Kauniečiai nerimauja: mus nuodija

Kas vyksta Kaune skaitytojų nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją gegužės 15 dieną, popiet, užplūdo nuotraukose užfiksuoti vaizdai, kuriuose matomas kamino viršus ir į aplinką besiveržiantys dūmai. Kauniečiai teiraujasi, ar galima šitaip teršti aplinką?

Pasak jų, įmonė „Palemono keramika“ įsikūrusi Pamario gatvėje, Kaune, kažką degina ir tokiu būdu itin teršia aplinką. Nuotraukose fiksuoti vaizdai apie 13 val. Vėliau fotografijos pakartotos maždaug 14:20 val. Tad iš skaitytojų atsiųstos informacijos, galima daryti išvadą, jog šiandien vykęs deginimo procesas, užtruko išties netrumpai.

Portalo „Kas vyksta Kaune“ žurnalistai susisiekė su įmonės „Palemono keramika“ vadovu Povilu Drūlia ir pasiteiravo, kas vyksta, kad padangę jau kurį laiką skrodžia juodi dūmai. „Užkūrėme keramzito cechą, kol įšils krosnis, iš jos kurį laiką veršis dūmai. Iš keramzito pastatyta daugelis blokinių namų Kaune, Klaipėdoje ir kituose miestuose“, – aiškino P. Drūlia.

Pasak jo, anksčiau cechas veikdavo ištisus metus – būdavo kūrenamos net šešios krosnys ir niekas nesiskųsdavo. O dabar esą po žiemos kūrenama tik viena krosnis. „Ją užkūrėme šiandien,  25 paras gaminsime keramzitą. Ši krosnis užkuriama du kartus per metus, nes tautiečiams emigruojant, statoma mažiau naujų gyvenamųjų objektų. Kūrenti krosnis esame gavę leidimus – savavališkai nesusikūrėme jokio „kolchozo“ (aut.past. kolūkis, kolektyvinis ūkis),- tikino  AB„Palemono keramika“ vadovas.

P. Drūlios teigimu, užkūrus 40 metrų ilgio, sukamą krosnį, kol joje suaktyvėja degimo rėžimas, juodi dūmai į orą tikrai veržiasi, rūksta. Toks pats procesas bus kartojamas ir rudenį. „Viskas vyksta taip, kaip numatyta. Vaizdas ją užkūrus, iš tiesų, gali suneraminti, nes po žiemos viskas įšalę. Procesas trunka apie pusantros valandos“, – teigė įmonės vadovas.

„Palemono keramika“ (aut past. pirmasis įmonės pavadinimas – „Palemonas“) pramonės įmonė, įsteigta Lietuvos pramonininkas  Juozo Vailokaičio 1922 metais. Norime pasiteirauti skaitytojų, ar dažnai pastebite iš įmonių kaminų besiveržiančius dūmus? Kaip vertinate?

27 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Dėl koronaviruso Italijos krepšinio federacija laikinai stabdo visus čempionatus

Aktualu: į Kiniją ar Šiaurės Italiją keliaujantys turistai gali atgauti pinigus

Kauno vaistinėse medicininių kaukių deficitas: norintiems įsigyti teks permokėti dešimtis kartų

Iš Italijos į Kauną atvažiavęs vilkiko vairuotojas pasijuto blogai: iškviesti medikai

13-ai projektų įgyvendinti Kaunas skolinsis 26 mln. eurų

Maltiečiai vėl padės Kauno neįgaliesiems – sulaukė įmonės „Bankera“ paramos

Koronavirusas: nauji atvejai Europos sąjungoje, rekomendacijos dėl kelionių

Jonaviškiui – įtarimai dėl koronaviruso užsikrėtimo: tyrimus svarstoma atlikti Kaune

Žiemos nesulaukę kauniečiai Dainavos parke Užagavėnėms sugalvojo naują šūkį

Pernai muitininkai sulaikė beveik pusę tonos kvaišalų – pasižymėjo ir Kauno rajonas