Naujas prezidentės siūlymas – ženkliai didinti baudas už nepagrįstas pajamas

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlo didinti baudas už neaiškios kilmės pajamas ir nesumokėtus mokesčius. Tai numatančios Mokesčių administravimo įstatymo pataisos Seimui turėtų būti pateiktos rudens sesijoje.

„Principinis sprendimas yra didinti baudas (….) Jeigu negebi įrodyti, iš kur gavai pajamų, baudos būtų daug didesnės nei tais atvejais, kai tavo pajamos yra teisėtos, tik tu jų nedeklaravai ir nesumokėjai mokesčių“, – BNS pirmadienį sakė prezidentės patarėja Lina Antanavičienė.

Pasak jos, atitinkamai didesnės baudos turėtų būti taikomos ir už piktybiškai kartojamus mokestinius pažeidimus.

Mokesčių administravimo įstatyme dabar numatyta, kad už nedeklaruotas pajamas ir už jas nesumokėtus mokesčius skiriamos baudos dydis gali būtų nuo 10 proc. iki 50 proc. papildomai priskaičiuotų mokesčių sumos.

„Teismų praktikoje, kadangi teismas sprendžia kokio dydžio baudą pritaikyti, yra beveik visada priimamas sprendimas taikyti mažiausią baudą, didžioji dalis sprendimų eina su 10 proc. bauda. Maksimali 50 proc. bauda taikoma tik 2-4 proc. visų atvejų. (….) Tai nėra atgrasantis dalykas“, – tvirtino L.Antanavičienė.

Pasak jos, kai nedeklaruotų pajamų gavęs asmuo nesugebės pagrįsti jų kilmės, jam bus siūloma taikyti nuo 50 iki 100 proc. nesumokėtų mokesčių dydžio siekiančias baudą. Jei bus įrodyta, kad pajamos gautos teisėtai, tačiau jų nedeklaravus ir nesumokėjus mokesčių, baudos dydis išliks nuo 10 iki 50 procentų.

„Dar vienas dalykas, kur iki šiol nebuvo, jeigu per 10 metų bus pakartotinai nustatyti mokestiniai pažeidimai – nedeklaruotos ar nuslėptos pajamos, baudos turėtų dvigubintis“, – aiškino prezidentės patarėja.

Įstatymo projektas kol kas neįregistruotas. Prezidentė siūlys šias pataisas įtraukti į Seimo rudens sesijos darbų programą. Sesija prasideda rugsėjo 10 dieną.

Prezidentės patarėja tikisi, kad įstatymo pakeitimai įsigalios nuo 2018 metų pradžios.

71 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Garbės ir orumo įžeidimu kaltinimai R. Kazėnienei - palankus teismo sprendimas

Ar dirbs didieji prekybos centrai Kaune per šv. Velykas?

Neeilinis įvykis VDU Botanikos sode - pirmą kartą „pražydo“ itin retas medis

A. Ivanauskas Fara įveikė netikėtai užklupusią ligą: sulaukė palaikymo iš viso pasaulio

S. Skvernelio užmojai: tapęs prezidentu svarstys perkelti Lietuvos ambasadą Izraelyje į Jeruzalę

Lauko tualetams artėja galas: pakeis modernūs įrenginiai

Paaiškėjo, į kurias sritis Seimas sutelks dėmesį šiemet

Policijos pareigūnams siūlomas papildomas laisvadienis

Atsako advokatė: koks įmonės valdymas gali būti pripažintas netinkamu

Vargas vairuotojams: pusei metų uždaryta atkarpa Kauno pietrytiniame aplinkelyje