Kauno savivaldybėje dirbantis P. Radzevičius pripažintas kaltu dėl seksualinių santykių su 14-mete

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno apylinkės teismas kaltu dėl lytinės aistros tenkinimo su nepilnamete trečiadienį pripažino Kauno miesto savivaldybėje dirbantį Paulių Radzevičių ir skyrė jam devynių mėnesių laisvės apribojimo bausmę.

Kaip pranešė teismas, šiuo laikotarpiu vyrui uždrausta bendrauti ir ieškoti ryšių su nekentėjusiąja bei nepilnamečiais asmenimis socialiniuose tinkluose. Be to, teismas jį įpareigojo dalyvauti elgesio pataisos programoje ir sumokėti 376 eurus į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Bylos duomenimis, 2016 metų vasaros pabaigoje nuteistasis abipusiu sutikimu, nesant išžaginimo, seksualinio prievartavimo ir privertimo lytiškai santykiauti požymių, vieną kartą santykiavo ir kitaip tenkino lytinę aistrą su nepilnamete. Jis, žinodamas, kad ji nėra sulaukusi šešiolikos metų, pažeidė nepilnametės mergaitės seksualinio apsisprendimo laisvę ir neliečiamumą.

Teismas, skirdamas P.Radzevičiui bausmę, atsižvelgė į tai, kad jis padarė tyčinį apysunkį nusikaltimą, yra neteistas, darbovietės charakterizuojamas teigiamai. Kaltinamasis pripažino padaręs nusikaltimą, atsiprašė nukentėjusiosios ir jos motinos, atlygino padarytą žalą.

„Nors darbovietės pateiktoje pažymoje P.R. charakterizuojamas teigiamai, atsižvelgėme į tai, kad nusikaltimas padarytas prieš jaunesnį negu šešiolikos metų asmenį. Nukentėjusiajai nustatytas laikino pobūdžio psichikos sutrikimas“, – kalbėjo bylą nagrinėjusi teisėja Aušra Vingilė.

Nuosprendyje akcentuojama, kad vyras žinojo nepilnametės amžių, intensyviai kvietė ją susitikti, aiškinosi, kokia pastarosios seksualinė patirtis.

„Kaltinamasis su nepilnamete bendravo seksualinėmis temomis, skatino ją lytiškai santykiauti ar kitaip tenkinti jo aistrą“, – sakė teisėja.

Teismo nuomone, skirtoji bausmė (draudimai ir įpareigojimai) užkerta kelią daryti naujus nusikaltimus, o dalyvavimas elgesio pataisos programoje sudaro sąlygas keisti savo elgseną.

19 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kaune vyko draugiškas policijos reidas: apdovanojo pavyzdingiausius (foto)

Kauno klinikose - unikalios Lietuvoje operacijos

Aiškėja galutinis Laisvės alėjos rekonstrukcijos terminas: dar teks pakentėti (foto)

N. Venckienės sūnus – apie mamą: tyliai ir ramiai tikrai niekas jos nenuteis

Prie Trijų mergelių tilto sugužėjo policija ir kariuomenė

V. Pranckietis traukiasi iš „valstiečių“, bet lieka Seimo pirmininku

Prekybos milžinui „Amazon“ - asmeninis V. Landsbergio prašymas

Į Nerį pasipylus srutoms - įspėjimas kauniečiams

Laisvalaikio idėjos priešpaskutiniam vasaros savaitgaliui (renginių apžvalga)

Kaunas nejuokauja: ragina kauniečius iš Vilniaus sugrįžti namo