Pirmą kartą tradicinis Pažaislio muzikos festivalis sezoną atidarys penktadienį

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šį penktadienį rinktis Pažaislio vienuolyno kiemelyje bus kviečiami visi melomanai. Jau dvidešimt antrąjį kartą startuos kultūrinės Lietuvos vasaros dalimi tapęs Pažaislio muzikos festivalis. Įprastai kasmet sekmadieniais vykęs festivalio atidarymo koncertas, iškilmėms šiemet pasirinko kitą savaitės dieną.

Išskirtine programa

Pradedamajame Pažaislio muzikos festivalio koncerte jėgas suvienys du prestižiškiausi Lietuvos muzikiniai kolektyvai, girdimi kiekvieno išskirtinio mūsų šalies muzikos įvykio metu ‑ Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ir Kauno valstybinis choras. Taip pat ir klausytojai turės galimybę išgirsti du ypatingus dainininkus, kurių balsai garsina Lietuvos vardą viso pasaulio operos teatrų scenose: Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro primadoną, sopraną Sandrą Janušaitę bei „Aalto“ muzikinio teatro Esene (Vokietija) solistą, bosą Almą Švilpą.

Diriguojant charizmatiškiausiam šalies dirigentui Modestui Pitrėnui, atlikėjai dovanos publikai nepakartojamas muzikines emocijas.

„Viva l’Opera!“ – „Tegyvuoja opera!“ pavadintas festivalio pradedamasis koncertas sužavės kiekvieną operos žanro gerbėją. Šventinio koncerto metu klausytojai galės mėgautis arijomis, duetais ir chorais iš neužmirštamų Richardo Wagnerio, Charles Gounod, Giuseppe Verdi, Giacomo Puccini operų „Skrajojantis olandas“, „Faustas“, „Nabukas“, „Don Žuanas“ bei „Toska“.

Nepaprasta Pažaislio vienuolyno aura

Prieš du dešimtmečius atradęs išskirtinę Pažaislio vienuolyno erdvę, festivalis ypatinga šios vietos atmosfera vilioja ne tik klausytojus, bet ir pasaulinio garso atlikėjus. „Tai yra kažkas įspūdingo, nepaprasto. Tai yra ypatinga aura. Vienuolių maldos jaučiasi stovint scenoje, o pats dainavimas taip pat tampa savotiška malda. Pernai aš buvau labai nustebintas šios erdvės, todėl džiaugiuosi, kad šiais metais vėl turiu galimybę dainuoti Pažaislio muzikos festivalio koncerte“ – emocijomis dalinosi pradedamojo festivalio koncerto solistas bosas Almas Švilpa.

Visai šeimai draugiškas festivalis

Vaikų krykštavimas ir juokas yra neatsiejama didžiųjų Pažaislio muzikos festivalio koncertų dalis. „Mes siekiame, kad festivalis būtų visai šeimai draugiškas renginys, todėl visuose atvirose erdvėse vykstančiuose koncertuose yra laukiami ir patys mažiausi klausytojai. Kartu su atžalomis į festivalio pradedamąjį koncertą atvykstančių šeimų patogumui šiais metais pirmą kartą pasiūlysime vaikų kūrybines dirbtuvėles, kur mažieji galės nemokamai užsiimti įvairiais darbeliais. Dirbtuves organizuoja festivalio partneris „Kūrybos kampas 360“ – socialiai atsakinga organizacija, plėtojanti darnaus vartojimo ir antrinio dizaino idėjas. Kol tėveliai mėgausis gražiausiais operų opusais, dirbtuvėlėse vaikai ne tik smagiai leis laiką, bet tuo pačiu susipažins su aplinką tausojančio gyvenimo principais ir praplės savo kūrybinio mąstymo ribas“ – šeimoms skirtą naujovę pristatė festivalio direktorė Giedrė Mikaitienė.

Su garsiuoju Jungtinės Karalystės festivaliu „BBC Proms“ kartais palyginamas Pažaislio muzikos festivalis šiais metais pakvies į 43 renginius, kuriuose tikisi sulaukti daugiau kaip 40 tūkst. klausytojų.

Visą festivalio programą rasite čia.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Po vakar Dainavoje įvykusios masinės avarijos kauniečiai širsta iki šiol

Policija ieško vagies: išsinešė fotoaparatą ir nešiojamąją kolonėlę

Atskleidė, kaip vos už kelis eurus pasigaminti prabangią vakarienę

Į Lietuvą norėta įvežti 4 mln. nesaugių medicinos priemonių

Ar sekmadienį bus galima balsuoti bet kurio Lietuvos miesto rinkimų apylinkėse?

Kaune laksto azarto mėgėjai: laikinai uždaryta Švenčionių gatvės atkarpa

Suskaičiavo iš anksto balsavusių rinkėjų skaičių: kauniečiai neskuba

Kauniečiai aptiko, kur atsidūrė Vytauto parko atrakcionai: „Jau už visus nuspręsta“

Artėjant rinkimų į prezidento postą ir Europos Parlamentą dienai įsigaliojo draudimas

Kauno centre visai dienai uždaroma viena gatvė