Kaune vykusiame Europos kultūrizmo ir fitneso čempionate – medaliai lietuviams

V. Skuodo ir D. Krikščiūno nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno „Girstučio“ kultūros centro salėje vyko 3-ias WFF/NABBA kultūrizmo ir fitneso Europos čempionatas. Pirmenybėse dalyvavo 18 valstybių (iš viso netoli 140 sportininkų), kurie išsiskyrė aukštu pasirengimo lygiu.

Varžybos prasidėjo nuo vyrų „Bermudų“ kategorijos. Europos čempionu šioje kategorijoje tapo Sergejus Romanovas (Rusija), o lietuvis Andrius Tirevičius liko penktas.

Gausios moterų „Bikini“ kategorijos nugalėtoja tapo Darja Ružnikova (Rusija), o iš Lietuvos atstovių geriausiai sekėsi kupiškėnei Gitanai Timochinai, kuri užėmė penktą vietą.

Vyrų „Sportmodel“ kategorijos dalyviai turėjo rungtis dviejuose etapuose – ilgų ir trumpų šortų. Šioje kategorijoje nepralenkiamas buvo Francesco Prihoda (Čekija).

Įdomi kova vyko moterų „Sportmodel“ kategorijoje, kurios dalyvės rungėsi dviejose rungtyse – bikini ir sportinių drabužių. Įdomu tai, kad kiekvienas etapas buvo vertinamas atskirai. Todėl iki pat pabaigos buvo neaiški kategorijos nugalėtoja. Ja tapo Elisa D‘Agostino (Italija), o lietuvės Jolita Grigienė ir Eglė Vareikienė finale užėmė atitinkamai penktą ir šeštą vietas.

Moterų ir merginų (jaunimo) fitneso kategorijose dominavo Lietuvos sportininkės. Europos čempione tapo sportininkė iš Panevėžio Živilė Jankauskienė, jai nusileido Elita Vilpišauskaitė, trečia tapo Armanda Adomaitienė.

Tarp merginų fitneso (jaunimo) Europos čempione pirmą kartą tapo Kornelija Snetkovaitė, antra buvo Airida Oksaitė, trečioje pozicijoje liko Patricia Pesekova (Slovakija).

Jaunimo kultūrizmo kategorijoje sau lygių neturėjo Janas Riha (Čekija). Kaunietis Lukas Smailys užėmė trečią vietą.

Vyrų fitneso kategorijoje nugalėtoju tapo Cemas Baltacioglu (Turkija). Remigijus Paulionis iš Lazdijų užėmė trečią vietą, o Žilvinas Lapinskas liko ketvirtas. Tarp fitneso veteranų (+50) laimėtojas Jaroslaw Woznicki (Lenkija).

Moterų „Performance“ kategorijos nugalėtoja Manuela Matteuci (Italija), lietuvės Vaida Kiškienė buvo antra, Ilona Paškonienė liko ketvirta, o Inga Araminė – penkta.

Vyrų „Performance“ gausioje kategorijoje Europos čempionu tapo svečias iš Italijos Massimo Strada, lietuvis Andrius Pužauskas liko ketvirtas. Kiti lietuviai į finalą nepateko.

Moterų „Atletic“ kategorijoje pergalę šventė Mandy Allen (Australija). Lietuvos atstovė į finalą nepateko.

Vyrų „Atletic” kategorijoje nugalėtoju tapo Martinas Šleikšis (Latvija). Kaunietis Andrius Slapcinskas finale užėmė ketvirtą vietą.

Vyrų „Superbody“ kategorijos laimėtoju tapo Michailas Pučekas iš Slovakijos. Lietuvos atstovai šioje kategorijoje nedalyvavo.

Pati atkakliausia ir įdomiausia kova vyko tarp vyrų „Extrembody“ arba „Sunkiojo kultūrizmo“ atstovų. Tai buvo pati gausiausia (20 atletų) ir sunkiausia kategorija. Lietuvos žiūrovai seniai nematė tokios galingos vyrų kategorijos. Po labai įnirtingos kovos Europos čempionu tapo mūsų

kaimynas iš Latvijos Aivaras Grigjanis. Geriausiai iš Lietuvos atstovų šioje kategorijoje sekėsi panevėžiečiui Pauliui Jasiukaičiui. Kiti Lietuvos atstovai į finalą nepateko.

Visų kategorijų nugalėtojams buvo pasiūlytos „Profesionalo kortos“. Sportininkai, kurie šias kortas priėmė, dalyvavo varžybose dėl absoliutaus profesionalų čempiono vardo ir piniginių prizų.

Vyrų grupės laimėtoju tapo A. Grigjanis (Latvija), o moterų varžybose nenugalima buvo Darija Diossi (Rusija).

Komandų įskaitoje laimėtojais tapo Italijos komanda, aplenkusi Lietuvą ir Lenkiją.

Daugiau naujienų iš visos Lietuvos skaitykite čia.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Nuo šiol kauniečiai galės mėgautis desertais, apsupti meno kūrinių

Į koncertą pateko ne visi: teko stebėti pro langus ar laukti eilėse

Bankas įspėja: romantiškų pažinčių internete kaina gali siekti tūkstančius eurų

Specialybė, kurios mokosi jau darželyje: ar greitai jai samdysime paauglius?

Dar vienos kauniečių krepšinio pažibos: Karalienės taurę laimėjo „Aistės-LSMU“

V. Landsbergis dabartinę valdžią prilygino vaikų darželiui

Dainavoje kaip po karo – duobėse užstringa bene kiekvienas gyventojas

Triuškinamas „Žalgirio“ laimėjimas nutiesė kelią į KMT finalą

V. Landsbergis: „Nepamirškime, nepraraskime ir nepražūsime“

Kauniečiai užplūdo gatves – mėgaujasi saulės šiluma