Kauno teisėjas raginamas dalyvauti tyrime dėl galimo kyšininkavimo

Asociatyvi SXC nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) pirmininkas Rimvydas Norkus paragino prokuratūros tyrime minimą Kauno teisėją dalyvauti tyrime dėl galimo neteisėto poveikio Mažeikių teisėjui nagrinėjant bylą.

„Kilus bet kokioms abejonėms teisėjo veiklos skaidrumu, teisėjas turi prisiimti atsakomybę ir dalyvauti tyrime tiek, kiek yra reikalinga“, – pranešime spaudai sakė R.Norkus

Ketvirtadienį Generalinė prokuratūra pranešė sulaikiusi teisėjo papirkimu įtariamą Mažeikiuose dirbantį prokurorą dėl įtarimo kyšio davimo šio miesto teisėjui, kad šis priimtų palankų sprendimą jo pažįstamam kelių eismo taisyklių pažeidimo byloje.

Prokuratūra pranešė turinti duomenų, kad analogišką poveikį Mažeikių rajono apylinkės teismo teisėjui galėjo daryti ir Kauno apygardos teismo teisėjas Ramūnas Antanavičius.

Jam ketvirtadienį suteiktas liudytojo, kuris turi teisę neduoti parodymų apie savo galbūt padarytą nusikalstamą veiką, statusas.

Konstitucijoje nurodyta, kad teisėjas negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn be Seimo, o tarp Seimo sesijų – be prezidento sutikimo.

R.Norkus sakė, kad teisėjams yra keliami aukščiausi profesinės etikos reikalavimai, todėl bet kokie įtarimai, galintys mesti šešėlį teisėjų nepriklausomumui, yra netoleruotini.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Virš Lietuvos - Ukrainos karinių oro pajėgų žvalgai

Orai: po liūčių - dar viena karščio banga

Kauniečių pamėgtas turgus veiks ir darbo dienomis

Prezidentų stipendijos – 26 geriausiems studentams, net 10 iš jų Kauno universitetams

Kauniečių abiturientų kraityje – aukščiausi pasiekimai

Šiais metais dėl tarnybos vengimo nubausti beveik 7 tūkst. vyrų (papildyta)

Pramonės prospekte kaunietis įkrito į 1,5 m gylio talpą (papildyta)

Visą savaitę šalies keliuose policija tikrins vilkikus, telefonu kalbančius vairuotojus

Baigiasi prašymų studijuoti aukštosiose mokyklose priėmimas

Kauno garaže pažeistas konteineris su radioaktyviomis medžiagomis (papildyta)