Santakos garbės ženklais Kaune bus apdovanoti nusipelnę kauniečiai – Kas vyksta Kaune

Santakos garbės ženklais Kaune bus apdovanoti nusipelnę kauniečiai

Asociatyvi / Delfi.lt nuotr.

Ketvirtadienį švenčiant Valstybės dieną tarptautinio festivalio „Operetė Kauno pilyje“ metu vyks Santakos garbės ženklų įteikimo ceremonija.

Apdovanojimus atsiims septynios Kaunui ir Lietuvai nusipelniusios iškilios asmenybės, tarp jų – Vokietijoje Vasario 16-osios akto originalą radęs profesorius Liudas Mažylis.

Jis su Lietuvos teatro ir kino aktore Gražina Balandyte-Čygiene bus apdovanoti aukščiausio, pirmojo laipsnio, Santakos garbės ženklais.

Aktorei apdovanojimas bus įteiktas už Lietuvos menui reikšmingą kūrybą ir meilę teatrui, už sukurtus vaidmenis, Vytauto Didžiojo universiteto profesoriui, politikos ir visuomenės veikėjui – už atrastą unikalų dokumentą.

Už kauniečiams svarbių krikščioniškų ir bendražmogiškų vertybių puoselėjimą bei miesto socialinės būklės gerinimą antrojo laipsnio Santakos garbės ženklu bus apdovanotas vyskupas Kęstutis Kėvalas.

Trečiojo laipsnio Santakos garbės ženklais už nuopelnus Kaunui ir Lietuvai bus apdovanoti bendrovės SDG generalinis direktorius Eduardas Jasas, Lietuvos visuomenės sveikatos asociacijos garbės narys Gintautas Kligys, profesorė, habilituota medicinos mokslų daktarė Vida Marija Čigriejienė, Lietuvos teatro, televizijos ir kino aktorė Virginija Kochanskytė.

Apdovanojimas Santakos garbės ženklu skiriamas nuo 2005 metų. Santakos garbės ženklais apdovanojami kauniečiai ir užsienio valstybių vadovai, savo darbais nusipelnę Kaunui ir Lietuvai.

Pirmojo laipsnio Santakos garbės ženklu apdovanojami Lietuvos ir užsienio valstybių vadovai, taip pat gali būti apdovanojami kiti asmenys už ypatingus nuopelnus Kaunui ir Lietuvai. Antrojo laipsnio Santakos garbės ženklu įvertinami Kaunui nusipelnę asmenys, pasižymėję ypač uoliu ir sąžiningu darbu ir visuomenine veikla. Trečiojo laipsnio Santakos garbės ženklai skiriami asmenims už nuopelnus kultūros, mokslo ir švietimo, verslo ir gamybos, sveikatos ir socialinės apsaugos, sporto, ūkio ir kitose srityse.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA