LKL: „Žalgiris“ švenčia pergalę prieš Panevėžio „Lietkabelį“ | Kas vyksta Kaune

LKL: „Žalgiris“ švenčia pergalę prieš Panevėžio „Lietkabelį“

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Kauno „Žalgirio“ komanda „LKL“ čempionato finalo seriją atidarė pergale. Sekmadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ 73:67 (19:17, 18:12, 18:24, 18:14) ir serijoje iki 4 pergalių išsiveržė į priekį 1-0. Antrosios finalo rungtynės trečiadienį bus žaidžiamos Panevėžyje.

Nors finalas startavo Mindaugo Lukauskio tritaškiu (0:3), ilgai netrukus kauniečių taškų sąskaitą atidarė varžovo klaida pasinaudojęs Kevinas Pangosas ir pirmą šeimininkų tolimą šūvį įsūdęs Leo Westermannas – 5:3. Prasiveržimais svečių gynybą sulaužė K.Pangosas ir Edgaras Ulanovas, galingai po krepšiu sužaidė Augusto Lima, tačiau lygų rezultatą 11:11 išlaikė visus taškus „Lietkabeliui“ rinkęs M.Lukauskis. Antroje ketvirčio dalyje snaiperio sugebėjimus dar kartą pademonstravo L.Westermannas, nepaisydamas pražangos pasižymėjo A.Lima, už kurį baudą realizavo aukštaūgį pakeitęs Antanas Kavaliauskas – 17:13. Per likusį laiką žalgiriečiai pataikė dvi baudas iš keturių ir po pirmųjų apylygių dešimties minučių pirmavo trapiu dviejų taškų skirtumu – 19:17.

Antrajame kėlinyje Lietuvos čempionai truktelėjo į priekį, kuomet greičio ir ūgio pranašumais puikiai naudojosi krepšio link nardęs E.Ulanovas, o po gero darbo gynyboje žaibiško išpuolio smaigalyje atsidūrė distanciją iki 25:17 didinęs Brockas Motumas. Panevėžiečiams daugiau nei tris minutes trukusią tylą pavyko nutraukti tik Pauliui Jankūnui užsidirbus nesportinę pražangą, tačiau čia pat didžiausią turėtą pranašumą sugrąžino šešis taškus paeiliui rinkęs A.Kavaliauskas – 32:24. Prieš didžiąją pertrauką kiek užstrigusį šeimininkų puolimą pažadino B.Motumas, kurio pastangomis į rūbinę žalgiriečiai keliavo turėdami populiariausią, aštuonių taškų persvarą – 37:29.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ varžovų gynybą laužė per priekinę liniją, tačiau atstumas po sėkmingos svečių atkarpos tirpo iki 39:36. Tuomet kauniečiai įjungė aukštesnę pavarą: toliau žibėjo L.Westermanno perdavimais maitintas A.Lima, dvitaškį pridėjo E.Ulanovas ir pranašumas vėl išaugo – 45:36. Tiesa, netylėjo ir panevėžiečiai, kurie atradę naujų ginklų puolime rėžė atsilikimą iki minimumo bei provokavo sunerimusio Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlę – 46:45. Po jos netrūko kovos ir žaidimo skonį pajutę „Lietkabelio“ krepšininkai po ilgos pertraukos persvėrė svarstykles į savo pusę (48:50). Sunkiu komandai metu iš toli vos trečią šeimininkų tritaškį realizavo B.Motumas, o ketvirtį uždarė įsibėgėjęs A.Lima – 55:53.

Lemiamą atkarpą atidarė neeilinį susiklausymą tarpusavyje demonstravę L.Westermannas ir A.Lima, o netrukus tas pats L.Westermannas tolimu šūviu siuntė komandas į pasitarimą, mat skirtumas akimirksniu išaugo iki 60:53. Lietuvos čempionai toliau darniai dirbo gynyboje, puolime ledus pralaužė Lukas Lekavičius, spurtą iki 11:0 gražiu stiliumi, po šeštojo L.Westermanno rezultatyvaus perdavimo, dėjimu įtvirtino A.Lima – 64:53. Plastiškai prasiveržimą užbaigė B.Motumas, įpusėjus kėliniui dar vieną L.Westermanno dovanėlę arčiau krepšio gavo dvidešimtąjį tašką pelnęs A.Lima – 68:57.

Laikui sparčiai senkant panevėžiečiai kilo lemiamam šturmui ir rėžė deficitą iki 70:66. Prasidėjus paskutinei minutei sukrutėjo E.Ulanovas, kuris ne tik įspūdingai „pūtė“ varžovo metimą, tačiau netrukus kitoje aikštės pusėje dvitaškiu artino kauniečius prie pergalės – 73:66. Per likusį laiką svečiai net nebandė gelbėtis ir pirmąjį didžiojo LKL finalo mūšį rezultatu 73:67 laimėjo titulą ginantis „Žalgiris“.

„Žalgiris“: A.Lima 20 (9/12 dvit.), E.Ulanovas 14 (5/7 dvit., 5 atk. kam., 2 blk.), B.Motumas 11, L.Westermannas 10 (6 atk. kam., 8 rez. perd.), A.Kavaliauskas 9 (6 atk. kam.), K.Pangosas 4 (2 per. kam.), L.Lekavičius 4 (6 rez. perd., 2 per. kam.), P.Jankūnas 1 (2 blk.), R.Javtokas 0, A.Milaknis 0.

„Lietkabelis“: K.Lavrinovičius 15, M.Lukauskis 15, B.Madgenas 12 (6 atk. kam.).