Dėl kertamų medžių pasipiktinęs kaunietis: Žaliakalnio neįsivaizduoju be žalumos

Asociatyvi/R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pastarosiomis dienomis daugeliui itin skaudi tema – medžių naikinimas daugelyje Kauno miesto gatvių. Neišvengta pasipiktinimo ir šį kartą. Kaunietis sunerimo dėl Žaliakalnio mikrorajone, Zanavykų gatvėje iškirstų medžių. Portalo skaitytojas nepagailėjo aštrių žodžių dėl tokio elgesio. Pasak jo, šūkis  „Kaunas tvarkosi“ veikiau liudija visai ką kitą – Kaunas kertasi.

„Tyliai, be jokių išankstinių įspėjimų, rekonstrukcinių planų paviešinimo gyventojams Zanavykų gatvėje kertamos liepos. Medžiai nebuvo kritinės būklės, o nuolat prižiūrimi: pavasarį genėti, nupjautų šakų likučiai apdažyti. Toje vietoje, kur anksčiau augo dabar jau iškirstos liepos, pasodintos naujos. Negi ir jas naikins? Tarp gyventojų sklandė gandai, jog Zanavykų gatvėje ketinama įrengti daugiau stovėjimo vietų automobiliams. Kokia „žalio“ Kauno politika yra vykdoma, jei medžius keičia automobiliai? 26-erius metus gyvenu Žaliakalnyje ir neįsivaizduoju šio mikrorajono be žalumos.“, – piktinasi kaunietis.

Pasak portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojo, panašus atvejis kaip minėtasis esą ne vienintelis. Jo teigimu, prieš 5-7 metus visos Darbininkų gatvėje augusios liepos buvo iškirstos, o po keleto metų atsodintos naujomis. „Rezultatą galime matyti – manau, jog gatvė atrodo klaikiai. Taip pat,  Prieš 3 metus Kapsų gatvėje sodinti nauji medžiai, kurie nelaistyti nudžiuvo. Galima ir dabar pamatyti prie jų parištus pagaliukus“, atvirauja kaunietis.

Jis sako, pripažįstantis, jog šaligatvio ir kelio dangai Zanavykų gatvėje išties buvo reikalingas remontas, bet esą kam reikėjo tokio perteklinio žalumos naikinimo kaunietis nesupranta iki šiol.

Dėl Žaliakalnio mikrorajono gyventoją neraminančios situacijos pasiteiravome Kauno savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėjos Radetos Savickienės.

„Zanavykų gatvės liepų padėtis buvo netgi blogesnė nei Miško gatvėje augusių medžių. Dalis liepų pažeistos puvinio, šaknys išsiraizgiusios per arti paviršiaus ir vykdant šaligatvio remonto darbus nepavyko jų nepažeisti: šaknys buvo atkastos, kai kurios nukirstos. Visi žinome, jog pažeidus kai kurias paviršines šaknis pučiant stipriam vėjui kyla reali grėsmė, jog medis neatlaikys ir nuvirs. Tokį atvejį mes turėjome prieš keletą metų, kuomet užvirtusi liepa Miško gatvėje suknežino automobilį“, – komentavo Kauno miesto savivaldybės atstovė.

Jos teigimu, medis tiesiog kankinasi augdamas tokiomis sąlygomis. Dėl to esą buvo priimtas nepopuliarus, tačiau būtinas sprendimas – Zanavykų gatvėje išpjauti 60 senų medžių, o vietoje jų atsodinti net 80 jaunų, miesto sąlygomis pritaikytų augti liepaičių. „Prieš keletą metų sodintų medelių niekas nelies – jie augs kaip augę, kadangi yra sveiki. Atliekant šaligatvio atnaujinimo darbus liepaitės bus įkasamos giliau, kad ateityje jų šaknynas netrukdytų atlikti remonto darbus“, – tikino R. Savickienė.

Aplinkos apsaugos skyriaus vedėjos teigimu, imantis šių veiksmų norėta, kad mieste augantys medžiai būtų sveiki ir gyvybingi, todėl esą vadovaujantis dendrologų rekomendacijomis, numatyta sodinti sveikus ir miesto mikroklimatui  tinkamus medelius, kurie pritaikyti miesto gatvių apželdinimui.  Jų laja kompaktiškesnė, siauresnė, todėl juos reikia mažiau genėti ir jie yra atsparesni nepalankioms miesto sąlygoms – sausrai, dulkėms, oro ir dirvožemio taršai. Pasak R. Savickienės, iki 2017 metų pabaigos Kaune planuojama pasodinti 1500 naujų medžių.

„Darbininkų gatvėje liepos neauga, ten auga klevai, kurių lajos artimiausiu metu bus formuojamos. Kapsų gatvėje augančios liepos prižiūrimos, vis dėlto, jei gyventojai turi konkrečių nusiskundimų ar pastabų, visuomet gali rašyti Aplinkos apsaugos skyriaus specialistams elektroninio pašto adresu: aplinkos.apsaugos.skyrius@kaunas.lt“, – kalbėjo pašnekovė.

Primename, kad neseniai iškirsti medžiai ne tik Zanavykų gatvėje, bet ir kitose miesto vietose. Tarp jų: Miško gatvė, Vytauto prospektas, Vienybės aikštė.

Klausiame skaitytojų: kaip jūs reaguojate į tai, kad taip masiškai Kaune kertami medžiai?

252 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Naujas siūlymas dėl elektroninių cigarečių: nori drausti rūkalų skonius be nikotino

Pareigūnai prašo pagalbos: įrankius pasiėmė, bet susimokėti pamiršo

S. Skambinas su nauja mylimąja Kaune pakrikštijo dukrelę (foto)

Per parą nustatyta 111 naujų koronaviruso atvejų: daugiau nei pusė – Kauno apskrityje

Į Kauno ligoninę komos būklės pristatytas vyras neišgyveno: tarp įtariamųjų – nepilnametis

Kaunas pasinėrė į dizaino savaitę: inovatyvūs projektai ir iššūkių sprendimai

Vairuotojų dėmesiui: visam savaitgaliui uždaryta judrios Kauno gatvės atkarpa

Kauniečius kviečia būti turistais savame krašte: nuolaidos, renginiai ir kitos veiklos

Kauno prokuratūroje atliktas auditas: atnaujinti nutraukti tyrimai, įsteigtas naujas skyrius

Atnaujintas labiausiai koronaviruso paveiktų valstybių sąrašas - kai kurioms bus išimčių