Seimo pirmininkas: PVM lengvata šildymui turėtų likti – Kas vyksta Kaune

Seimo pirmininkas: PVM lengvata šildymui turėtų likti

BNS 2017/05/03 10:02
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis mano, kad PVM lengvatos šildymui nereikėtų panaikinti. Anot jo, lengvatos panaikinimo nauda yra menka, todėl būtų galima šio klausimo neliesti.

„Aš būčiau už poziciją, kad nereikėtų didinti to PVM, nes tai būtų per daug vandens judinimo“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė V.Pranckietis.

Jis tikina, kad tai neprieštarauja Vyriausybės, kuri siūlo lengvatą naikinti, pozicijai, mat tai yra jo asmeninė nuomonė.

„Aš ne prieš Vyriausybės pozicija, jūs klausiate mano asmeninės pozicijos ir aš asmeninę sakau, pažiūrėjęs į skaičius, kad galėtų būti ir tokie sprendimai. (…) Asmeninė nuomonė, kad 400 tūkst. žmonių gal nereikėtų jaudinti dėl tos lengvatos“, – aiškino Seimo pirmininkas.

Jis tikina, kad PVM padidinimo nuo 9 proc. iki 21 proc. šildymui nauda yra menka, todėl įskaičiavus kompensacijas, kurias už šildymą reiktų mokėti mažiausiai uždirbantiems, jam kyla abejonių, ar apskritai verta liesti lengvatą.

„Žinote, skaičiavimai gali būti dvejopi. Virš 400 tūkst. žmonių gauna tą paslaugą su tokia lengvata. Kada suskaičiuojame, kiek reikia pinigų kompensacijoms ir kiek gautume papildomai, padidinus PVM, irgi gaunasi tas balansas ne nulinis, šiek tiek su pliusu, bet jis nėra teigiamas. Tada reikia pradėti galvoti, ar mums reikia judinti tiek daug vandens, ar galime mažiau judinti, nes tai paslauga, kurios žmogus negali pasirinkti iš kito tiekėjo“, – tikino V.Pranckietis.

Panašios pozicijos laikosi ir daugiau parlamentarų. Beveik pusšimtis Seimo narių siūlo Seimui skubos tvarka apsvarstyti jos pratęsimo galimybę. Pataisos turėtų būti įtrauktos į kitos savaitės plenarinio posėdžio darbotvarkę.

Konservatorių įregistruotas Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisas savo parašais parėmė visų frakcijų atstovai, įskaitant ir kelis „valstiečius“ – Dovilę Šakalienę, Darių Kaminską, Naglį Puteikį. Jie siūlo pratęsti lengvatą trejiems metams – iki 2020 metų birželio.

Seimas jau yra nusprendęs, kad nuo šių metų birželio 1 dienos vietoj 9 proc. PVM tarifo šildymui bus taikomas standartinis 21 proc. PVM, todėl šilumos kaina išaugs.

Naujasis Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas siūlo visam laikui nustatyti lengvatinį PVM tarifą šilumai.

Šiuo metu įstatyme numatyta, kad lengvatinis 9 proc. PVM tarifas šildymui nustos galioti birželio 1 dieną ir nuo šios datos bus taikomas įprastas 21 proc. mokesčio dydis.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA