Kauno kino centre „Romuva” – Šarūno Barto „Šerkšnas” ir gyva diskusija

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vos rugpjūčio 18-tąją dieną įvykusi lietuvių režisieriaus Šarūno Barto premjera „Šerkšnas” atvyksta į Kauno kino centrą „Romuva”. Antradienį, rugpjūčio 22-tąją dieną, „Romuvos” lauko salėje žiūrovai išvys ne tik jaudinančią kino juostą, bet ir turės galimybę dalyvauti gyvoje diskusijoje, kurioje dalyvaus „Šerkšno” aktoriai: Mantas Jančiauskas ir Lyja Maknavičiūtė.

„Šerkšnas” – tai meistriškas filmas apie jauną lietuvių savanorių porą Roką ir Ingą. Jie sutinka su pasiūlymu nuvežti humanitarinės pagalbos krovinį mikroautobusu iš Vilniaus į Kijevą. Jie priklauso tai jaunajai kartai, kuri nematė karo, nepatyrė okupacinės valdžios represijų ir prievartos. Iš pažiūros nesudėtinga užduotis jaunuoliams tampa didžiuliu išbandymu ir jiems nelieka nieko kito, kaip tik pasikliauti savimi. Kelias veda per apleistą snieguotą Donbasą, kur ieškodami sąjungininkų ir pastogės jie susiduria su žmonėmis, kurių gyvenimą pakeitė karas. Artėdami prie fronto linijos Rokas ir Inga artėja ir vienas prie kito, pradėję suprasti gyvenimą ir meilę karo akivaizdoje.

Garsaus lietuvių režisieriaus juosta buvo pristatyta Kanų kino festivalyje, o išlydėta gausiomis renginio žiūrovų ovacijomis. Filmo žvaigždės – garsi prancūzų aktorė Vanesa Paradis, lenkų aktorius Andžejus Čyra bei lietuvis Mantas Jančiauskas.

Be lietuviškojo kino pasididžiavimo, kino seansai tęsiasi ir „Romuvos” lauko kine prie Kauno pilies. Tradiciškai, šį kaip ir kiekvieną ketvirtadienį, žiūrovai matys nemokamą kino seansą. Šį kartą tai režisieriaus Peter Fudakowski filmas „Paslaptingasis dalininkas”.

6 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Skaitytojai: rekonstruotoje „Megoje“ krenta lubos?

Pakaunės krašte žavūs miesteliai ir nepakartojamas gamtos grožis

Šilumą kol kas teks pamiršti: šalnos darysis vis įžūlesnės

Kelininkai Kaune asfaltą kloja tiesiai į balą (video)

K. Brazauskienė atsivėrė: papasakojo apie onkologinę ligą, gyvenimą be velionio vyro ir vienatvę

B. Brazdžionio archyvas parduodamas už 2,5 mln. JAV dolerių

Liberalų sąjudis Kaune išsirinko naują pirmininkę

Savanoriai tvarkėsi net 10 Kauno vietų aplink Nerį ir Nemuną

Per trisdešimt metų pirmąkart legaliai atverta „Britanikos“ apžvalgos aikštelė

Uždarytas dešimtmečius Kaune veikęs naktinis baras: ėjo atsisveikinti su gėlėmis ir ašaromis