Iš pradžių neigęs, kad pasišalino iš sukeltos avarijos, o paskui prisipažinęs pareigūnas – atleistas – Kas vyksta Kaune

Iš pradžių neigęs, kad pasišalino iš sukeltos avarijos, o paskui prisipažinęs pareigūnas – atleistas

Policijos nuotr.

Ketvirtadienį iš tarnybos atleistas Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis postinis Lukas Tamošaitis (24 m.), kuris birželio 13 d. apie 19 val. Kėdainių rajone, Dotnuvos mstl., susidūrus jo vairuojamam automobiliui „Audi A5“ ir „Opel Corsa“, nesuteikęs nukentėjusiajai pagalbos, pasišalino iš įvykio vietos.

Merginą iš apvirtusio automobilio ištraukė ugniagesiai, ji gydoma ligoninėje.

Tiriant įvykį nustatyta, kad automobilis „Audi A5“ priklauso Kėdainių policijos pareigūnui, tačiau jis iš pradžių neprisipažino vairavęs transporto priemonės ir teigė, kad automobilį davė naudotis tėvui, o šis paskolino pažįstamam vyrui, ant jo ir versta kaltė. Beje, minėtas 53 m. vyras prisipažino, jis buvo sulaikytas, jam nustatytas lengvas girtumo laipsnis – 1,24 prom, paimtas kraujo mėginys tyrimui. Vėliau paaiškėjo tikrasis kaltininkas – avariją sukėlė policininkas.

Beveik 3 metus dirbantis pareigūnas buvo nušalintas nuo tarnybos, jo atžvilgiu buvo pradėtas tarnybinis patikrinimas. Vakar, birželio 21 d., baigus tarnybinį patikrinimą, pasirašyta išvada, kurioje pasiūlyta už pareigūno vardo pažeminimą atleisti pareigūną iš vidaus tarnybos. Kauno apskr. VPK Kelių policijos valdyboje dėl eismo įvykio, kurio metu buvo sužalota mergina, atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal LR baudžiamojo kodekso 281 str. 1 d. (kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimas).

Atliekami tyrimo veiksmai, siekiant nustatyti visas eismo įvykio aplinkybes ir eismo įvykio kaltininką patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Pagal šį straipsnį eismo įvykio kaltininkui gresia laisvės atėmimas iki 2 metų.

Paaiškėjus, kad kartu su jaunu vyru vyko Kauno apskr. VPK Kėdainių r. PK Reagavimo skyriaus vyriausioji postinė K. B., buvo pradėtas tarnybinis patikrinimas ir jos atžvilgiu. Pareigūnė šiuo metu nėra nušalinta nuo tarnybos. Kauno apskr. VPK taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR baudžiamojo kodekso 228 str. dėl į iškvietimą Kėdainių rajone atvykusių Kauno apskr. VPK Kėdainių r. PK Reagavimo skyriaus pareigūnų veiksmų įvykio vietoje.

„Mūsų pareiga – ginti, saugoti ir padėti. Tad išsiaiškinus tokius pareigūnų poelgius, kuomet ne tik nesuteikiama pagalba nukentėjusiam asmeniui, bet ir pasišalinama iš įvykio vietos, pozicija išlieka principinga – mūsų komandoje tokiems asmenims ne vieta“, – teigia Kauno apskr. VPK vadovybė.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA