Kauniečiai nerimauja: mus nuodija – Kas vyksta Kaune

Kauniečiai nerimauja: mus nuodija

Kas vyksta Kaune skaitytojų nuotr.

Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją gegužės 15 dieną, popiet, užplūdo nuotraukose užfiksuoti vaizdai, kuriuose matomas kamino viršus ir į aplinką besiveržiantys dūmai. Kauniečiai teiraujasi, ar galima šitaip teršti aplinką?

Pasak jų, įmonė „Palemono keramika“ įsikūrusi Pamario gatvėje, Kaune, kažką degina ir tokiu būdu itin teršia aplinką. Nuotraukose fiksuoti vaizdai apie 13 val. Vėliau fotografijos pakartotos maždaug 14:20 val. Tad iš skaitytojų atsiųstos informacijos, galima daryti išvadą, jog šiandien vykęs deginimo procesas, užtruko išties netrumpai.

Portalo „Kas vyksta Kaune“ žurnalistai susisiekė su įmonės „Palemono keramika“ vadovu Povilu Drūlia ir pasiteiravo, kas vyksta, kad padangę jau kurį laiką skrodžia juodi dūmai. „Užkūrėme keramzito cechą, kol įšils krosnis, iš jos kurį laiką veršis dūmai. Iš keramzito pastatyta daugelis blokinių namų Kaune, Klaipėdoje ir kituose miestuose“, – aiškino P. Drūlia.

Pasak jo, anksčiau cechas veikdavo ištisus metus – būdavo kūrenamos net šešios krosnys ir niekas nesiskųsdavo. O dabar esą po žiemos kūrenama tik viena krosnis. „Ją užkūrėme šiandien,  25 paras gaminsime keramzitą. Ši krosnis užkuriama du kartus per metus, nes tautiečiams emigruojant, statoma mažiau naujų gyvenamųjų objektų. Kūrenti krosnis esame gavę leidimus – savavališkai nesusikūrėme jokio „kolchozo“ (aut.past. kolūkis, kolektyvinis ūkis),- tikino  AB„Palemono keramika“ vadovas.

P. Drūlios teigimu, užkūrus 40 metrų ilgio, sukamą krosnį, kol joje suaktyvėja degimo rėžimas, juodi dūmai į orą tikrai veržiasi, rūksta. Toks pats procesas bus kartojamas ir rudenį. „Viskas vyksta taip, kaip numatyta. Vaizdas ją užkūrus, iš tiesų, gali suneraminti, nes po žiemos viskas įšalę. Procesas trunka apie pusantros valandos“, – teigė įmonės vadovas.

„Palemono keramika“ (aut past. pirmasis įmonės pavadinimas – „Palemonas“) pramonės įmonė, įsteigta Lietuvos pramonininkas  Juozo Vailokaičio 1922 metais. Norime pasiteirauti skaitytojų, ar dažnai pastebite iš įmonių kaminų besiveržiančius dūmus? Kaip vertinate?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.