė nevaržomai keliauti. Paprastas dalykas, bet jis suteikia labai daug įkvėpimo ir platesnio mąstymo ir matymo, kuris tave paveikia.“

„Šis žodis, laisvė, lyg ir suprantamas, bet jį sunku apibūdinti,“ – išgirdusi klausimą, susimąstymo neslėpė Liucija. „Bet pirmiausia topteli, kad galiu laisvai keliauti ir nereikia pasienyje stovėti eilėse.“

Iniciatyvos „Žinau, ką renku“ narė Indrė laisve apibrėžė mūsų valstybę: „Laisvė man pirmiausia asocijuojasi su Lietuva ir galimybe rinktis visais gyvenimo klausimais.“ Iniciatyvos globėja ir VšĮ „Europos namai“ direktorė Judita Akromienė merginai antrino pridurdama, kad be laisvės gyvenimo neįsivaizduoja. „Laisvė – viskas. Man tai esminė vertybė – būtent todėl dirbu nevyriausybiniam sektoriuje, nes čia daug daugiau laisvės negu kitose srityse,“ – sakė J. Akromienė.

Netrūko ir šmaikščių pasisakymų. „Laisvė – platus dalykas, bet man tai reiškia, kad aš galiu daryti kvailus pasirinkimus vakare, o ryte – gailėtis,“ – sakė „Laisvės pikniko“ savanoris Dovydas. Renginio dalyvė Guoda pasisakė trumpai, bet su plačia šypsena veide: „Laisvė – būti kitokiu“.

Trumpai laisvę apibrėžė ir portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai – portalo Facebook paskyroje nutūpė įvairios grotažymės („hashtag“). Laisvė, jų teigimu – #džiazas, #dalintis, #gėrėtis, #rokenrolas, #Ryanair, #nostalgija, #įgyvendinti #siekdaugiau ir t. t.

Visos grotažymės ir dar daugiau idėjų apie laisvę nutūpė ir ant specialaus autobuso – viso renginio metu „Laisvės pikniko“ informaciniai rėmėjai „Media Traffic“ bei Kauno savivaldybė kvietė kauniečius ir miesto svečius savo rankomis išrašyti ir išpaišyti „laisvę“ ant specialiai tam paruošto autobuso.

„Linksmoji idėja dalyvauti „Laisvės piknike“ gimė iš didelio noro parodyti, kad viešuoju transportu važinėja nuostabūs, puikūs, pilietiški žmonės, – teigė UAB „Media Traffic“ vadovas Dainius Raupys.

Laisvės piknikas: sausakimša Nemuno sala ir paskutinių vasaros saulės spindulių gaudynės 100 nuotr.

Pikniko metu laisvės autobusas sulaukė didelio susidomėjimo – socialinis tinklas Facebook pilnas renginio dalyvių, pozuojančių prie autobuso, nuotraukų, o šventei įgaunant pagreitį žmonėms buvo vis sunkiau rasti, kur nutupdyti savo laisvę.

Renginio dalyvių išmargintas autobusas Kauno gatvėmis važinės kelias savaites.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Lietuvoje per dieną nustatyti 75 nauji koronaviruso atvejai

Kauno koronaviruso dienoraštis #10

A. Naudžiūnas grįžta į vadovo pareigas Kauno klinikinėje ligoninėje

Skirta pirmoji policijos bauda už saviizoliacijos nesilaikymą

Keičiama automobilių techninės apžiūros atlikimo tvarka

Mokslininkai: mirčių skaičius Lietuvoje dėl koronaviruso pasieks 200 (prezentacija)

„Google“ paskaičiavo, kiek sumažėjo žmonių judėjimas Kaune

Koronaviruso poveikis nekilnojamojo turto rinkai: ko tikėtis būsto nuomotojams ir nuomininkams

Tiesioginė transliacija: mokslininkai pristato scenarijus, kas laukia Lietuvos dėl koronaviruso

Žmonės netenka darbo: dalis įmonių atleidžia darbuotojus