Kauniečiai stebisi: sutrūkinėjo visiškai naujos šaligatvio plytelės

Delfi.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Akylesni kauniečiai pastebėjo, kad prie naujutėlaitės Kauno autobusų stoties įrengto šaligatvio plytelės jau sutrūkinėjo.

Šaligatvį įrengusi bendrovė teigia viską atlikusi teisingai, nes įrengtas šaligatvis pėstiesiems, tačiau juo važinėja sunkiasvoris transportas.

Kaunas tvarkosi! Puiku. Pastatė nuostabią autobusų stotį. Sutvarkė arba baigia sutvarkyti aplinką, tiesia naujus šaligatvius. Deja, savaitę po naujo šaligatvio paklojimo Bažnyčios gatvėje, ties įvažiavimais, plytelės ėmė skilinėti, trupėti. Parašiau laišką „Autokaustai“, kuri atliko darbus. Domas šios įmonės vardu padėkojo ir pranešė, kad informacija perduota atsakingiems asmenims. Deja, asmenys matyt nelabai atsakingi. Jau beveik įpusėjo vasara, o situacija tik blogėja.“ – susirūpinimą ir širdgėlą liejo delfi.lt skaitytojas Audrius.

Tai dar ne viskas

Pasak Audriaus, jis ir vėl teiravosi „Autokaustos“, ar bus kas nors daroma, nes dalimi šaligatvio jau tampa nesaugu vaikščioti. Tada iš minėtos įmonės Kelių projektų direktoriaus Audriaus Stimburio gavo laišką, kuriame nurodyta, kad viskas atlikta tinkamai, pagal reikalavimus: „Darbai įgyvendinti pagal projektą ir projekte nurodytomis medžiagomis. Mes, kaip rangovas negalime prisiimti atsakomybės už mechaniškai pažeistas šaligatvių dangas, nes šaligatvio dangos nėra pritaikytos automobilių transportui.“

Sunku įžvelgti įmonės kaltę

Audrius Stimburys pateikė analogišką situacijos paaiškinimą. Projektą darė ne UAB „Autokausta“, įmonė jį tik įgyvendino. Ir viską atliko taip kaip buvo nurodyta.

„Jeigu važinėja sunkiasvoris transportas, o plytelės nėra pritaikytos, tuomet sunku įžvelgti įmonės kaltę. Minėtas šaligatvis skirtas pėstiesiems. Projekte nebuvo numatyta, kad ten važinės sunkiasvoris transportas. Natūralu, kad plytelės neatlaikė ir sutrūkinėjo“, – kalbėjo A. Stimburys.

Artimiausiu metu įvaža bus sutvarkyta

Kauno miesto savivaldybės Administracijos direktoriaus Gintaro Petrausko teigimu, situacija yra žinoma ir artimiausiu metu bus išspręsta.

„Miesto tvarkymo skyriuje problema žinoma, ieškoma sprendimo būdų. Kadangi kvartalo sutvarkymo projektą rengė autobuso stoties savininkai ir perdavė miestui, visoje grandinėje įvyko nesužiūrėjimas ir praleista įvaža, kuri turėjo būti suprojektuota išdėti 2 kartus storesnėmis kelio trinkelėmis, o ne šaligatvio plytelėmis. Kas nedirba – tas neklysta. Artimiausiu metu problema bus išspręsta, tikimės projekto rengėjo lėšomis“ – apie problemos atsiradimo priežastis ir jų sprendimo būdus kalbėjo G. Petrauskas.

UAB „Kautra“ atstovas antrina Kauno miesto savivaldybės Administracijos direktoriui ir taip pat teigia, kad minėta problema bus išspręsta artimiausiu metu.

„Techninį projektą padarė projektuotojai. Mes tik finansavome, pirkome techninį projektą Bažnyčios ir dar kelių gatvių Kaune. Techninį projektą mes toliau perleidome savivaldybei, taip prisidėdami prie miesto gerbūvio gerinimo. Pačių darbų atlikimą pirko savivaldybė. Bendravau su savivaldybės atstovais, kurie informavo, kad šis klausimas (kas liečia įvažą – red. past.) yra sprendžiamas. Pakoreguotas projektą ir viskas bus sutvarkyta. O kodėl taip atsitiko (sutrūkinėjo šaligatvio plytelės – red. past.)? Tai yra sunkiasvorio transporto problema. Greičiausiai nebuvo iki galo įvertinta sunkiasvorio transporto apkrova minėtai įvažai ir tiek. Tai yra projektuotojų klaida, ji bus ištaisyta ir viskas išsispręs. Juk yra ir garantiniai įsipareigojimai ir pan.“ – portalui delfi.lt situaciją komentavo UAB „Kautra“ Nekilnojamo turto direktorius Mindaugas Platūkis.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

53 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

„Air Baltic“ ketina atnaujinti skrydžius į Londoną, Dubliną ir Dubrovniką

Į Kauno „Žalgirio“ komandos gretas sugrįžo T. Dimša

Iki gyvos galvos nuteistas žudikas iš Kauno prašosi į laisvę: gyvens pas mamą ir susiras darbą

Maudynių sezonas jau atidarytas: kauniečiai gali atsigaivinti keturiuose oficialiuose paplūdimiuose

Unikalus kauniečio tikslas: sieks per savaitę įveikti visas Kauno maratono distancijas

S. Skvernelis nusprendė: eis į Seimą su „valstiečiais“ (papildyta)

Ruošiantis antrajai koronaviruso bangai – Lietuvą pasiekė apsauginių chalatų siunta

Interjero dizaineris: „Lietuviai atranda kitokį senosios Lietuvos paveldą, ne tik medinius šaukštus ir puodynes“

Penktadienį patvirtinti dar penki koronaviruso atvejai, susiję su šventėmis šeimose

Tarp naujų koronaviruso susirgimų – įvežtiniai atvejai ir gimtadienio šventės dalyviai