Kauno priklausomybės ligų centro vadovas: dalis siūlymų dėl alkoholio nutaikyti į sveikus žmones

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Dalis Seime svarstomų įstatymų pataisų dėl alkoholio prieinamumo ribojimo yra nutaikytos į sveikus, o ne problemų su jo vartojimu turinčius žmones, sako Kauno apskrities priklausomybės ligų centro vedėjas, psichiatras Leonas Kačinskas.

„Šiuo metu svarstomi draudimai yra labiausiai nukreipti į tuos žmones, kurie nėra priklausomi. Susidaro toks įspūdis, kad girtaujančius asmenis valdžia tiesiog nurašo. Deja, eliminavę juos iš visuomenės ir pasmerkę juos kaip jau degradavusius, problemos neišspręsime“, – žurnalistams antradienį sakė L.Kačinskas.

Jis pabrėžė esantis už alkoholio prieinamumo mažinimą didinant amžiaus cenzą ar uždraudžiant alkoholo reklamą, tačiau nepalaikantis iniciatyvų, pavyzdžiui, riboti prekybą festivaliuose.

Psichiatrui antrino alkoholio internete veikiančio prekybos vynu tinklo „Global Wine Trade“ vadovas Dainius Kalina. Pasak jo, visi resursai siekiant mažinti alkoholio vartojimą turėtų būti nukreipti „į tą problematiškiausią grupę, kuri gyvena kaimuose“.

L.Kačinskas sakė, kad šiuo metu siūlomi alkoholio draudimai veiksmingi galėtų būti tik labai trumpą laiką, tačiau girtavimo šalyje nesumažintų.

Jo manymu, Lietuvoje psichologinė pagalba ir specializuotas gydymas nuo priklausomybių turėtų būti prieinamesni.

„Aš nematau, kad būtų kompleksiškai bandoma spręsti šią problemą. (…) Sveikatos apsaugos, Socialinės apsaugos ir darbo, Švietimo ir mokslo ir Vidaus reikalų ministerijos turi turėti aiškias tarpžinybinio bendradarbiavimo ir veikimo kartu priemones“, – kalbėjo Kauno apskrities priklausomybės ligų centro vadovas.

„Problemos yra tikrai ne miestuose, (…) bet kaimai, žemesnio socialinio sluoksnio žmonės, dideli socialinės skirties atstumai. Manau, kad uždarius parduotuvėlės kaime jie pradės atrasti surogatus, atsiras didelės rimtos psichozės, sunkesnės ligos, kurias mums reikės gydyti“, – pridūrė jis.

Lietuvos darbdavių konfederacijos vadovas Danas Arlauskas teigė, kad parlamente svarstomuose įstatymų pakeitimuose nenumatytas didesnis bendruomenių įsitraukimas į alkoholizmo problemų sprendimą.

„Jeigu visuomenė nedalyvaus, jeigu ji nepriartins prie savęs šitų nelaimėlių, nepadės jokios Vyriausybės programos, jokie draudimai, ribojimai ar specializuotos parduotuvės“, – sakė verslininkas.

Seimas šiuo metu svarsto kelis įstatymų projektus, be kitų dalykų, apimančius alkoholio pardavimo laiko trumpinimą, reklamos draudimą. Aštrią kritiką svarstant šiuos projektus paskatino siūlymai dėl alkoholio prekybos apribojimo masiniuose renginiuose ir lauko kavinėse.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Degalinėje be kaukės apsilankiusį kaunietį nustebino operatorės pasiūlymas

„Kauno Žalgiris“ per neatsakingą klaidą nusileido svečiams iš sostinės

Patarimai skraidantiems lėktuvais: kaip pasiruošti kelionei karantino metu

T. Ivanausko Obelynės sodybai 100-mečio proga planuoja suteikti svarbų titulą

Kaune vykusiame suvažiavime išrinktas naujas šaulių sąjungos vadas

Aktualu keliaujantiems: paskelbtos šalys iš kurių galima atvykti į Lietuvą

Atsinaujinęs „Girstučio“ baseinas atveria duris lankytojams

„BMW“ automobilis patraukė vagišių akį – išnešė paliktus prabangius pirkinius

Per parą Lietuvoje patvirtinta 11 naujų koronaviruso susirgimų atvejų

Neeilinis Lietuvos šaulių sąjungos suvažiavimas – svarbų sprendimą priims nuotoliniu būdu