M. Vilčinskaitė: „Tamsoje bėgasi greičiau“ – Kas vyksta Kaune

M. Vilčinskaitė: „Tamsoje bėgasi greičiau“

Organizatorių nuotr.

Rugpjūčio 25 d. kauniečiai bėgimo entuziastai turės išskirtinę progą paskutinį vasaros penktadienį praleisti bėgant. Jau pradėjus tempti šimtai renginio dalyvių išbėgs į prekybos miestelio „Urmas“ gatves.

Trečią kartą organizuojamame naktiniame bėgime dalyvausianti ilgųjų nuotolių bėgikė Monika Vilčinskaitė ketina šio renginio nepraleisti ir šiemet. Pasak jos, bėgimas tamsoje suteikia išskirtinių potyrių.

– Ar dažnai tenka bėgioti tamsoje?

– Šiltuoju sezonu, kol dar tamsa ateina vėlai, treniruotis tamsoje tenka retai. Kol kas tamsoje dažniausiai pabėgioti tenka tik per varžybas. Žinoma, trumpėjant dienoms bėgimo tamsoje neišvengsi, bet tai nėra problema. Visgi žiemą daugiausia bėgti tenka anksti ryte ar vakare, dienos metu, kai galime džiaugtis šviesa tam laiko rasti būna sudėtinga.

– Kaip vertinate vis labiau populiarėjančius naktinius bėgimo renginius?

– Labai gerai. Smagu, kad bėgimo bendruomenė rugpjūčio 25 dieną taip galės paminėti paskutinį vasaros penktadienį. „Naktiniame Urmo bėgime“ teko dalyvauti ir prieš metus. Man įspūdį paliko labai lygi ir greita trasa, puiki renginio nuotaika. Tokioje trasoje ir asmeninį rekordą galima pasigerinti. Pati šį kartą bandysiu 4 kilometrų distanciją.

– Kuo bėgant tamsoje bėgimo potyriai skiriasi nuo bėgimo šviesioje?

– Tamsoje pojūčiai pasidaro daug aštresni. Mažesnis matomumas, turi būti atsargesnis, o bėgant atrodo ir greitis didesnis. Nors lyg ir bėgi įprastu tempu, bet atrodo kur kas greičiau ir lengviau. Vasarą lengvumą galima paaiškinti ir vakaro vėsa, kuri padeda greičiau bėgti ir mažiau sukaisti.

Kalbant apie artėjantį renginį, jame potyriai dar kitokie. Dalis trasos yra apšviesta, mirksi ir žiba įvairūs šviesos efektai, trasoje tave lydi muzika. Kiti dalyviai taip pat pasipuošę, apsikarstę įvairiomis švieselėmis. Toks bėgimas turi savito žavesio, kurio paprastai per treniruotes nepatirsi.

Bėgant trumpoje trasoje, kai tenka sukti 2 kilometrų ratelius visada trasoje neatitolsti nuo kitų bėgančių. Tai irgi paskatina bėgti greičiau, suteikia daugiau šventiškos nuotaikos.

– O kaip bėgiojate žiemos metu?

– Tiesiog stengiuosi bėgti gerai apšviestomis gatvėmis. Tokių rasti tikrai nesudėtinga. Dėl saugumo dar pasirūpinu, kad ant drabužių būtų atšvaisto juostelių. Pasiimu ir papildomą atšvaistą. Kartais į rankas pasiimu ir žibintuvėlį. Svarbu, kad matytum pats kur bėgi, kelio dangą bei tave matytų kiti eismo dalyviai.

Vėstant orams reikia atkreipti dėmesį ir į aprangą, ją pritaikyti prie oro sąlygų. Pagal saugumą pasirinkti ir pakoreguoti savo treniruočių vietą.

„Naktinis Urmo bėgimas“ vyks rugpjūčio 25 d. 21 val.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA