Tarptautinėse vaikų žaidynėse – pirmieji lietuvių medaliai | Kas vyksta Kaune

Tarptautinėse vaikų žaidynėse – pirmieji lietuvių medaliai

Organizatorių nuotr.

Tarptautinėse vai dar 33 šalių sportininkais Kaune pradėjo kovas Tarptautinėse vaikų žaidynėse (ICG ‘2017). Jau pirmąją varžybų dieną jaunieji Lietuvos sportininkai galėjo džiaugtis medaliais – pirmieji apdovanojimus išsidalijo dziudo atstovai ir plaukikai.

Plaukikams – du aukso medaliai

Pirmąją dieną „Girstučio“ baseine plaukikai išsidalijo net 11 medalių komplektų.

Lietuviai ant nugalėtojų pakylos lipo penkis kartus.

Auksą berniukų 100 m plaukime nu gara laimėjo vilnietis Arijus Pavlidi. Sidabrą šioje rungtyje iškovojo Erikas Giedraitis.

1. Arijus Pavlidi (Vilnius) 59.25; 2. Daniel Octavio Gomez Ramos (Toluca) 59.86; 3. Erikas Grigaitis (Kaunas) 59.87.

Mergaičių 100 m plaukime krūtine greičiausia buvo vilnietė Kotryna Teterevkova.

1. Kotryna Teterevkova (Vilnius) 1:10.95; 2. Hanna Barta (Szombathely) 1:15.19; 3. Shan Yun Yuo (Taipėjus) 1:16.03.

Berniukų 100 m laisvu stiliumi kaunietis Joris Veretinskas įveikė per 55,31 sek. ir iškovojo sidabrą.

Kombinuotoje estafetėje 4 x 100 m Kauno pirmoji komanda (3:51.99) nusileido tik Taipėjaus plaukikams ir liko antra.

Auksas – ir dziudo atstovams

Net tris aukso, o iš viso net medalių, laimėjo Lietuvos dziudo atstovai.

Mergaičių svorio kategorijoje iki 57 kilogramų triumfavo Ugnė Pileckaitė, iki 70-ies – Ugnė Alesiūnaitė. Tarp mažiausiai sveriančių berniukų, įskaitoje iki 36 kilogramų, pirmas buvo Matas Norkevičius.

Puikiai sekėsi ir Kauno krepšininkams, kurie ketvirtadienį užtikrintai 21:9 įveikė vienus favoritų Klivlando (JAV) krepšininkus.

Pirmą kartą Baltijos šalyse

Liepos 4–9 dienomis Kaunas turi išskirtinę galimybę surengti Tarptautines vaikų žaidynes (International Children’s Games), kurios kiekvienais metais vyksta vis kitame pasaulio mieste.

Tarptautinių vaikų žaidynių veidu ir ambasadore sutiko tapti olimpinė čempionė Rūta Meilutytė, kurios žvaigždė pirmą kartą sužibo būtent šiose varžybose 2010 metais vykusiose Bahreino mieste Manamoje.

Penktadienį toliau medalius dalinsis plaukikai bei dziudo atstovai. Pirmuosius medalius gaus lengvaatlečiai, taip pat finišuos paplūdimio tinklinio, krepšinio ir stalo teniso turnyrai.

Šeštadienį paskutinius medalius išsidalins futbolininkai, buriuotojai, legvaatlečiai ir plaukikai.