Pričiupo: uždarius Vilniaus oro uostą Kaune kels kainas – Kas vyksta Kaune

Pričiupo: uždarius Vilniaus oro uostą Kaune kels kainas

delfi.lt 2017/06/03 08:05
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Artėja diena, kai Kauno oro uostas taps pagrindiniu šalyje – dėl rekontrukcijos uždarius Vilniaus oro uostą visi lėktuvai bus nukreipiami į Karmėlavą.

DELFI skaitytojai pastebėjo, kad tą mėnesį, kuomet Kauno oro uostas taps pagrindiniu, gerokai šoktels parkavimo kaina oro uosto prieigose. Oro uosto atstovai pripažino, kad kainos išties keliamos.

„Kauno oro uostas, naudodamasis proga, siekia pasipelnyti iš keliautojų ir nežmoniškai kelia parkingo kainas. Šiuo metu 8 dienas palikti automobilį Kauno oro uoste kainuoja apie 20 eurų. O netrukus kainos gerokai šoktels. Ar tai normalu? Ar jie turi teisę, naudodamiesi monolopine situacija, taip tyčiotis iš gyventojų?“, – pasipiktino DELFI skaitytojas.

Kainos

Oro uosto komunikacijos projektų vadovė Agnė Mažeikytė teigia, kad kainos Kauno oro uosto automobilių stovėjimo aikštelėse keičiasi 35 dienomis, kol bus vykdoma Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija – nuo liepos 14 d. iki rugpjūčio 17 d.

Taigi apie kainas.

Dabar viena para P1 zonoje kainuoja 4,6 euro. Kuo ilgiau automobilis stovės, tuo vidutinė paros kaina mažesnė. Tarkime, jei mašina stovės savaitę, tai kainuos 31,5 euro – po 4,5 euro už parą. Jei parkuosite mašiną 30 dienų, teks pakloti 85,6 euro. Vidutiniškai po 2,86 už parą.

Trumpalaikis automobilio statymas oro uosto prieigose (P2) 15 minučių nemokamas. Jei spėsite išvykti neviršydamo pusvalandžio, teks susimokėti vieną eurą. Toliau kiekvienas pusvalandis kainuos po 50 centų. Pirma para kainuotų 14 eurų, visos kitos – po 8 eurus.

Nuo liepos 14-osios para užsakant parkavimą internetu prie Kauno oro uosto kainuos nuo 7 (P3) iki 9 eurų (P1). Savaitė šiose zonose atitinkamai kainuos nuo 49 iki 63 eurų. Taigi jokių nuolaidų laikant mašiną ilgą laiką netaikoma. Kiekviena para kainuos nuo 7 iki 9 eurų.

Plečia aikšteles

Kauno oro uosto atstovai teigia, kad kainos keliamos dėl rekonstrukcijos darbų.

„Ruošiantis Kauno oro uosto tapimui laikinuoju Lietuvos aviacijos centru, šalia oro uosto esančios automobilių aikštelės plečiamos, įrenginėjame apie 1000 papildomų vietų.

Vilniaus oro uosto tako rekonstrukcijos metu per 35 dienas Kauno oro uostas sulauks apie 3000 papildomų skrydžių ir 300 tūkst. papildomų keleivių. Kad galėtume aptarnauti šį didžiulį, tačiau laikiną srautą, investuojame dideles lėšas į aikštelių plėtrą, bet vietų skaičius vis tiek išliks ribotas“, – sako A. Mažeikytė.

Liepos 14 d. – rugpjūčio 18 d. į Kauno oro uostą iš Vilniaus ir Klaipėdos intensyviu tvarkaraščiu kursuos tiesioginiai autobusai. Jų išvykimo laikai derinami prie skrydžių tvarkaraščio, tad keliautojai oro uostą galės pasiekti sklandžiai ir patogiai bet kuriuo paros metu. Be to, automobilių dalijimosi paslaugas teikianti bendrovė „CityBee“ siūlo galimybę Vilniuje paimtą automobilį palikti aikštelėje šalia Kauno oro uosto.

„Keleivius į Kauno oro uostą atvežantys vairuotojai nemokamai galės naudotis specialia išlaipinimo zona „Kiss and fly“, o pasitinkantys atvykstančius galės trumpam sustoti trumpalaikio automobilių stovėjimo aikštelėje P2. Jeigu joje keleiviai užtruks ne ilgiau negu 15 minučių, mokėti nereikės“, – sako A. Mažeikytė.

Daugiau naujienų iš visos Lietuvos skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.