Po ilgos kovos su liga užgeso žurnalisto ir Seimo nario Roko Žilinsko gyvybė – Kas vyksta Kaune

Po ilgos kovos su liga užgeso žurnalisto ir Seimo nario Roko Žilinsko gyvybė

BNS 2017/06/06 21:02
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Eidamas 45-uosius metus, Vilniaus universiteto Santaros klinikose antradienį po sunkios ligos mirė Seimo narys konservatorius Rokas Žilinskas, BNS patvirtino Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų vadovas Gabrielius Landsbergis.

1972 metų liepą gimęs politikas 1990 metais baigė tuometę 27-ąją vidurinę mokyklą. Vėliau jis šešerius metus studijavo žurnalistiką Vilniaus universitete.

Jis taip pat yra mokęsis Indijos masinės komunikacijos institute, Europos žurnalistikos centre.

R.Žilinskas 1991 – 1992 metais dirbo užsienio naujienų redaktoriumi „Vilniaus laikraštyje“, 1992 – 1998 metais dirbo Lietuvos televizijoje. 1998 – 2008 metais jis buvo žinių vedėjas ir užsienio naujienų redaktorius LNK žinių tarnyboje.

Pirmą kartą į Seimą jis buvo išrinktas 2008 metais su tuometiniu Arūno Valinsko vadovautu Tautos prisikėlimo partijos sąrašu. Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariu jis tapo 2011 metais.

Į Seimą R.Žilinskas buvo išrinktas ir 2012 bei 2016 metais.

Jis yra pirmasis Lietuvos parlamentaras, prisipažinęs, jog yra homoseksualus. R.Žilinskas 2010 metais dalyvavo pirmose Vilniuje vykusiose gėjų eitynėse.

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovai sako gedintys antradienį mirusio Roko Žilinsko prisimindami jį kaip gabų politiką ir puikų bičiulį.

„Mes gedime bičiulio, politinių kovų bendražygio, drauge su visais, kurie jį pažinojo, kurie su juo dalyvavo politikoje, kurie už jį balsavo, jį rinko, kurie pasitikėjo juo. Rokas buvo ir šaunus draugas, kuris nešykštėdavo patarimų, pagalbos politinėje kasdienybėje“, – BNS antradienį sakė TS-LKD vadovas Gabrielius Landsbergis.

„Jis buvo ir gabus politikas, kuris iš tikrųjų rimtai ėmėsi temų, kurios jam iš pradžių buvo naujos. Bet jis įsigilinęs įrodė, kad puikiai su jomis gali tvarkytis- tai ir energetiniai, socialiniai klausimai. Jis buvo tvirta atrama mums politikai“, – pridūrė konservatorių lyderis.

„Galiu išreikšti tik gražiausius žodžius, didelį liūdesį ir apgailestavimą. Sunku patikėti, nepaisant to, kad liga buvo, – BNS sakė R.Žilinsko partijos kolegė Radvilė Morkūnaitė. – tiesą pasakius, dabar kaip tik žiūrėjau nuotraukas, reikia atsirinkti vienam dalykui. Kaip tik iš po vizito po Zarasus, Visaginą praėjusios vasaros. Pagalvojau, tada atėjo žinia, kad jau jo nebėra. Sunku tai suprasti, kai atrodo, kad tik kalbėjai, juokavai, Seime greta sėdėjai“.

Parlamentarė pažymėjo, kad R.Žilinsko įžvalgos ir pasisakymai sukurdavo „įdomesnį rakursą“ žvelgiant į įvairias problemas.

„Tai jam, matyt, davė ir profesiniai gebėjimai, ir prigimtinės savybės, žmogaus teisių srityje buvo ypatingai ryškus jo profilis“, – prisiminė ji.

R.Morkūnaitė sakė reiškianti didelę užuojautą Šeimai.

„Labai liūdna žinia ir Roką Žilinską pamenam kaip stiprų politiką, atėjusį į politiką daug kam netikėtai 2008 metais su Arūnu Valinsku, bet išlikusiu iš tos grupės politikoje vienu iš nedaugelio“, – BNS sakė buvęs konservatorių vadovas ekspremjeras Andrius Kubilius.

Jis sako prisimenantis aktyvią R.Žilinsko poziciją tiek Visagino atominės elektrinės reikaluose, tiek sprendžiant įvairias socialines problemas – alkoholizmo, ar narkomanijos.

„Jis turėjo gyvenimišką labai aiškią poziciją ir ją tvirtai ir atvirai gindavo. Tokia netektis yra labai liūdna ir ypač kad ir jo ta liga užklupo netikėtai, nes nematėm jokių požymių, kad jis būtų silpęs ar apsirgęs. Iš pradžių atrodė, kad čia tik virusas trumpalaikis, bet štai kuo viskas baigėsi“, – pridūrė jis.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA