Atnaujintas naujosios Laisvės alėjos atkarpos gėlynas, kuris jums patiko labiau?

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vasara – tai gėlių žydėjimo metas. Atnaujintoje Laisvės alėjos atkarpoje tarp A. Mickevičiaus g. ir Nepriklausomybės a. pakeisti ir atnaujinti gėlynai. Kuo jie skiriasi nuo seniau buvusių ir dabartinių gėlynų? Ar pamenate, kokios gėlės žydėjo anksčiau? Kuris gėlynas Jums patinka labiau?

Kas pasikeitė?

Ar pamenate čia anksčiau žydėjusias įvairiaspalves gėles? Anksčiau šią aplinką puošė geltoni gvazdikai, įvairiaspalvės begonijos, o dabar čia kvepia elegancija – vyrauja baltos spalvos žiedus turinčios begonijos. Begonijos visažydės yra vienmetės, smulkius žiedus turinčios gėlės (lapai žali, žiedai balti).

Taip pat čia auga daugiametės gėlės: meškytė dorenso „Mother of pearl“, pachisandra viršūnžiedė „Green carpet“, pachisandrų visuma atrodo patraukliai ir dekoratyviai. Kaulenis damerio klombose sudarys žalią vientisą dangą.

Pasodintos daugiametės ir vienmetės augalų rūšys išskirtinio dėmesio nereikalauja. Priežiūros specifiką sudaro ta aplinkybė, kad augalai auga klombose po dideliais medžiais (liepomis). Naujos Laisvės alėjos atkarpos aplinka tvarkoma pagal poreikį, bet nerečiau, kaip kartą per savaitę. Gėlynų priežiūra vykdoma pagal sutartyje nustatytus įkainius, per mėnesį skiriama apie 450 eurų.

Gėlių kenkėjai

Kad ir kaip gaila bebūtų, tačiau pačiame miesto centre atsiranda gėlių niokotojų, kurie negerbia nei žmonių darbo, nei savo miesto aplinkos. Laisvės alėjoje po pasodinimo keletas gėlių buvo pavogta. Taip pat gėlynai būna numindžiojami, išlaužomi, nukenčia nuo vedžiojamų šunų. Šių netų ypač lietinga vasara daro neigiamą įtaką augalams: lietus nudaužo žiedus, juos reikia dažniau skabyti.

Kokios vizijos ateityje prižiūrint šiuos gėlynus?

Šioje atkarpoje darbai prasidėjo prieš 2,5 metų, šį pavasarį jie sėkmingai užbaigti ir žmonės gali džiaugtis atnaujinta Laisvės alėjos dalimi. Laisvės alėjos gėlynai įrengti pagal projektą „Laisvės alėjos rekonstravimo tarp A. Mickevičiaus g. ir Nepriklausomybės a. darbai“ (architektas Š. Kiaunė). Rangovas bendrovė „Autokausta“ pasodino daugiametes ir vienmetes gėles.

Tačiau nuo birželio mėnesio pradžios priežiūra pavesta vykdyti bendrovei „Irgita“ pagal galiojančią Gėlių ir dekoratyvinių augalų sodinukų įsigijimo, gėlynų įrengimo, apželdinimo ir priežiūros paslaugų pirkimo sutartį su Kauno miesto savivaldybės administracija.

17 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Tarp geriausių Lietuvos vaistininkų – kaunietė I. Tamulienė

Ar tikrai atnaujinus tiesioginį Vilnius–Kaunas traukinių maršrutą verta pamiršti keliones autobusais?

Sunkiai pradėjęs „Žalgiris“ antroje rungtynių pusėje parodė savo tikrąjį veidą ir laimėjo rungtynes

Kauno pareigūnai didina pajėgas prie Kauno „Žalgirio“ arenos: norime renginio be pažeidimų

Kauno rajone į gyvenamojo namo kiemą nukrito lėktuvas: žuvo du žmonės

Narkomanų problemas sprendžia „vartojimo kambariai“: ar reikia tokių Kaune?

Kauniečių dizainerių idėjos pelnė tarptautinės architektų komisijos pripažinimą

Savaitgalį vykdyto reido metu nepilnamečiui jau devintą kartą išrašyta bauda noro vairuoti nesustabdė

98-osios sukakties proga Nacionaliniame M. K. Čiurliono muziejuje - išskirtinė paroda

Sekmadienį atnaujinami traukinių tvarkaraščiai tarp Vilniaus ir Kauno