Įvertinkite: Akademijoje atidarytas naujas pažintinis takas (papildyta kaip rasti)

KRS nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Akademijos seniūnijoje, kur susikerta Kauno miesto ir rajono ribas – nauja erdvė gamtos prieglobsčio mylėtojams.

Pažintinis takas, einantis per Kamšos botaninį – zoologinį draustinį tęsiasi apie 1,5 km. Informaciją apie vietos augaliją ir gyvūniją pateikia informatyvūs stendai, kuriuos parengė Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) dėstytojai.

Kauno rajono savivaldybės ir Akademijos seniūnijos inicijuotu projektu labiausiai džiaugiasi gyvenantieji šalia tako. Čia susitinka ir bėgiojantys, ir važinėjantys dviračiais žmonės. Nors pro draustinio teritorijoje esantį mišką ir anksčiau pavykdavo praeiti, tačiau dabar bus galima judėti ne pramintu miško, o naujai nutiestu takeliu. Informaciją apie unikalią draustinio augaliją ir augmeniją pateikia 3 stendai.

Ratu einantį maršrutą bus galima užbaigti nusileidus laiptais. Varytis dviratį galima specialiu grioveliu, tad be didelių sunkumų įmanoma pasiekti dviračių taką, jungiantį Kauno miestą ir rajoną.

„Kokybiškas pakaunės žmonių laisvalaikis ne mažiau svarbus. Tikiuosi, kad ir ateityje tokių krašto grožį atskleidžiančių vietų tik daugės“, – kalbėjo rajono meras Valerijus Makūnas.

Pirmieji pažintinį taką išbandė Akademijos Ugnės Karvelis mokiniai. Prabėgę naująja trasa jie pradėjo gimnazijos sporto šventę. Kiti renginio dalyviai galėjo pasimėgauti apžvalgine ekskursija, kurią vedė Kauno regioninio parko direkcijos vyr. biologas Giedrius Vaivilavičius, ASU Miškų ir ekologijos fakulteto prodekanė dr. Jolita Abraitienė, lektorius dr, Žydrūnas Preikša.

„Jei turistai ar gyventojai priekaištaus seniūnei dėl nuvirtusio medžio ar neišretinto miško, iš karto galiu informuoti, jog šioje teritorijoje pajudinus bent vieną rąstą galite sugriauti miško ekosistemą ar net išnaikinti retą gyvūnijos rūšį“, – įspėjo dr. Ž. Preikša.

Viso projekto vertė – 100 tūkst. eur. Takas nutiestas Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis.

Kaip rasti taką?

Važiuojant dviračių taku, reiktų nusukti link elektros pastotės ir važiuoti iki kelio galo arba kilti keliu į Akademiją ir Tako gatve važiuoti iki garažų. Jus pasitiks informaciniai stendai.

kaip rasti taką

310 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Garsiam Kauno fotografui – #metoo kaltinimai

Policija prašo pagalbos: iš Kauno klinikų dingo sunkiai besiorientuojantis vyras

„Kauno švaros“ šiukšliavežiui Taikos prospekte smarkiai nepasisekė

Minia kauniečių išlydėjo poetą K. Navaką į amžinojo poilsio vietą

„Swedbank“ klientai gali susidurti su paslaugų trikdžiais: bus atnaujinamos IT sistemos

Atsiradusius keliasdešimt milijonų svarstoma skirti elektriniams autobusams

Kauno pareigūnai sulaikė sunkiu nusikaltimu įtariamą aplinkosaugininką

Kauno klinikose atsidūrusio berniuko mušeika bausmės išvengė: atsakomybę turės prisiimti tėvai

Popiežius Pranciškus paskyrė naują Kauno arkivyskupą

Trečiadienio rytą Kauno rajone aptiktas šiurpus radinys