Skandaluose klimpstanti mokymo centro direktorė pasirašė sutartis su savimi ir išsimokėjo 16 tūkst. eurų – Kas vyksta Kaune

Skandaluose klimpstanti mokymo centro direktorė pasirašė sutartis su savimi ir išsimokėjo 16 tūkst. eurų

BNS 2017/04/25 17:24
Asmeninio archyvo nuotr.

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė siūlys iš pareigų atleisti Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro direktorę Laimutę Anužienę, mat atlikus mokymo centro auditą paaiškėjo, kad ji sau išsimokėjo beveik 16 tūkst eurų.

Kaip pranešė ministerija, atlikus mokymo centro auditą paaiškėjo, kad L.Anužienė sudarė autorinių sutarčių pati su savimi ir papildomai išsimokėjo beveik 16 tūkst. eurų. Papildomų išmokų gavo ir įstaigoje dirbantys jos šeimos nariai.

Siūlymą atleisti ministerijos atstovai išsakys penktadienį vyksiančiame profesinio mokymo centro dalininkų susirinkime.

„Centro direktorė šioje įstaigoje nebegali dirbti toliau. Tokia veikla teršia įstaigos vardą ir menkina pasitikėjimą visa švietimo sistema“, – sako švietimo ir mokslo ministrė.

ŠMM inicijuoto audito metu nustatyta, kad Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro direktorė 2016 metais pasirašė 12 autorinių sutarčių su darbo grupėmis, į kurių sudėtį įtraukta ji pati ar jos šeimos nariai. Darbo grupės rengė modulines mokyklos mokymo programas, įvairias metodikas bei aprašus. Už šią veiklą autorinių sutarčių pagrindu direktorė išsimokėjo 15 903 eurus. Dar 11 tūkst. eurų gavo jos sūnūs bei marti.

Auditoriai nustatė, kad, negavus ministerijos, kaip turto panaudos davėjos, sutikimo, buvo suremontuotos centrui priklausančios patalpos Kaune, Miško gatvėje, padidėjo jų plotas. Nors čia dabar veikia vaikų darželis, pastatas neturi statybų užbaigimą įteisinančio dokumento ir leidimo.

Pažeisdama teisės aktus, direktorė L.Anužienė išsinuomojo ir prabangų automobilį „Volvo  XC90“.

BNS primena, kad šio centro padalinyje Palangoje buvo įsidarbinusi buvusi švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, kuri dar būdama ministre rūpinosi patalpų centui skyrimu. Žiniasklaidai paviešinus minėtus faktus, A.Pitrėnienė pasitraukė iš pareigų minėtame profesinio mokymo centre.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA